Kararı Deniz Baykal verecek CHP’den bir kopuş daha mı geliyor?

Kararı Deniz Baykal verecek CHP’den bir kopuş daha mı geliyor?
01.03.2021
A+
A-

Ulusal Kanal’da Sinem Fıstıkoğlu’nun sunduğu Fikir Meydanı programına konuk olan Eski CHP’li Devlet Bakanı Mehmet Sevigen CHP’yi eleştiri yağmuruna tuttu. CHP’den yeni istifaların geleceğinin sinyalini veren Sevigen, partinin siyasette geldiği noktadan ve PKK/FETÖ ile ilişkilerinden rahatsız olanlar ile CHP’den ayrılma kararları için Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile görüşeceklerini ve onay beklediklerini belirterek;

“Biz Deniz Bey ile siyaset yapıyoruz. Deniz Baykal’la kaderimizi, Türkiye’nin kaderini birleştirdik. Deniz Bey’in haberi olmadan böyle bir harekete girmek istemiyoruz. Deniz Bey beklememiz gerektiğini ve Türkiye için söylenecek sözü olan insanlarla bir toplantı yapılacağını söyledi. Bu kişilerle CHP’deki gidişata karşı parti içi ya da parti dışı mücadelemiz için Deniz Bey’den onay alacağız. Deniz Baykal kalmış olsaydı CHP iktidar olurdu.” dedi.

‘CHP ARTIK ATATÜRK’ÜN KURDUĞU LAİK, DEMOKRATİK PARTİ DEĞİL’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kaset kumpası ile partinin başına gelmesi ve geldikten sonra izlediği yolu ağır sözlerle eleştiren Sevingen;

“CHP artık Atatürk’ün kurduğu laik, demokratik parti değil. Canan Kaftancıoğlu’nun akrabasının CHP’li belediyede işe alınmasına isyan ediyorum. Yakınlarına iş imkanı sunan CHP’lilere hakkımı helal etmiyorum. Artık CHP Diyarbakır’da yüzde 1 bile alamıyor. Atatürk’e Atatürk demeyenlerin, soykırıma soykırım demeyenlerin CHP’de işi ne? CHP kimsenin babasının partisi değil, isteyen istediğini kovamaz.” ifadelerini kullandı.

‘HÜKÜMLÜ BİR FETÖ’CÜNÜN PARTİDE NE İŞİ VAR’?

CHP’nin FETÖ ve PKK ile içli dışlı oluşundan rahatsız olduğunu ve bu dönemde örgütlere yancı tavır alanların parti içindeki konumlara gelişinden Kılıçdaroğlu’nun da sorumlu olduğunu söyleyerek sözlerini şöyle sürdürdü;

“10,5 yıl hüküm giymiş FETÖ’den bir insanın Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcılığı durumunda ne işi var? Amerika’dan Türkiye’ye attığı iftiralar gözler önünde. Aykan Erdemir’i CHP’deki pozisyonuna Kılıçdaroğlu getirdi.PKK ile bağı ortada olan Canan Kaftancığolu’nun Cumhuriyet Halk Partisi’nde ne işi var?PKK’ya terör örgütü diyemeyenlerin CHP’de ne işi var?”

‘KURDUĞU PARTİ BU HALE GELDİĞİ İÇİN ATATÜRK’TEN ÖZÜR DİLİYORUM’

CHP’nin, parti temeline ve Atatürk’ün parti ilkelerine aykırı tutumundan rahatsız olan Sevigen ” Atatürk’ten özür diliyorum.” dedi.

Sevingen sözlerine şöyle devam etti:

“Kurduğu parti bu hale geldiği için Atatürk’ten özür diliyorum. Laiklik bu ülkenin temel taşı ancak ağızlarına almıyorlar. Bizim partinin ideolojisini değiştiren yönetime itirazımız var.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.