Liberal ekonomiyle tanıştığımız süreçten sonra hayatımıza her anlamıyla hükmeden görsel medya bizi öyle bir etkisi altına aldı ki; hepimiz hayal âleminin büyülü rüyasında yaşıyoruz. Ruh hastalığı derecesinde bizi dizi ve ünlü girdabında yoğuruverdi sosyal medyanın senaristleri.

Öyle ki okumaktan anlar olduğumuz şey facebook ve twitter mesajları oldu. Siyasetten anladığımız slogan siyaseti. Kimin sloganı iyi o siyasi görüş arkasına aldı bir rüzgar. Sosyal medya denen şey hayata bu kadar girince kirli emelleri olanlarda teknolojiyi kullanarak üzerimizde oyunlara devam etti. Dünyanın öbür ucunda da olsa, siyasi görüşü, dini dili ırkı ne olursa olsun bir insanın hayatından daha önemli bir şey yoktur. Olamaz. Olmamalı. Lakin devlete karşı yapılmış bir gösteride, devlet güçlerinin devlet olma refleksiyle verdiği karşılık sonucu ne yazık ki insanlarımız canlarını yitirdi. Keşke olmasaydı. Ama keşkelerin faydası yok. Dileğimiz bunu yapanların bir an önce adalet önünde hesap vermeleri. Acı olan şey se şu; bu ülke 10.000 kişinin üzerinde teröre kurban verdi. Hatırlayalım sokaklarda slogan atanlar, Molotoflular, Atatürk posteri ve Türk bayrağını kendine siper edenler, o gün neredeydiler. Bu ülkeyi seviyorlardı bu kadar neden o gün sesleri çıkmadı. Hesap başka…

Oynadılar. Oynuyorlar. Oynayacaklar. Piyonların birçoğu, özellikle Türkiye nin çok iyi bildiği zamanında tiyatro yapmış sarhoş taklitleriyle (kendi doğal haliyle) pirim yaptırdığımız, sonrasında ise kendini tüketmiş bir zatı namuhteremin kahraman olma savaşı… ki bunu kullanma sürecini doldurmuş her komünist yapar. Ah bitip vah kalınca halkın manevi değerlerine saldırıp kendini öldürterek kahraman olma uğraşı verir. Ama bilin artık, bu ülkenin insanı sizin gibileri çözdü.

Oyununuza kimse gelmiyor artık. Tiyatrocular müzisyenler yazarlar v.s. aydın olma adına bu oyunun birer parçası oluyor. Bu süreçte duruşu, olaylara bakış açısı ve teşkilatına yaptığı açıklamalarla onları bu olayların dışında tutan MHP genel başkanı Devlet Bahçeli’nin duruşunu takdirle karşıladım.

Olayın bu hale gelmesinin fitilini ateşleyen BDP eski milletvekili Sırrı Süreyya Önder’in ve onun gibilerin bu memleketi bu hale sokmanın emrini bağlı olduğu hangi senaristten aldığı emirle yerine getirdiği merakı içindeyim.

CHP nin olayların daha da tırmanıp kargaşadan acaba siyasi pirim elde edermiyiz çabasını lanetle kınıyorum. Bu gün yarın yada öbür gün, kimin ne kirli oyunu varsa bilsin ki mutlaka ama mutlaka ortaya çıkacak ve bu aziz millet sizden bunun hesabını soracaktır. Biline…

Abdurrahman AYTEKİN

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir