Kavgamız ; Ülkücü Kalabilme Kavgasıdır

02.11.2018
A+
A-

Ülkücülük ; Türklük gurur ve şuuru, İslam ahlak ve fazileti ile iman ettiğimiz kutsal Allah davasını yaşamak ve yaşatmak davasıdır. Türk İslam ülküsü ; bizi yegane kudretimiz,bizim yolumuzun güneşi, bizim yolumuzun kırmızı çizgisidir.Ülkücülük ; şahsi her türlü menfii hususlardan uzak kalmak mücadelesidir ve hassas kısım ise Ülkücü kalabilmek olgusudur. Evet ülkücü kalabilmek olgusu.. Galip Erdem ağabeyimiz kendisi ülkücü aday adayı şeklinde tarif ederdi. Sebebi ise iman ettiğimiz davanın her yüreğin her bedenin her ruhun kaldırabileceği bir dava değildir. Hatta Galip ağabey bizim belki adaylığımız bile düşmüştür diyerek, bu yolda nefis ile verilecek mücadelenin kudretiden bahsetmektedir.Ülkücülük ateşten bir gömlektir. Giyebilmek, çileye tabi olabilmek her yüreğin harcı değildir.Ülkücünün tekeli Milliyetçi Harekettir diyen Cennet mekan Başbuğ Alparslan Türkeş gidenlerin de, satanların da, kaçanlarında cehennemin dibine kadar gidebileceklerni ifade etmiştir. Ben Ülkücüyüm; Ama şurdayım,Ben ülkücüyüm; Ama burdayım. Ben ülkücüyüm;Ama şu hususdan rahatsızım gibi ifadeler kullanarak ihanetlerine kılıf ayarlamaya çalışanlar ;Ruhi KILIÇKIRAN dan Fırat Yılmaz ÇAKIROĞLU’na kadar verilen şühedaların haklarını nasıl ödeyecektir. Daraağacında ölümleri öldüren dokuz karanfilimizin haklarını nasıl ödeyeceklerdir. Ülkücülük bir hak davadır,hakkı tutup kaldıranların bir destanıdır.Ülkücülük ;İsmailce teslimiyettir,İbrahimce bir adanıştır ve maddeden zerre beklenti halinde bulunmadan, maneviyatın mukaddesliğine rabıtalanmaktır.Güneş misali içimizi ısıtan ülkücülük bizi biz yapandır,bize biz olduğumuzu hatırlatandır. Ülkücülük bir yaşam tarzıdır,bu yaşam tarzı ; ülkücü adaylığı ile başlayıp ülkücü olabilme ve ülkücü kalabilme şeklinde seyretmektedir. En büyük kavgamız ülkücü kalabilmek kavgasıdır. Ülkücü kalabilmek kavgası ; milli şuur ile yaşamak,milli ülkü için hizmet etmek, Türk İslam ülküsü çizgisinden taviz vermemektir. Ülkücülülük gönül adamlığıdır ve kendinizce mahkemeler kurup yargısız infazlar yapabailecek bir hak sizlere verilmemiştir.

Ülkücü kalabilmek ; zamanın ve mekanın her türlü şartlarına karşı baş kaldırmaktır. Ne olursa olsun dava adamlığı düsturu kabul edildiği için, davamıza uygun olmayan her türlü husus nehyedilmelidir. Kişinin şahsi menfatine uygun olan, ama davanın akıbetine uygun olmayan hususları elinin tersiyle itemeyenler, ülkücü kalabilmek kavgasında sınıfta kalmış demektir. Ülkücülük; en zor şartlarda aklı selim hareket edebilmektir Ülkümüz olan Milliyetçi Türkiye, Kızıl Elma, Turan ve Nizamı Alem ülkümüze candan baştan çalışmayı gerektirirken en ufak bir zorlukda sırt cevirmek değildir. Encümenlik,danışmanlık yarışına değil de hizmet yarışına girmektir ülkücü kalabilmek.Ülkücü çileye tabi olduğunu açık yüreklilikle beyan etmektir. Başbuğumuzun ifadesiyle ‘’Yolumuz dikenlidir ayağını seven gelmesin’’ diyerek yolumuzun zorluğunu bildirmiştir. Evet bugün ayağını sevenler, bugün deri koltuk sevdalıları, bugün şahsi menfaati için kendisini satan şahsiyetsizler ülkücülük sınıfında kalmışlardır. Hatta ben onlara şunu söyleyim o mukaddes sınıfa hiç dahil olamamışlardır. Sözlerimi cımbızla çekecek olan budalalar ‘’ sınıf’’ kavramını kendi Marksist düşünce bataklarına çekmeyi hedeflenmesinler sakın! Biz her türlü sınıf ayrımına karşıyız.Kast etmek istediğimiz husus tamamen fedakarlık ve cefakarlık gerektiren davamızın öğrenciliğini yaparken satanlara, yılanlara, çıyanlaradır. Ülkücü kalabilmek olgusu ; Türk İslam ülküsü ışığında ilerlemektir. Türk İslam ülküsü ülkücün en büyük mücadelesinin nefsiyle olması grektiğini bizlere beyan eder. Allah’a kul olmak demek, başka hiçbir şeye “kul olmamak” demektir ‘’ diyen Seyyid Ahmet Arvasi hocamız ,nefsani ,şeytani hususlara kulluk yapılmayacağını ülkücünün sadece Allah’a kul olacağının olması gerektiğini bildirir. Ülkücü kalamayanlar, ülkücülüğü slogan milliyetçiliği zannedenlerdir. Bir zorluk karşısında derhal ardına bakmadan gidendir. Meydanlarda Bozkurt yaparak bu davanın hizmetkarı olduğunu düşünenler gaflet içerisindedir. O parti senin, bu parti benim diye kucaktan kucağa gezenler ne diye halen ülkücülüğü ağızlarına almaktadırlar ! Ülkücülülük sizin o kabul olmayan abdestinize benzemez evvelinde iman etmek şarttır.

