DOLAR 5,9478
EURO 6,6695
ALTIN 290,1
BIST 114.425
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 6°C
Yağışlı

KATİL KİM?

23.02.2015
113
A+
A-

KATİL KİM?

Geçen haftayı, Ege Üniversitesi Kampüsünde işlenen alçakça bir cinayetle geride bıraktık. Bu alçakça cinayeti, yıllar öncesinde düşülen hataya yine düşer ve “Karşıt görüşlü öğrenci kavgası” ya da “Sağ- Sol çatışması” gibi aptalca bir isimlendirmeyle geçiştirirsek, tek kelimeyle ihanete çanak tutmuş oluruz. Uzunca bir zamandan beri PKK terör örgütü militanlarınca adeta işgal edilmeye çalışılan Ege Üniversitesinde işlendi bu alçakça cinayet. Bu işgal girişiminden, İzmir Valiliği ve Emniyet Müdürlüğü başta olmak üzere TBMM dâhil bütün ilgili ve yetkili birimler haberdar edildiği halde işlendi bu kahpece cinayet.
Derslik ve koridorları, terör örgütüne ait bölücü sloganlarla donatılmış Ege Üniversitesi Kampüsünde, sınava girmek isteyen Ülkücü öğrencilere yapılan bir saldırı sonucunda, aynı Üniversitenin Tarih Bölümü 4.sınıf öğrencisi ve aynı zamanda Ülkü Ocakları üniversite temsilcisi olan Fırat Yılmaz Çakıroğlu şehit edildi. Elbette bu coğrafyada millet olarak var olmanın, devlet olarak hüküm sürmenin bedeli olarak verdiğimiz ilk şehit değildi Fırat, sonuncusu da olmayacaktı. Kendinden önce gidenlerin artçısı, ardından gelecek olanların da öncüsüydü o. Olayın ertesi günü medyadan öğrendiğimiz kadarıyla, olayla ilgili olarak 6 kişi gözaltına alındı. Muhtemelen, önümüzdeki günlerde sözde bir katil tespit edilerek kamuoyuna açıklanacaktır. Eğer eline bir bıçak veya silah tutuşturularak sokağa salınan bu kuklayı, tek başına bu alçakça cinayetin faili ve Fırat’ın katili olarak kabul edersek, yarınlarda yeni yeni cinayetlerin işlenmesine yol vermiş oluruz.
Yazımıza başlık olarak koyduğumuz “KATİL KİM?” sorusuna cevap aramak ve bulmak için, merhum Fırat Çakıroğlu’nun şehadetini bir vesile olarak kabul etmeli ve göstermelik kukla katillerin ötesine geçerek, gerçek katilleri ortaya çıkartmalıyız. Sahi kimdir okulunda sınava girmek isterken katledilen Fırat’ın katili veya katilleri.
Yıllar öncesine, 30 u aşkın yıl öncesine giderek aramaya başlıyoruz katili ve katilleri. Evet, bundan 35 yıl önce gerçekleştirilen ve bize göre bugün uygulamaya konulan BOP senaryosunun Anadolu topraklarındaki ilk adımı olan 12 Eylül Darbecileridir Fırat’ın katilleri. Tabii bugüne kadar bölücü terör örgütüne kurban verdiğimiz binlerce vatan evladının da katilidirler. Çünkü onların uygulamaya koydukları yanlış Doğu ve Güneydoğu Anadolu politikaları sebebiyle, etnik bölücü terör örgütü zamanla bölgede palazlanarak halk desteği bulmuştur. Belki de uygulamaya konulan projenin gereği olarak “Kürtçe konuşmanın yasaklanması!..” talimatını veren Kenan Evren, bu talimatıyla bölücü fitnenin ilk tohumlarını atıyordu o günlerde.
Zaman tünelinde yürüyoruz, o günlerden günümüze doğru. Belki üç beş oy fazla alırım kaygısıyla Diyarbakır meydanına gidip, “Kürt realitesini tanıyoruz…” diye gerdan kırarak, bir yandan bölücü terör örgütüne prim yaptırırken, diğer yandan büyük çoğunluğu vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünden yana olan Kürt kökenli vatandaşlarımızı aşağılayan siyaset bezirgânlarıdır, Fırat Çakıroğlu’nun katilleri.
Ve nihayet; “Arap baharı” diye ortaya atılan bir safsata ile İslam dünyasını ve özellikle de Orta doğuyu kan ve gözyaşına boğanların ardına takılarak, Büyük Ortadoğu Projesinin en önemli piyonlarından biri olan bölücü terör örgütüyle, ortak iş tutanlardır Fırat’ın katilleri.
Otuz yıl boyunca ülkeyi kan gölüne çevirmiş bir caniler çetesini, sözüm ona dağdan indirerek Habur’da kucaklayıp İzmir’e, İstanbul’a, Ankara’ya, Bursa’ya ve daha memleketin birçok köşesine taşıyarak milletin başına bela edenlerdir Fırat’ın katilleri.
Bugün gelinen noktada; “Çözüm süreci” adı altında vizyona sokulan bir senaryonun son sahnesi olarak Türk Devleti’ni, bebek katili bir caniyle pazarlık masasına oturtmaya kalkışan anlayışın temsilcileridir Fırat’ın katilleri.
Yarın, önümüze “Katil” diye atılacak olan soysuza gelince; o sadece eline bıçak tutuşturulmuş bir kukladır bize göre.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.