DOLAR 5,7813
EURO 6,3924
ALTIN 271,5
BIST 108.869
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 13°C
Az Bulutlu

Kara Propagandanın Yerel Ayağı

24.12.2012
64
A+
A-

Neval KAVCAR

MHP içinde siyaset yapıp, yandaşlarının hareket aleyhine yazmasından habersiz olabilir mi? Üstelik bu yıpratma kampanyası 4 Kasım öncesi ile sınırlı değil. 4 Kasımda MYK üyeliği ile sabit oldu sadece. Gazete patronu olarak görülüp, bir siyasi ile dolaşan destek veren kişinin gazetesi, 4 Kasımdan itibaren susmuyorsa, bunda vebal kimindir?

Aynı şekilde kurultay bittikten sonra ‘fikirde öze dönüş hareketinin’ başarılı olduğunu söylüyordu muhterem. Nedir fikirde öze dönüş? ‘Kürt açılımını destekleyeceğim, beni MHP genel başkanı yapın’ diye seslendiği irade midir? Ya da ‘Aman beni tekrar yargılamayın, MHP’yi meşgul etmeye devam edeceğim’ çıkışı mıdır? Başka türlü düşünemiyor insan.

MHP zaten özünün izini sürüyor. Bizler 80 öncesini de iyi bilenlerdeniz. Her kim ki ‘hareket yörüngesinden çıktı’ diyorsa bilin ki, MHP’yi YMHP yapma stratejisine hizmet ediyordur. MHP’nin bu konudaki tek günahı, ülküdaşının beyanına güvenip, kararı inceleme gereği duymadan, kendisini MHP saflarına birlik olalım, diri olalım diye davet etmektir.

Değerli ülküdaşlar, Türkiye’de her dönem önemli. Fakat giderek ülkenin birliği, vatanın bölünmez bütünlüğünün tehdit edildiği, bölge ülkeleri ile savaştırılmak zorunda bırakılacağımız sürece yürüyoruz. ‘Kerkük’e gitme eylemini’ Kürdistan’ı tanımak ‘ gibi kirli bir fikre hapsetmeye çalışan güruh, Türkiye’nin eli kuvvetlensin diye devlet yanında davranmayı da ‘ABD’ye hizmet olarak açıklamış.

Yine bunu söyleyen sözde gazeteci seyyar kıblesi elinde dolaşan, muhtereme yakın biri. ‘AB’nin yolu Diyarbakır’dan geçer’ diyen hemşerisine suskun kaldığı gibi, ‘Kürt açılımı, Yüce divan’ konusunu da duymazdan gelmişti. Ülkücülük meğer kimlere kalmış? Vaktiyle ‘Kürtlere özgürlük’ diyen Perincek grubu ile kolkola girmiş MHP’ye sövüyor. Hadi şurdan.

Önemli süreçten geçtiğimiz bu dönemde ülkücüler olarak, MHP’ye sürekli çelme takan, atılan her adımı ters yorumlayıp zihinlerde soru işareti bırakmayı amaçlayan, ‘MHP’yi %2,5’a düşürüp, Bahçeli’den kurtulacağız’ diyen bu zihniye-ler-le mi uğraşacağız?

Kimin ne olduğunu bilen biliyor. Fakat yıllardır belirli mahfillerden yapılan saldırının asıl amacı MHP’nin kendi hedefinden sapmadan yürüdüğü gerçeği. Genel merkez kendisine çengel atanlarla samimiyeti ilerletse, hareketin mekanizmasının kontrolünü ABD’ye bıraksa Bahçeli’den iyi lider olmaz.

Basit bu fikri geliştiremeyenler, hareketin önünde engel teşkil edebilir. Daha çok baş ağrıtılabilir. ‘YMHP’ virüsünün ürediği bataklık kurutulmalı. Bu hem MHP tabanı hem de Türk Milleti için yapılmalı.

O bunu yazdı, bu şu saçma fikri söyledi yerine ‘kara propagandanın yerel ayağını’ göstermek istedim. Koltuğuna kurulup, her şeyden habersiz gibi davranan muhterem, yandaşlarını durdursun. Her şeyi görüyor, anlıyoruz.

***

Beyin Yerine TL’sı Kullananlar

‘Bahçeli Taksim’e cami yerine Cem evi yapılmasını istiyor’ demiş yarım akıllının biri.

MHP lideri ‘Alevilik bir inancın, bir felsefenin, bir tefekkürün ve bir kültürün ifadesidir. Bunun için farklılıklar eksenine hapsedilmemeli, çıkmaz sokaklara sıkıştırılmamalıdır.

Öteden beri savunduğumuz gibi, Alevi toplumunun hayatında çok önemli yeri olan cemevi gerçeği, siyasi kaygılardan uzak cami-cemevi karşıtlığına dönüştürülmeden kabul edilmelidir. Ülkemizin değişik yerlerinde Türk-İslam külliyeleri oluşturulmalıdır. Bunlardan birisi de İstanbul’da hayata geçirilebilir. Mesela Çamlıca ve Taksim’e cami yapımı için tahsis edilen alanların bir bölümüne cemevi de yapılabilir.

…..kardeşliğe, toplumsal uzlaşma ve birliktelik ruhuna büyük katkılar sağlar” demiş.

Şimdi bu cümlenin neresinde ‘Taksim ve Çamlıca’ya Cami yerine Cem evi yapılsın’ deniliyor? ‘Allah bir dese inanılmayacak’ bunlara. Beyinlerinde cüzdan taşıyorlar çünkü.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.