Ülkücü kalabilmek hayattan yediği her türlü darbeye ve tokatlara baş kaldırmak, yılmamak, yıkılmamamak ve asla susmayı zihninden geçirmemektir.Eleştirirken diliniz; Rahmani mi ? Yoksa Şeytani midir ? Ülkücülük ; lideri ve teşkilatı pervasızca ağza alıp, arka saflarda bekleyen leş kargalarına fırsat vermek değildir. Ülkücü değerlerine sahip çıkan kişidir.Zamanla değerlerinden vazgeçen kişiler ‘’Ben mi kurtaracam,Ben mi düzeltecem’’ diye Yahudii menşeili Düşüncelerin bataklığına takılanlar, Ülkücülüğün tarihini bir kezdaha okumalıdır.

ÜLKÜCÜ GÖRÜNMEK KOLAY, ÜLKÜCÜ OLMAK VE ÜLKÜCÜ KALABİLMEK ZORDUR !

Tabutluklarda, idam sehpalarında,kafeslerde bu dava için Serdengeçenlerin vebali üzerimizdedir. Ülkücü kalabilmek mücadelesi ‘’ Kahrolsun Egoizm’’ diyerek bir mütevazilik abidesidir. Ülkücü kalabilmek mücadelesi; Ağrı dağının zirvesine kendisini değiş davayı çıkarabilmektir. Ülkücü kalabilme mücadelesi; bela vakti verilen sözün üzerinde durabiilme gayreti göstermektir. Ülkücü kalabilme mücadelesi; her türlü fitneye karşı Elif misali dimdik durmaktır ve makamların karşısında iki büklüm olmamaktır. Ülkücü kalabilme mücadelesi; ne Türklükden ne İslamdan taviz vermeden Türk İslam Ülküsü çercevesinde mücadele etmektir. Ülkücü kalabilme mücadelesi ; Devrin Firavunlarının karşısında Musaolabilmektir. Bugün bu direnişi kabul etmeyen yüreği kaldıramayanlar ülkücü kalabilmek mücadelesini vermememiştir. Ülkücü kalabilmek ; Türk İslam davasından, Türk İslam dergahı Ülkü ocağından, Türk dğnyasının Bilge Lideri; Sayın Devlet BAHÇELİ beyefendinin izinde, Gençliğe kılavuz olan Ülkü Ocakları Genel Başkanı-MHP Mersin Milletvekili sayın Olcay KILAVUZ Beyefendinin emrinde izinde olabilmektir. Ülkücü kalabilmek mücadelesi adamın damı değil ! davanın adamı olmak düsturudur. Devrin adamlığı değil! Her devirda adam gibi kalabilmektir.

Ülkücü kalabilmek ; Türk İslam düşmanlarıylamücadeledir !

Ükücü kalabilmek; Kültürel emperyalizm ile mücadeledir!

Ülkücü kalabilmek ; ‘’izm’’ illetleri ile mücadeledir !

Ülkücü kalabilmek; Kibirle münafıklık ile mücadeledir !

Ülkücü kalabilmek ; Özünden sözünden taviz vermemektir !

Ülkücü kalabilmek; ZORU GÖRÜNCE KIVIRMAMAKTIR..!

ÜLKÜCÜ HAREKET ENGELLENEMEZ
ERTUĞRUL SUBAŞI

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.