Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 26°C
Az Bulutlu

Kasetle Vuranı, Kasetle Vuracaklar Korkusu !

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
09.12.2013
A+
A-

Geçtiğimiz yıllarda, önce CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’a daha sonrada MHP’nin bazı yöneticilerine kaset operasyonu yapıldı. Her iki operasyonu da diline siyasi rant için dolayan biri vardı. O kişi de Recep Tayyip Erdoğan’dı.

Bu operasyonu yapan devlet içindeki çeteyi (!) ortaya çıkarması gereken Başbakan , bırak bunları ortaya çıkarmayı , bizzat konuşmalarında bu kaset operasyonunu siyasi rant için kullanmayı denedi.

Başbakan Erdoğan, kaset yüzünden görevden ayrılmak durumunda kalan Deniz Baykal’ın düştüğü durumu diline dolayarak “Eşini aldatanları mağdur olarak göremeyiz” ve “Eee zaten Sayın Genel Başkanın Parlamentoya gelip gittiği yok. Biz orada Anayasayla uğraşırken, Sayın Başkan başka yerlerdeydi.” diyebilmiş , ondan sonra CHP Genel Başkanlığına seçilen Kemal Kılıçdaroğlu’na “Kaset mamulü Genel Başkan” sıfatını vererek seslenmiştir.

MHP’ye yapılan kaset operasyonunu değerlendirirken de “Bu tür ahlaki olmayan konulara, gayri meşru olaylara, ‘Özelidir’, ‘Özel hayata müdahaledir’ demeyi, halkının yüzde 99’u Müslüman olan toplumun ahlaki değerlerine ters yaklaşım olarak görüyorum. Bunu doğru bulmuyorum ve bunlarla da bizim ortak mücadele etmemizin gereğini iddia ediyorum. Çünkü, bunlar siyasetin içinde, eğer temsil noktasında olurlarsa, bizim Türk siyasetinin geleceği sıkıntıda, demektir. Çünkü siyasetin içinde yer alanların, her alanda örnek insanlar olması lazım” (10 Mayıs 2011) diyebilmiştir.

Yıl 2013… Aynı Başbakan Erdoğan, AKP’lilere ait kasetlerin çıkacağı tartışılırken bakın şimdi ne diyor: “İnsanların da kendilerine ait mahremleri vardır bunu da kimsenin teşhir etmeye hakkı yoktur”

Muhalefet partilerine kaset operasyonu olunca ‘Özelidir’, ‘Özel hayata müdahaledir’ demeyi doğru bulmam” diye yorumla .Bu durumu siyasi rant için kullanabildiğin kadar kullan. Ama kendi partin kasetle tehdit edilince bu şekilde konuş…

“Bu nasıl bir anlayış?” diye sormayacağız. Çünkü Recep Tayyip Erdoğan’a yakışan anlayış budur.

Bu konuda sadece Başbakan değil, yandaş yazarlarda ikiyüzlü davranmaktadır.

MHP’nin kasetleri çıktığında sanki kaset operasyonunu MHP Genel Merkez binasının yanındaki binalardan yönetiyor gibi (!) yazılar yazan Yeni Şafak yazarı Abdülkadir Selvi, cemaatin AKP’ye yaptığı kasetli göndermeyi ve uyarıyı köşesinde “Geniş bir şekilde fişleme işinin perde arkasını ve kirli ittifakı yazacaktım ama Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı’nın açıklamasındaki, ‘Önceki seçimler arifesinde denenmiş olan özel hayatın mahremiyetini ihlal edici ahlakdışı metod ve girişimlerin, tekrar denenebileceğine dair endişe verici işaretler görülmektedir’ cümlesi midemi bulandırdı.

Ama şaşırmadım.

Bu bir tehdit ya da uyarı mı, yoksa kasetler savaşı öncesinde ön alma mı?” cümleleriyle eleştirmiş…

Abdülkadir Selvi , MHP’ye yapılan kaset operasyonunu köşesinde en çok yazan , en çok dalgaya alan, en çok istismar eden kişidir. Yeni Şafak Gazetesinin özellikle 2011 Mayıs ayına ait arşivindeki Abdülkadir Selvi’ye ait kasetlerle ilgili yazılarını herkes okumalı ve bu operasyon nasıl yönlendirilmiş herkes oradan görmelidir.

Öyle ki, MHP’ye bu kaset operasyonları yapılırken, MHP Genel Merkezi önüne arabasıyla gelip binayı izlediğini söyleyende bu yazardı. Binada kim hangi oda da , kiminle ne görüşmüş köşesinde yazan Abdülkadir Selvi operasyon yöneticisi gibi kasetler hakkında yazılar yazarken, kaset konusunda AKP söz konusu olunca “Midesinin bulandığını” yazıyor. Nasıl bir mide varmış arkadaş bunlarda böyle !

Tavıra bakar mısınız , aynen Recep Tayyip Erdoğan’ın izinden gidiyor. Başkasının başına geldiğinde zil takıp oynuyorlar , söz konusu kendileri olunca “Mahremden, özel hayattan” bahsediyorlar.

AKP kendi canavarını kendisi yarattı. Bugün kendisi kasetle tehdit ediliyorsa bu yolu kendileri açtı.

Bu kaset operasyonlarının altında er yada geç AKP hükümeti kalacaktır. Kendi içlerinde yaşanan kavga, çok yakın bir zamanda, bu kaset operasyonlarını kimin yaptığını açıklatacaktır. Çünkü iki kişinin bildiği sır değildir. O sır çoktan her yere dağıldı bile… Bu saatten sonra AKP düşünsün… Zaten onlarda şuan bu durumu düşünüyor. Hepsinin korkusu, kasetle vuranı , kasetle vuracaklar korkusu değil mi?

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.