Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 31°C
Az Bulutlu

KAÇ REY ARALAR CENNETİN KAPISINI

28.01.2019
A+
A-

Bizi biz yapan olgu; derin hissiyatımız ve düşlerimizdir. Sahip olduğumuz ideoloji ve insanlık kavgamızdır. Mensubiyetinden şeref duyduğumuz milliyetimiz ve dinimizdir. Bu milliyet ve din için verdiğimiz hizmetlerdir bizi biz yapan. Bize neden Türk denilmiştir. Sebebi gayet nettir. Biz ne Türklükten ne İslam’dan taviz vermeden o muazzam teraziyi yaşayanlar olduğumuz için. Bugün değerlerimizi yaşadıkça ve yaşattıkça Türk’üz ve Müslümanız. Ötesi edebiyat mahsulünün ötesini gitmez. Unutulmasın bir adım ötesi riyadır. Dalkavukluktur. Türk’ün fıtratında yoktur riyakârlık., Türk’ün töresinde asla dalkavukluk ve eyyamcılık yoktur. Türk özüyle, töresiyle, sözüyle Türk dür. İslam’ın asırlarca sancaktarlığı yapan bu necip millet bir gün İslam’ı kullanarak, insanların duygularını sömürerek, hareket etmemişlerdir. İslam’ın emri denilmiştir; önüne ya da arkasına kendi şahsi emellerini eklememişlerdir. Töre sabittir; Ya Türk töresi, ya İslam ahlakı. Onun bunun, şunun, akıbeti için değil Türk ve İslam’ın akıbeti için hareket edilmiştir.

Yeter artık illallah! Şu yangını söndürün,

Çağımız bu çizginin neresindedir. Vallahi yakınından dahi geçmemektedir. Çağımız derken bir genelleme yapmak gayesinde değilim. O deryalarda gemilerini yüzdüren yöneticileredir. kelamım. Bu aziz milletin; ne milliyetçiliğini, ne dindarlığını, İslam’ın emirlerine olan tutumlarını sorgulayacak değilim. Türk milleti pak gönüllü, Turan gönüllüdür. Ama bu pak yüreklere kızıl çizmelerle, kara çizmelerle basanlar siyasal İslam’ın sözcüleri; bu milletten ne ister. Türk milleti neden kan ağlar? Türk milleti inandığı ve iman ettiği din üzerinden soyularak, sömürülerek her gün kırılmakta, her gün yakılmakta. Kan emiciler her gün Allah Allah diyerek soydular. Leş kargaları din iman diyerek sömürdüler. Kafalarında takke, ellerinde tespih eksik olmadı hiç. Şairin dediği gibi ‘Bismillah deyip çalanlardan’ oldular. Biri de kalkıp beyler bu devran böyle sürmez demedi. Parmaklarına balı çaldılar yala dediler ötesi zaten belli. Siyasetinizden dini İslam’ı uzak tutun diyerek defalarca uyardık. Bir adım ötesi şirk, bir adım ötesi riya, bir adım ötesi ihanet. Ama kimler aldırış etti. Milliyetçiliği zaten kan emici diye insanlara anlatanların ellerinde kalan tek unsur İslamiyet kaldı. O halde İslamiyet ile aziz milleti sömürmeye başladılar. 1944 de ilk fikir harekâtı olan Türkçülük Turancılık olaylarının akabinde; milli hususların sömürülmesi başlandı. Başkaldırdık tabutluklarda imtihan edildi nice büyüklerimiz. O vakitlerin akabinde din tüccarlığı başladı. Din sizin ticarethaneniz değil. Bu milleti Allah diyerek, Peygamber diyerek soymaktan, yakmaktan, yıkmaktan gayri vazgeçin. Aziz Türk milleti; gayri farkında değil misin? Utanmasalar hutbelerde siyaset yapacak boyutta olanları evvelde de şimdide aynı jargon ile hareket etmektedir. Yeter ki bir yaralı Müslüman Türk görülsün derhal üşüşürler üzerine. Mazin böyleydi, bugününde böyle, bari Atin böyle olmasın Ey Müslüman Türk,

İslam üzerinden siyaset yapmak şirktir. En büyük günahlar arasındadır bildiğiniz gibi. Bildiğiniz gibi cümlesini kurmamdaki sebep; hani her şeyin en iyisini sizler bilirsiniz ya ondan ötürü. Hâlbuki zerre ilim sahibi değilsiniz. Hatipliğiniz iyi; ellerinizde Kur’an-ı kerimle meydan gösterisi yapacak kadar cahilsiniz efendiler. Bırakın milleti diniyle kalsın. Dokunmayın insanların gönül mahremine. O kirli ayaklarınızla girmeyin gönül hanemize.

Rey ile cennet kapıları açılır mı? Rey ile ruz-ı mahşerde berat belgesi alınır mı? Rey ile cennetten yer alabilme şansımız var mı? Rey ile kat belirleme şansımız var mı? İkameti Sivas’a aldırsak acaba; haşa berat belgemizi alabilir miyiz? Halka hizmet hakka hizmettir sözü anlaşılamamıştır. İdrak edilememiştir. Bu sözlere karşı yapılan savunmalar Müslüman Türk milletinin nezdinde geçersizdir. Bu savunma ifadeleri beyhude kelamlardır. Vatana olan sevda din terazisine alınırsa elbette vatanını sevmeyen, manen çamurun içindedir. Elbette dinimiz vatan müdafaasını emreder. Elbette cihat anlayışımız buradan gelir. Türk cihan hâkimiyeti mefkûresinin özü; âleme nizam vermek ve Hakkın din ve adaletini tesis etmektir. Bırakın artık Türk milletinin dini değerleri ile uğraşmayın. Siyasetinize berat belgelerimizi dâhil etmeyin Allah rızası için.

Haykırırım hakkı her sözüm ağır olsa da, 
Şaklasa kamçı, sırtım onmaz yağır olsa da, 
Duyulmaz mı bu feryat insan sağır olsa da
Bu derde çare lâzım, nutuklarla iş bitmez,
SERDENGEÇTİ

ERTUĞRUL SUBAŞI

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.