Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 28°C
Parçalı Bulutlu

“KASET İŞİNİ BİZ DEĞİL DEVLET YAPIYOR…”

24.05.2011
A+
A-

Açıkça söylüyorum, Başbakanın, tıpkı “biz görüşmüyoruz, devlet görüşüyor” deyip “PKK ile müzakereyi” önce inkâr etmesi, sonra da “devlet dediğin şey iktidardır, İktidar da biziz” şeklinde itiraf ettiği gibi yakında “bu kaset işlerini biz yapmıyoruz, devlet yapıyor” derse hiç şaşırmayın. Çünkü Başbakan öyle kıvrak politika yapıyor ki. Mesela Diyarbakır’da “kürt sorunu var, bu benim sorunum… Türkiye çok büyüdü, Yerel yönetimleri güçlendireceğiz (federasyon)” diyor, ertesi gün Yozgat’ta “Tek vatan, üniter yapı, tek bayrak” diyor.
AKP’nin yerine olsaydım, ben de aynısını yapardım.
Önce CHP’yi evcilleştirir, Y-CHP yapardım. (Ki öyle oldu). Y-CHP’nin bugün AKP ile rol paylaşımı dışında farklılığı yok. Her ikisi de ülkenin bölünmesi, Türk kimliğinin önce kaldırılması, ardından da tamamen yasaklanması için aynı görüşteler. Yapacakları yeni Anayasada bunu gerçekleştireceklerini artık açıkça söylüyorlar.
CHP evcilleştirilip partinin genel başkan yardımcılığına bir PKK avukatının getirilmesini siz tesadüf mü sanıyorsunuz?
Yalnız küçük(!) bir pürüz var. O pürüz MHP. Yeni çıkartacakları anayasanın pürüzsüzce çıkması ve “TBMM’nin tam mutabakatı” sağlanması için MHP’nin meclis dışına itilmesi şart. Eh, milyonlarca ülkücünün içerisinde 3-5 tane zaafına yenik bulmak da zor değil hani.
Dedim ya ben AKP’nin yerinde olsam aynısını yapardım. Onlar da aynen bunu yaptılar. Çünkü öyle üst düzey 10 kişinin izlenmesi, kasete alınması gibi işler kolay değil. Bunu yapabilmek için devlet gücü gerekli. Devletin izleme, istihbarat, dinleme mekanizmaları şart.
AKP’li Hayati Yazıcı adına ÖSYM’ye sahte e-posta atanı, eğer uydurmadılarsa, 2 günde bulan devlet, aylardır MHP’lilerin kasetini yayınlayanları bulamıyor olması sizce de çok garip değil mi?
Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) bana müsaade etsin 2 dakika. O yayınların, eğer Türkiye’de ise nereden yüklendiğini (upload) hemen bulayım. Yok yurtdışından upload edildiyse, uluslar arası internet hukukuna göre, suç teşkil eden durumlarda resmi başvurularda 3 gün içerisinde istenen bilgilerin verilmesi zorunludur. Aksi halde hosting-server hizmeti veren firmanın tüm erişimleri o ülkede yasaklanır ve faaliyetinin tamamen yasaklanması için fiziki adresinin bulunduğu ülkede dava açılır. Hiçbir hosting firması da bu tür bir riski almaz. Demem o ki istenirse o farklı ülkücüler denen şerefsizlerin yeri de, evi de 2 dakikada bulunur. Dediğim gibi, istenirse tabi.
Eski bir MHP milletvekilinin, bu kasetlerle hedeflenen şeyin ne olduğu konusundaki tespiti bana göre de çok doğru.
Kasetlerle hedeflenen; MHP’nin evcilleştirilmesi veya vahşileştirilmesidir diyor sayın vekil.
Evcilleştirilirse, tıpkı y-CHP gibi, y-MHP oluşturulursa “İmralı ile yapılan müzakereler hızlı bir şekilde gerçekleştirilir ve ülke en iyi ihtimalle federasyona gider.” MHP yönetimi evcilleştirilirse, yani light bir ülkücülük partiye hâkim olursa taban otomatikman vahşileşir ve ülke kan gölüne döner.
Parti vahşileştirilirse, taban otomatikman raydan çıkar ve ülke yine kan gölüne döner.
Yani her iki durumda da ülkenin parçalanması oldukça kolaylaşır.
Bu iki hedefin gerçekleşmesi için, “Ülkücüler sokağa çıkmayacak” diye ısrarlı politika izleyen Devlet Bahçeli’nin partiden uzaklaştırılması şart.
Dikkat ederseniz kasetçi şerefsizlerin ısrarla istedikleri tek şey “Devlet beyin partiden ayrılması.”
Ben ülkücülerin bu alçaklıklara gereken cevabı vereceğine eminim.
MHP’nin “kasetler öncesi” oy oranı %18’ler civarındaydı. Şimdi bu evcilleştirme-vahşileştirme tezgâhına cevap olarak, kapı kapı gezip oy oranımızı %38’lere yükseltemezsek, hepimize yazıklar olsun.
AKP, kâbus görmeye başladı. Bunu anlamak için müneccim olmaya gerek yok. Tayyip Erdoğan’ın son seçim konuşmalarına bakın, anlarsınız. Artık, “Tek başıma iktidar olamazsam giderim” diyemiyor, “birinci parti olamazsam giderim” diyor.
***
Kaseti çıkanlarla ilgili neden yazmadığım soruluyor. Herkes yorum yaptı, kimisi ahlaksızlık dedi, kimisi edepsizlik. İlk şoku, her ülkücü gibi ben de yaşadım. Şoku atlatıp düşünme melekelerim yerine geri geldikten sonra diyorum ki; “ilk taşı içinizdeki günahsız atsın”. Bu kişiler kendi zaaflarının kurbanı oldular. Benim yapacağım yorum sadece bu kişilerin ne kadar “zevksiz” olduğunun ortaya çıkması. Şaka bir yana, ben onlar adına sadece üzülüyorum. Allah hiç kimseyi o duruma düşürmesin. Allah, çocuklarının, eşlerinin yardımcısı olsun.
TV’lerde, gazete köşelerinde bu konuyu kullanıp MHP aleyhine konuşanlara da diyorum ki; Bu 10 kişi her ne kadar zaaflarının kurbanı olsalar da, onların her biri MHP düşmanlarından daha değerlidir. Herkes şunu bilsin ki, bu konuyu kullanıp MHP aleyhine TV’lerde, gazete köşelerinde her kim konuşuyorsa emin olun ki onların eşleri de, kızları da, kız kardeşleri de birilerinin kucağında, birilerinin içki masalarında meze oluyordur. Bu kasetlerden MHP’yi yok etme malzemesi çıkartan her TV konuşmacısının, köşe yazarının karılarıyla, kızlarıyla, kız kardeşleriyle benim de kasetim çıkmazsa bana da yazıklar olsun. Harama uçkur çözülmez elbette lakin bunların kızları, kız kardeşleri, karıları artık gündelik kullanım için helalimizdir. İlk başta da, AKP’yi kazandırmak için MHP hakkında türlü iftiralar atan “İslamcı(!) basının köşelerinde yazanların, TV programları yapanların kızları, karıları ve kız kardeşleri.”

Not: “Zinayı serbest bırakan AKP’yi savunan ve kasetlerden MHP aleyhine malzeme çıkartan İslamcı(!) kardeşlerim” herhalde kızlarıyla, karılarıyla, kız kardeşleriyle zina kasetim çıkacak olmasından gurur duyacaklarıdır!

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.