KEÇİ SARHOŞ OLUNCA DÖVÜŞMEYE KURT ARARMIŞ…

21.02.2020
A+
A-

Herkes soruyor “Bu yazıları kimlere yazıyorsun?” diye kendi içimdeki kötülüklere yol açan iradeye, senin, onun, bunun içindeki kötülüklere, Hakkımızda dedikodu yapanlara, fitne üretenlere, iftira atanlara yazıyorum. Herkes kendi üzerine düşen payı alırsa, yazılarımızın anlamı daha çok artar…

İki can yakıcı sorun var. Birisi kraldan çok kralcılık, diğeri gavurdan çok gavurculuk. Birgün kralları hata yaptıklarına ikna edebiliriz belki ama soytarılarını asla.

Bir insan sizin için gözyaşı döküyorsa ona ucunda ölüm bile olsa sahip çıkın, yanında olun. Hz. Ali diyor kl; Kendisine verdiğin kıymeti sana vermeyenle sakın arkadaş olma.

Doğruluk ufuktan doğan güneşe benzer, doğru doğdu vakit yalan yanlış buz misali erir yok olur gider. Bugünler güzel olmasa da, elbet bir gün güzel olacak. Düştüğümüz zamanlar oldu ama ne iteni unuttuk ne de tutmayanı.

Gerçeklerden kaçan herkes mutlaka birgün yüzleşmek zorunda olacaktır. İnsanlar seviye aramıyor artık en yağcı, en taklacı, en yalaka tipleri yanına topluyor. Tabii o zaman da özgüveni yüksek, liyakatli insanlar bu tiplerle yarışa girmeye Ar edip kenara çekiliyorlar.

Üç beş kuruş maddi menfaati vede itibarı için karşısındakini seviyormuş gibi görünen, saygılıymış gibi davranan riyakar insandan korkunç ve aşağılık mahluk yoktur. Bu ucuz insanlar ne yazık ki virüs gibi dağılmış her yere. Rabbim bunlardan ve bunlar gibilerden korusun hepimizi.

Hz. Ali Diyor ki; “Bir zorluk gelirse eğer başına, suskun kayalar gibi dik dur ve diren tek başına. Rahat günler de gelir geçer, zor günler de, sabırlı ol…”

Sırf seviyorum diye ne kimsenin sizi ezmesine, ne de bencilliğine göz yumup, alttan almak zorunda değilsiniz. Bu hayata hiçbir şeyden memnun olmayan insanları mutlu etmeye de gelmediniz. Sevgi suistimale gelmez, aklınızda bulunsun.

Yazar Ali Ural Diyor ki: “Sevgili dost; arada bir hastahane koridorlarında yürü, sahip olduğun her şeyin sana nasıl bir lütûfla hediye edildiğini, memnun olmadığın şeyler için duâ eden insanların çaresizliğini gör, o odalar yalan söylemez, şükretmek için daha iyi bir fırsat bulamazsın.”

Her Bozkurt yapana aferin deriz ama ülkücüdür diyemeyiz. Bazıları ülkücülüğe yakışmayan hal, hareket, karaktersizlik, onursuzluk vede inançsızlık yaptıklarından dolayı ülkücü demeyiz. Ülkücü ihlaslı, imanlı, sebatlı, vefalı, karakterli, sadakatli lider-teşkilat-doktrin bilene deriz.

Vicdanınızı bahanelerinizle rahatlatamazsınız geçin o işleri. Kıskananlar oldu, üzülenler oldu, delirenler oldu. Dedim olabilir.

İyilerin Değil, İyi Oynayanların Dünyası Olmuş Bu Dünya… Hiç kimseyi haklıyken, haksızmış gibi özür dileyecek kadar sevme. Kimseyi kendinden daha çok sevme.

Haksızlığa baş kaldırmayan, hukuksuzluğa söz edemez. Bilesiniz ki; Zaferin büyüklüğü mücadelenin zorluğu ile ölçülür. Ve unutmayın; “Zulmün kılıcını çeken aynı kılıçla ölür.”

“Allah’ım bize “inşallah olur” diye dua edip hayalini kurduğumuz her şeyin “çok şükür oldu” sevincini yaşat.”

Sonradan olmaları kökten olanlara tercih ediyorsunuz yazık, kök kalıcı gerisi gidicidir. Hiç bir kök ne sonbahar ne kış ne fırtına ne güneş nede felaketleri dinler, hepsine göğüs gerer dallarına can verir.

Keçi sarhoş olunca dövüşmeye Kurt ararmış! Sırtlan yürek yedikçe Bozkurt’a kafa tutarmış! İşte hadsizlik ve densizlik çukurunda çürüyen zavallılar… Siz ve sizin gibiler kimin çakalısınız?

Zakir Tercan
MHP İl Başkanı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.