KAOS SİMSARLARI…

24.07.2021
A+
A-

İnsan ne garip bir varlık! Zaman olur gece gibi kimsesiz.. Zaman olur sükut gibi sessiz.. En fecisi de nankörü ve nimet bilmezi.. Dün elini öptüklerini bugün tekmeleyenler, yüze gülüp arkadan film çevirenler nasıl da fazla! Rabbim cümlemizi esirgesin ve korusun…

Aklın kirliyse herkesi yanlış, vicdanın kirliyse herkesi kötü, gönlün kirliyse herkesi çirkin görürsün… Kusurun, her zaman görülende değil, biraz kendinde biraz da içinden baktığın hâlinde olduğunu unutma…

Gerçek Arkadaş ve gönül insanı; kendisi için ne istiyorsa arkadaşı için de ister. Hatta dünyevi hallerden sıyrılıp manevi duruş ve doygunlukla ilerler… Her şey benim olsun, benden olmayan kahrolsun, benden sonrası mahvolsun diyenin Arkadaş değil İblisi vardır.

Her gecenin bir sabahı, her derdin bir dermanı, her duyulmayanın bir fermânı vardır. dallar kırılır, yapraklar dökülür, mevsim kış olur. ama gün gelir; vaadinden asla dönmeyen Rahmân, geceyi sabaha, derdi dermana, dalı çiçeğine, göğü ve yeri baharına kavuşturur. Sabret!…

Güzel konuşan birine değil, güzel davranana itimat et. Can ol, yeri gelince yol, düşerse kanat ol. Çünkü sevilmelerin ve değer vermenin en güzeline layıktır böylesi. Nasıl ki “Söz gümüşse sükût altın.” Davranış da huzura açılan hazinedir benim gözümde.”

Peygamber Efendimiz buyurmuş ki: “Ara bozmak için LAF GÖTÜRÜP GETİREN kimse cennet’e giremez…”

Şunu unutmayın: Bir suçlunun en büyük taktiği, karşıdakini suçlamaktır. Siz kendinizi savunmaya çalışırken, hiçbir zaman onun yanlışını konuşamazsınız. Suçu ne kadar çoksa, o kadar fazla insanı suçlar. Asla bu tuzağa düşmeyin…

Diline pelesenk etmiş münafıklar çok kullanır; Haksızlığın karşısında susan dilsiz şeytandır! Şeytan susmadı ki, susmadığı için kovuldu, kendini haklı zannediyordu. Nefsi şeytanlaşmış, itaat nefsine ağır geldiği için, münafık şeytani bir ifadeyle şeytanlığını örtmeye çalışır.

Suç oluşturmak! İftira ederek suçlu göstermek ayıp arayıp ayıbıyla vurmak.. Kahpeliğin İmansızlığın dik âlâsıdır! İhanetin hainliğin şerefsizliğin daniskasıdır.

Unutma; Allâh ihmal etmez, imtihan eder…

İnsan hep kendiyle mutlu olmaz, olmamalı.. İnsan sevdiklerinin mutlulukları ile de mutlu olur, olmalı.

Bir insana değer vermek, özen göstermek, onun kıymetini bilmek de bir kültürdür. Bunun bir eğitimi yoktur, kitaplarda da yazmaz zaten. Bunun yolu insan olmaktan geçer.

Kaderimize güzellikler yaz Allâh’ım!

İyilik, bir insanın özüdür; kötülükte ısrar edenler evvela insanlığını kaybetmiştir.

Bazı insanların vicdan mahkemesi bozuktur; yargılamadan gönül kırar.

Hikem-i Ataiye demiş ki; “Her meseleye cevap veren, her gördüğünden bahseden, her bildiğini anlatanı görürsen anla ki cahildir.”

Zakir Tercan
MHP Edirne İl Başkanı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.