Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 29°C
Az Bulutlu

KAFAMDA DELİ SORULAR???

21.11.2014
A+
A-

Bedelli tartışmaları, Cumhurbaşkanı,Başbakan,yardımcı,danışman arasında tenis topu gibi gidip geliyor.Genelkurmay başkanı ise bu açıklamalara seyirci kalıp, elini masaya vurup ta ”ne bedellisi,ne izni..etrafımız tehlikelerle çevrilmiş,PKK her gün daha da güçlenerek bizi tehdit ediyor,bölgede gerginlik had safhada,üçüncü dünya savaşı kapımızda,siz halen neyin pazarlığını yapıyorsunuz ” diyemiyor?

Barzani 70 bin kişilik bir birlik ile Musul’a saldırmaya hazırlanıyor.

İki bin kişilik ABD askeri de Irak’a bu amaçla geliyor. Bu birliğin aynı zamanda subayları da olacaklar.

Havadan ABD Musul’u bombardımana tutacak,IŞİD vurulacak ve Barzani de Musul’u alıp Kürt Devleti ilan edecek. Birkaç ay içinde Musul operasyonu başlayacak.
Ama IŞİD, ondan önce Kobani’den çıkarılacak.

Irak yönetimi ABD askerlerini istemedi ama engel de olamadı. Musul Barzani’ye geçince Irak yönetimi tamamen İran’ın güdümüne girecek ve General Süleymani konuşmaya başlayacak. General Süleymani şu an IŞİD’e karşı Irak Ordusunu organize ediyor, peşmerge ile de işbirliği yapıyor ama Musul düşünce dost düşman birbirine karışacak.
IŞİD, Sina’dan Gazze’ye sızarken Irak yönetimi Barzani’ye vuracak .Muhtemelen yılbaşı öncesi savaş görünüyor.

Bölgenin şımarık çocuğu İsrail rahat durmuyor ve artık açık açık meydan okuyor.Peki tüm bunları gören duyan yok mu?görüntü sadece bize mi?Her gün bu kadar olay tecessüm ederken biz neden bir şey yokmuş gibi takılıyoruz?

Şu günlerde klasik seçim yatırımı olan “Bedelli askerlik” söylemleri de bu tehlikeler göz önünde bulundurularak ,halka bu dönemde imkansız olduğu anlatılmalı.Daha fazla oyalamanın insanları kandırmanın anlamı yok.İllaki bir seçim şovu yapmak istiyorlarsa Ermenek teki vefat eden madencilerin ailelerine yüklü yardımlar yapıp,içleri almasa da kucaklaşıp göz yaşlarını dindirerek(Enerji bakanımız sayın Yıldız’ın Soma faciasında aynı gömleği iki gün üst üste giyme fedakarlığını göstermesini de unutmayalım lütfen),75 yaşındaki pabucu yırtık şehit babasına ayakkabı hediye edip basına şirin pozlarda verebilirler.İnanın bu daha iyi bir seçim reklamı olur.Hiç olmazsa bir kaç garibanda bu vesileyle sebeplenir.

Anlayamadığım diğer konular ise;

CHP ve AKP’den ayrılanların her birinin tek başına bir parti kurup meydana inmesi CHP ve AKP’den kopan parçalar mıdır?
Yoksa CHP’den ayrılanlar CHP dışındaki solu daha da parçalama ve AKP’den ayrılanlar da AKP dışındaki sağı daha da parçalama gayretlerine hizmet eden küresel bir tezgah mıdır?
Halkın oylarının yarısını alan bir partiye karşı muhalefetin daha da parçalanması mı isteniyor?
Ya da AKP’nin iktidarda; CHP’nin de ana muhalefette kalması garanti altına mı alınıyor?

AKP’den kurtulmak isteyen AKP’lilerin onun sağdaki en güçlü alternatifi MHP’ye geçmeleri gerekmez mi?
CHP’den ayrılan CHP’lilerin onun soldaki en güçlü alternatifi İşçi Partisi’ne geçmeleri gerekmez mi?

Muhalefetin hem birlik ve beraberlikten söz edip hem de parçalara bölünmesi, seçimlerde AKP’nin tekrar birinci parti çıkabilmesi için bir tezgah mıdır?Çünkü anketlerde her gün düşüş yaşayan iktidar,şimdide bu yöntemle mi tekrar kazanmayı düşünüyor?Zayıf ve istikrarsız,güçsüz muhalif partiler….

Ortalığı ayağa kaldıran,dünyanın gündemini bile meşgul eden meşhur “Gezi olayları” nın çıkmasına sebep olan Taksim Parkına neden ısrarla Topçu Kışlası yapılmak isteniyor.Amaç halkı bir iç savaşa mı sürüklemek”,yaptım oldu” ya mı getirmek,yoksa….bilemiyorum…kafamda deli sorular…

ŞAHSIMA KINAMA: İki yıl önce bir araştırma yapıp, altının ilerleyen dönemlerde çakılacağını,artık yatırım aracı olamayacağını,güvenilir kaynaklarım aracılığıyla kaleme almıştım.O günlerde beni ütopik olmakla suçlayan dostum ciddiye almamış tüm birikimlerini altına yatırmış.Ve bugün çok büyük zararlılık yaşıyor.Beni ise daha ikna edici olamamakla ,yeterince uyarmamakla,bu konuyla ilgili az bu konuyu yazmamla suçluyor.Yetersiz kalmışım!Doğrudur….Aynı sorunları muhalefette yaşıyor zaman zaman..

Cevabım;Saçma dizileri,absürt yarışmaları takiplemeyi bırakıp ve gözünüze taktığınız at gözlüklerini çıkarıp birazda etrafınızda olan bitenlerle dönen dolaplarla ilgilenseniz,bananeciliği bırakıp çevrenizde yaşayan başka insanlarında olduğunu görebilseniz, az hata yapıp çok tedbir alırsınız…

GÜNÜN SÖZÜ

Kötü bir sey yapmadıysan şeytanların kapısını çalmasından korkma!

ÇİN ATASÖZÜ

TEBESSÜM

Üç Amerikan askeri Iraklı bir amcanın bakkalına girerler alış veriş yaparken’”kahrolsun Amerika”diye ses duyarlar. Etrafa bakınırlar ve sesin bir papağan dan geldiğini görürler.
Bunun üzerine Iraklı bakkal amcaya ‘bu papağanı buradan yok et yarın geldiğimizde görürsek seni öldürürüz ‘derler.
Askerler gittikten sonra bakkal amca kara kara düşünmeye başlar çünkü papağan kuşunu çok sevmektedir. Derken aklına cami imamlarının papağanı gelir. Hemen imamın yanına koşar başından geçenleri anlatır ve ‘Hocam eğer
sakıncası yoksa papağanları değişelim’ der Hoca kabul eder ve değişirler. Ertesi gün işgalci Amerikan askerleri gelir, papağanı görürler ve kızarak :’biz sana bunu yok edeceksin demedik mi? ‘
Amca bu papağan o değil dese de inandıramaz.
Sivri zekalı askerin biri ben şimdi anlarım bunun dünkü papağan olup
olmadığını der ve papağanın tekrarlamasını umarak bağırır:
‘Kahrolsun Amerika!!
ses çıkmayınca bakkal amca dahil hep birlikte bağırmalarını söyler:
-Kahrolsun Amerika!
(ses yok)
-Kahrolsun Amerika!
(ses yok)
-Kahrolsun Amerika!
Papağan dile gelir
-Amin evlatlarım amin….)))

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.