MHP’den ihraç edilen Meral Akşener, kaybedenler Kulübünün kapısını açmak için harekete geçti. Yeni parti kurma iddiasıyla ortaya çıkan Meral Akşener, siyasetin kaybedenlerinin kapısını çalmaya başladığı öğrenildi.

HEPSİ KAYBETTİ

Yeni parti kurma konusunda isteksiz davranan Meral Akşener, siyasette tasfiye noktasına gelen isimlerle görüşmeye başladı. Akşener’in yeni kadro arayışında Yurt Partisi Genel Başkanı Sadettin Tantan ve HAK-PAR kurucu genel başkanı emekli general Osman Pamukoğlu’nun da kapılarını çaldığı  bildirildi.

ŞENER SOĞUK

Bu arada kulislerde  AK Parti kurucularından ve eski Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdüllatif Şener’in de  adı geçmeye başladı. Şener’in adı da Meral Akşener başkanlığında kurulması planlanan oluşumda görüşülen isimler arasında sayılması dikkat çekti.  Ancak Akşener ile Şener arasında bu güne kadar bir görüşme olmadığı ortaya çıktı. Şener’in de yakın çevresine adından Meral Akşener’in kuracağı öne sürülen parti ile anılmasından rahatsız olduğunu dile getirdiği ve  bu oluşuma soğuk baktığını açıkça dillendirdiği ifade edildi.

HAŞİM KILIÇ SÜRPRİZİ

Öte yandan Meral Akşener’in yeni kadrosunda yargıdan da iki isme yer ayırdığı bildirildi. Yargıtay eski Cumhuriyet Başsavcısı Sami Selçuk ile Anayasa Mahkemesi eski Başkanı Haşim Kılıç da Akşener’in görüştüğü isimler arasında olduğu öğrenildi. Sami Selçuk’un oluşumla ilgili kararı netleşmezken, Haşim Kılıç’ın katılımına ise kesin gözüyle bakıldığı ifade edildi.

BÜYÜK TRANSFER FETHİYE’DEN

Kulislerde  Meral Akşener’in rotayı DP’ye kırdığı konuşulurken, gerek milletvekili ve gerekse de belediye başkanı transfer etmek için kolları sıvadı öğrenildi. DYP kökenli CHP İzmir milletvekili Aytun Çıray ve Ankara Milletvekili Aytun Çıray ile İstanbul Milletvekili İlhan Kesici’nin adlarının ilk sırada sayılmaları dikkat çekti.

Yine kulislerde  MHP’den ihraç edilen Belediye Başkanı Behçet Saatçi de yeni oluşumun ilk belediye başkanı olarak görüldüğü kaydedildi.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir