Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 22°C
Gök Gürültülü

Kasetlerle İlgili Dili Durmayan Kimdi ?

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
12.02.2014
A+
A-

Yıldıray Çiçek

CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal’ın ve MHP’li bazı yöneticilerin çıkan kasetlerini Türkiye’de miting miting gezip anlatan kimdi? Recep Tayyip Erdoğan…

Deniz Baykal’ın kasetini ilk yayınlayan ve haber yapan site kimdi? Şuan cemaate savaş açmış, AKP’nin tetikçisi durumdaki “Habervaktim” isimli haber sitesi…

MHP’li bazı yöneticilerin kasetleri internet sayfalarında yayınlanır yayınlanmaz canlı yayınla Türkiye’ye ilk duyuran Beyaz Tv kimin? İ.Melih Gökçek’in…

2011 seçimleri öncesi “Yürüdüğünüz koridorlar ve inip çıktığınız merdivenler haber kaynağımızdır.” diye MHP’nin aleyhinde yayın yapan (www.ulkucugazete.com ) isimli haber sitesi kimin parası ile kurulmuştu? AKP’den meclis üyesi olmuş, AKP’den milletvekili aday adayı olmuş, AKP’li Bakan Binali Yıldırım’ın elinden ödüller almış İbrahim Faruk Bayındır isimli işadamının.

Şimdi bu özet bilgiye baktığımızda Deniz Baykal ve MHP’li yöneticiler hakkında çıkan kasetlerin en çok AKP tarafından kullanıldığını rahatlıkla görüyor ve anlıyoruz. 11 yıldır AKP’nin yol arkadaşı olmuş ve çıkan kasetlerin propagandasını 2011 seçimleri öncesi üstlenerek AKP’ye hizmet eden cemaat ise kaset çetesini çok iyi biliyor. Zaten Recep Tayyip Erdoğan az daha konuşursa cemaat AKP’ye bu konuda büyük bir darbe vuracaktır. Bundan şüpheniz olmasın…

Başbakan Erdoğan , konuşmalarında açıkça “Kaset operasyonlarını cemaat düzenledi” diyor. Elbette cemaat bu konuda bir hamle yapacaktır.

17 Aralık’tan sonra çok zor duruma düşen Başbakan Erdoğan, son günlerdeki tüm konuşmalarında “Deniz Baykal’ın kaseti çıktığı zaman yarım saat sonra biz kaldırdık. Biz müdahale etmeseydik tüm Türkiye bunu izleyebilirdi. MHP’nin başkan yardımcıları aynı duruma düşmedi mi? Bunu kim durdurdu? Biz biz durdurduk.” diyor. “Durdurduk” diye sanki bu konuda çok hassas gibi konuşmalar yapan Recep Tayyip Erdoğan’ın kasetler konusunda mitinglerde yapmış olduğu konuşmaları hatırlayalım mı?:

* “Eşini aldatanları mağdur olarak göremeyiz”

* “Eee zaten Sayın Genel Başkanın Parlamentoya gelip gittiği yok. Biz orada Anayasayla uğraşırken, Sayın Başkan başka yerlerdeydi.”

* “Bu tür ahlaki olmayan konulara, gayri meşru olaylara, ‘Özelidir’, ‘Özel hayata müdahaledir’ demeyi, halkının yüzde 99’u Müslüman olan toplumun ahlaki değerlerine ters yaklaşım olarak görüyorum. Bunu doğru bulmuyorum ve bunlarla da bizim ortak mücadele etmemizin gereğini iddia ediyorum. Çünkü, bunlar siyasetin içinde, eğer temsil noktasında olurlarsa, bizim Türk siyasetinin geleceği sıkıntıda, demektir. Çünkü siyasetin içinde yer alanların, her alanda örnek insanlar olması lazım”

* “(Baykal’ı kastederek) Kendisinden önceki beline hakim olamadı. Hala bu medya, bu siyasiler ‘İnsanın özeline karışıyor’ diyorlar. Yahu kendi eşiyle mi bir şey oluyor da özel oluyor. Bu özel değil, bu genel genel. Bu genel bir ahlaksızlıktır…”

* “Yahu senin hayatın bu işlerle geçti. Bir kasetle duman oldun. Söylemeyecektim en sonunda konuşturdun.”

* “Komplo komplo dedi… Böyle birşey yapmadığını söylemiyor. İsmi geçen diğer kişi de bunu söylemiyor.

Şimdi bu sözlere baktığımızda bu kaset operasyonunu kimin yaptığını anlıyorsunuz? “Yayını durdurduk” diyen Recep Tayyip Erdoğan ise dilini durduramayan bu Recep Tayyip Erdoğan kimdir?

Kaset olayları AKP iktidarıyla başlamıştır. Ve AKP’de bunu durdurmak için hiçbirşey yapmadığı gibi , muhaliflere karşı silah gibi kullanmıştır. Ama şimdi kendi yarattığı silah , kendini vurmaya başlayınca feryat etmektedir. Başbakan Erdoğan’ın kardeşi Mustafa Erdoğan’ın olduğu iddia edilen kasetler internette dolaşmaktadır. AKP’nin sergilediği rezil yönetim anlayışına dair ses kayıtları her gün sıra ile yayınlanmaktadır. Sosyal medyada da “Turpun büyüğü heybede” diye de sürekli bir mesaj verilmektedir. Kimi ,neyi kast ettiklerini de bilmiyoruz.

“Yapma Recep Tayyip Erdoğan , konuşma Recep Tayyip Erdoğan bir gün senin başına da gelir” dedik ama bir türlü anlatamadık.

Recep Tayyip Erdoğan bol keseden sallamayı bırakmalı , somut bir şekilde kaset çetesini ortaya çıkarmalıdır. Korktuğu bir şeyler mi var , niye çıkaramıyor?

Biz Recep Tayyip Erdoğan’ı “Bizim dört kez bunlarla (terör örgütü) bir araya oturduğumuzu söyleme şerefsizliğini yapanlar bu alçakça iftirada bulunanlar, bunun hesabını her yerde vereceklerdir.” Dedikten sonra PKK/AKP arasında çıkan pazarlığa dair ses kasetlerinden tanıdığımız için , Deniz Baykal’a ve MHP’li yöneticilere yapılan kaset operasyonlarının da bu sonuçla biteceğini çok iyi biliyoruz.

Ey cemaat söz sırası artık sizde , Başbakan Erdoğan Deniz Baykal’a ve MHP’li yöneticilere yapılan kaset operasyonunu sizin yaptığınızı açık açık söyledi. Cevabınız nedir?

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.