Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 22°C
Parçalı Bulutlu

Karaman’ın koyunu Hayrettin’in oyunu

22.12.2013
A+
A-

Savaş devam ediyor. Ölü ve yaralı dışında, her şey var.

Tehditler, şantajlar, kasetler, operasyonlar, görevden alınmalar devam ediyor. Görevden alınan müdür Çapkın “büyük bir yangın var” dedi. Bence yerinde bir tespit!

Yangın, hem ne yangın…

Birlikte ülkeyi yakan koalisyon ortakları, şimdi birbirlerini yakıyorlar. Tarafların karşılıklı hamlelerini dünya takip ediyor. On iki yıldır köşelerinde koalisyon tetikçiliği yapanlar, köşelerini bir bir ya terk ediyor ya da terk ettiriliyor.

Kimisi de, iki tarafı birden idare etmeye çalışarak “etikçilik” yapıyor.

“Türkten Öcalan’lar” koalisyonu “şak” diye ikiye bölündü. ‘Hepsi Türk’ olmayanların toplandığı iktidar çatısı, çöktü. “Kindarlar” ve “çakma dindarlar” büyük bir şaşkınlık içerisindeler.

Durum ümitsiz!

İktidarın bunca ‘akil’i vardı, hiç biri görünürde yok. “Bu savaş dursun” diyen o çok akıllılar ortalarda görünmüyor. “Sulhta hayır var” diyenler, en önde hücum emri verenler oldu. Milletin ayağına doladıkları ip, ortakların boğazlarına dolandı.

“Allah intikam sahibidir”…

Siz misiniz, evladını bu vatan için toprağa verenlerin karşısına çıkıp “Öcalan’ı affetmeye hazır olun” diyenler?

“Allah zalimlerden intikamını yine zalimlerle alır”. Atalarımız boşuna “dinsizin hakkında imansız gelir” dememişler. Bütün gelişmelere rağmen, durumdan ibret çıkarıp tövbe etmek yerine, durumdan vazife çıkaranlar var.

Adı Hayrettin…

Koalisyonu kurtarır mıyım diye, almış eline maslahat bir kitabı, dolaşıyor etrafta…

Allah’ın kitabını, Resulullah’ın ve Ehlibeytin hayatını bir kenara bırakmış “mecellemiz şöyle der” diye saçmalayıp duruyor. Aklınca iktidarın yolsuzluğuna bir kılıf uyduruyor veya hırsızlığa fetva veriyor, yazıklar olsun.

Din bu kadar ucuz muydu?

Bakın Hayrettin’in mecellesi ne diyormuş, aynen aktarıyorum:

“Akl-ı selim ve kalb-i selim sahiplerinin bir dönüp sağlarına ve bir daha dönüp sollarına bakmaları gerekiyor; bu iktidar kadrosunun yerine koyabilecekleri başka bir kadro varsa –ki, bana göre yoktur. Mecellemizin 26. Maddesi şöyle der: ‘Zarar-ı âmmı def’içün zarar-ı hâss ihtiyor olunur’. Gençler de anlasın diye günün diline çevirelim: Kamuya (ve bu arada ümmete) ait zararı önlemek için bir şahıs, bölge veya gruba ait zarar göze alınır, sineye çekilir.”

Hayrettin Efendi, açıkçası hırsızlığı içinize sindirin diyor.

Başka şansımız ve bu kadronun yerine konacak bir kadro yokmuş!

Şu maslahata ve şu kılıfa bakın!

Tabi böyle bir kadroyu, bir daha ancak rüyalarında görürler. Çocuklarının, bırakın ceplerini, ayakkabı kutularını bile milyon dolarlarla dolduran, onlara “gemicikler” alan böyle bir kadro, elbette bulunmaz!

“Fakir fukara, garip gureba” edebiyatı yaparak, Ramazan çadırlarında dolaşarak, milletin gözünü boyayan bir kadro, bir daha elbette oluşturulamaz. Faizciliğe “hizmet” diyenlere faiz danışmanlığı yapanlar, elbette bunlardan başkasını göremez.

Senin Mecellen beni hiç ilgilendirmez Hayrettin Efendi!

Sizi anlıyorum! İki taraftan da besleniyorsunuz. Bu nedenle; ne dinlerarası diyalog toplantılarında, ne Abant toplantılarında, nede Papazlarla yenen yemeklerde, dine ve imana yapılan ‘SIZMALARA’ karşı hiç sesiniz çıkmadı.

Aklı vahiyden üstün tutanlarla beraber oldunuz. Peygamberi, imanın ve İslam’ın dışına itenlerle olan “duygusal” bağınız hiç kopmadı.

Allah’ın kitabı ve Resulünün nuru ile beslenen imam Ali, halife olduğunda gözleri görmeyen kardeşi Akil kendisine iltimas geçilmesini ister ve fazladan bir maaş talep eder.

Görmediği için avucunu Hz. Ali’ye uzatır. Ocak başında oturan Ali efendimiz, Akil’in avucu içine bir ateş koyar.

Ya…

İslam bu, Hayrettin Efendi!

İslam harama “ateş” diyor.

Toprağın altında senin mecellen sökmez. Allah’ın kitabı namaz kıldığı halde çalanlara “vay o namaz kılanların haline…” demiyor mu? Hırsızlığa fetva verenlere ne der, var sen düşün.

Akıllarını Vahiyden üstün görenlere, İslam’dan başka dinlere “Hak” diyenlere, Müslümanları bırakıp Yahudi ve Hıristiyanları dost edinenlere “kâfir” demiyor mu?

Allah “gerçeği bildikleri halde, nasılda saptırıyorlar” diye uyarmıyor mu?

Siz Allah’ın kitabı yerine “Mecelle” maslahatına inanıyorsanız, ne diyebiliriz ki…

Müslümanları Karaman’ın koyunları sanmayın.

Bu oyunlardan vazgeçin artık…

Yusuf KARACA

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.