Karşıyaka MHP Teşkilatı’ndan CHP’ye Eleştiri Bombardımanı

Karşıyaka MHP Teşkilatı’ndan CHP’ye Eleştiri Bombardımanı
19.12.2020
A+
A-

MHP Karşıyaka İlçe Teşkilatı, Karşıyaka Belediyesi’nin iştiraki olan Kent AŞ’ye bağlı Kent Ocakbaşı’nın, logo ve ad değişikliğine sert tepki gösterdi. CHP’yi eleştiri bombardımanına tutan MHP Karşıyaka İlçe Başkanı Akif Yılmaz, “Öncelikle bu isim değişikliği güzel dilimiz Türkçeye ihanetin bariz göstergesidir. Türk Dil Kurumu’nun kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün partisi olduğunu iddia edenlerin İngilizce isim telaşına düşmeleri de ayrı bir garabettir. Kim ne derse desin logonun savunulacak bir tarafı yoktur. Çok zorlama ve amatör bir ruh ile terör destekçisi HDP’ye yeşil ışık yakma, sinyal gönderme, mesaj iletme telaşı açıktır” dedi.

Karşıyaka Belediyesi’nin iştiraki Kent AŞ bünyesinde bulunan Kent Ocakbaşı’nın isim ve logo değişikliğine sert bir tepki de MHP Karşıyaka ilçe Başkanı Akif Yılmaz’dan geldi. Olayın hem komik, hem düşündürücü, hem de çok boyutlu düşünüldüğünde sinsi bir strateji barındırdığını anlatan Başkan Yılmaz, konunun elle tutulacak bir yanının olmadığını dile getirdi, Yılmaz, “Bugün CHP’nin uygulama ve söylemlerinin düzeltilmesi zahmetli çileye ve işkenceye dönüşmektedir. Öncelikle bu isim değişikliği Millet Bahçesi tabirinin kötü bir taklidi, bilinçsiz bir yerleştirmesi, güzel dilimiz Türkçeye ihanetin bariz göstergesidir. Bunun yanında, Türk Dil Kurumu’nun kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün partisi olduğunu iddia edenlerin İngilizce isim telaşına düşmeleri de ayrı bir garabettir” dedi.

TERÖR DESTEKÇİSİ HDP’YE AÇIK DESTEK VAR

Garabetlerin ikincisinin de mekânın logosunun şekli ve renkleri olduğunu vurgulayan MHP Karşıyaka İlçe Başkanı Akif Yılmaz, “Kim ne derse desin logonun savunulacak bir tarafı yoktur. Çok zorlama ve amatör bir ruh ile terör destekçisi HDP’ye yeşil ışık yakma, sinyal gönderme, mesaj iletme telaşı açıktır. Bu mesajın HDP’nin kapatılmasının gündeme geldiği günlerde verilmesi de CHP’nin teröre ve HDP’ye açık desteğinin işaretidir. Bilindiği üzere Liderimiz, Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli, HDP’nin kapatılması gerektiğini sosyal medya hesabından bizzat açıklamış ve gerekçelerini sıralamıştır. Liderimizin ifadeleri ile açıklamaya çalışırsak: ‘ HDP, hangi milli meselede Türkiye’nin yanında durmuştur? Ne zaman diğer partilerle birlikte müşterek bir refleks göstermiştir? Düşmanın içimizdeki uzantısı ve kule gözcüsü olan bu sözde parti, hangi yaraya merhem olmuştur? Türkiye’nin kuyusunu kazan, millete ihanet eden, teröre yardım ve yataklığı aleni olan bu kokuşmuş oluşumun neresinde milli irade vardır? HDP, milletin vergilerinden oluşan hazine yardımlarının üzerine yatarak millete ihanet etmektedir. Üstelik aldığı paralar ihanet, mermi, şahadet olarak maalesef fatura edilmektedir. Bu, haksızlık, zulüm değil mi? Milletten geçinip, millete silah çekmek alçaklık sayılmayacak mı?” diye konuştu.

CHP’NİN HUYU DEĞİŞMEYECEK

 

 

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin, HDP’nin kapatılmasını gündeme getirdiğinde CHP’den ses geldiğini, terör avukatlığına soyunduğunu, İP Genel Başkanı’nın da örtülü destek verdiğini, “Parti kapatmanın olumlu bir sonucu görülmedi” diyebildiğini ifade eden Başkan Yılmaz, şöyle devam etti: “Tam da bunlar yaşanırken böyle bir logo ile HDP’ye gönderme yapmak, mesaj vermek, teröre destek çıkmak, kökü dışarıda olan oluşumların ardından gitmek CHP’ye yakışan işlerdendir. CHP aldığı oyların diyetini mi ödemektedir. Türkiye dışından yönetilen ihanet şebekelerine şirin gözükmeye mi çalışmaktadır, bilinmez. Tek bildiğimiz CHP’nin bu huyunun değişmeyeceğidir. CHP’nin ve İP’in bu desteği ve tavırları karşısında bizim de duruşumuz nettir. Yine liderimizin ifadeleri ile söyleyelim: Zehirli haşeratla mücadele milli haysiyete muhteşem hizmettir. Bölücülükle mücadele istiklalimize onur verici destektir. Artık
seçenek kalmamıştır: Ya terörizm ya temizlik, ya bölücülük ya da huzur. Her siyasi parti tarafını ve tercihini yapmalıdır. Terörle milli birlik ve kardeşlik arasında tarafsız bir alan yoktur.”

LOGO ÜZERİNDEN İHANET

Başkan Yılmaz, sözlerini şöyle bitirdi: “Milliyetçi Hareket Partisi Türkiye’nin geleceğini güvenceye alacak her adıma, her karara, her girişime, her çetin imtihana sonuna kadar vardır ve hazırdır. Gelin bu ateşi söndürelim, gelin bu devrana son verelim. Gelin bu hesabı soralım. Bu vesile ile CHP’nin logo üzerinden ihanetini bir kez daha kınıyor, bu yanlıştan acilen dönmesi gerektiğini kamuoyunun önünde açıkça dile getiriyoruz.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.