Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 33°C
Parçalı Bulutlu

İzmir’den yükselen bayrak

20.04.2013
A+
A-

Orhan Karataş

Türkiye Cumhuriyeti tarihinde milat olacak bir gündeyiz. Bu, AKP-PKK ittifakıyla bölünmeye giden yolu tamamlamaya çalışanlara, bu ülkenin sahipsiz olmadığını göstermenin miladıdır. Türkiye Cumhuriyeti’ni ve bütün milli değerleri korumanın ve yaşatmanın haykırışıdır. Bayrağa sahip çıkmanın, vatana sarılmanın, ihanete karşı olmanın ilanıdır. Bugün İzmir silkinip ayağa kalkacak ve bu gaflete, bu işbirliğine, bu yıkıma, bu rezilliğe, bu ihanete, “dur” diyecektir.

Yakın kahraman, savunan çapulcu

Bunun böyle olacağını yıkımın sahipleri de görüyor ve biliyorlar. Nitekim, İzmir’in korkusu hücrelerine kadar işlemiştir. Sayın Başbakanın il başkanları toplantısında söylediklerini hayretle ve ibretle izledik. Telaşla ve kızgınlıkla tehditler savurdu. MHP ve ülkücülere hakaretler yağdırdı. Dağdaki katilleri, İmralı’daki caniyi bir kenara bırakıp, vatanına, bayrağına sahip çıkanları hedefe oturttu. İmralı canisiyle ortaklık kurmak, dağdaki eli kanlı katillerle mektuplaşmak, 30 yıldır silahla elde edilemeyeni masa başında teslim etmek kahramanlık oluyor, buna itiraz etmek, karşı çıkmak, vatanı sahiplenmek, bayrağa, Cumhuriyete sarılmak çapulculuk oluyor. Takdir Türk milletinindir. Bugün İzmir’i gördükten sonra bu kızgınlığın daha da artacağı anlaşılmaktadır. Ancak, bunların fayda etmeyeceğini de sayın başbakan yine kendi sözleriyle gösterdi. Nitekim, kısa süre önce MHP’yi iktidar olduğu dönemde bankaların içini boşaltmakla suçlamıştı. MHP’nin “hodri meydan” demesi karşısında ortaya hiçbir şey koyamadı. Şimdi, MHP’li bakanların temiz olduğunu kabul ediyor, genelleyerek, koalisyonun diğer ortaklarını suçlayarak, MHP’yi karalamaya çalışıyor. Ancak, o konuda da ortaya bir bilgi ve belge koyamıyor. Madem öyle, şu Refahyol’dan işe başlamaya ne dersiniz sayın başbakan? Bakalım o bankaların altından neler, hangi imzalar, kimler çakacak?

Terörden beslenen tek parti AKP’dir

Şu tesadüfe bakın ki, Bursa mitinginin bir gün öncesinde de sayın başbakan il başkanlarını toplamış ve neredeyse aynı cümlelerle dün söylediklerini tekrarlamıştı. MHP’yi terörden beslemekle suçlamıştı. Oysa, yaşadığımız gerçekler, seçim sonuçları sayın başbakanın söylediklerinin tam tersini ortaya koyuyor. MHP terörü bitirmiş bir halde ülkeyi AKP’ye teslim etti. En yüksek oyu terörün bittiği dönemlerde aldı. Terör arttıkça oyları artan tek parti AKP’dir. Seçim sonuçları terörden beslenen partilerin AKP ve BDP olduğunu en küçük bir itiraza yer olmayacak şekilde belgelemiştir. İşte bu yüzdendir ki AKP ve BDP terörün bitmemesi için tam ve kesintisiz bir işbirliği içindedirler. Bütün bu gerçekler orta yerde dururken böyle bir yakıştırmayı MHP’ye yapmak, aslında tam bir suçüstü halidir.

Caniyi ilk 100’e soktular

Sayın Başbakanın MHP’yi hedefe koymasını anlayabiliyoruz. MHP var oldukça, yıkımın sonuca ulaşmasının mümkün olamayacağını, Türk milletinin bu şanlı direnişin yanında olduğunu bir defa görmüşlerdir. AKP’nin İmralı canisini yüceltip, dünyanın en etkili 100 kişisi arasına sokma gayretini bu millet asla unutmayacaktır. Kimin nerede durduğu, kimin ne istediği, kimin bu ülkeye ne akıbet biçtiği netleşmiştir. “Çözüm” diyerek bu ülkenin varlığının ve birliğinin nasıl çözüldüğü bütün çıplaklığı ile ortadadır. Bu rezillikten birlik beraberlik çıkacağını, huzur ve barış geleceğini söyleyenler bu milletin aklıyla alay etmektedirler. Zira, ne İmralı canisinin açıklamalarında, nede uzantılarının ve dağdaki elebaşlarının beyanlarında bu anlama gelen, bu mesajı veren zerre kadar bir şey yoktur. Tam tersine tehdit etmiş, meydan okumuş, fiili durum oluşturmuş ve emellerine ulaşmış olmanın bayramını yapmışlardır. AKP sözcüleri ve paralı askerlerinin bu durumu millete yutturabilmek için seferber olmaları ve sanki iyi şeyler oluyormuş gibi anlatmaya çalışmaları varlık sebeplerine uygun olsa da, ihanete ortaklık etmekten ileri gitmeyecektir.

Uyanış daveti

İşte böyle bir ortamda İzmir mitingi yapılıyor. MHP her zaman olduğu gibi yine Türk milletinin sesi, nefesi, ümidi ve heyecanı olmuştur. Bugün yapılacak miting, tıpkı Bursa’da olduğu gibi AKP iktidarına bir uyarı olduğu kadar, bu ihaneti hala görmeyen ve iyi şey olacağını zannedenlere de bir uyanış davetidir. O meydanı doldurmak, ay yıldızlı bayrağı dalgalandırmak, üç hilale sahip çıkmak “şehitler ölmez, vatan bölünmez” diye haykırmak bu ülkenin bölünmez bütünlüğünden yana olan, AKP-PKK ortaklığına itiraz eden, Kandil-İmralı girdabına karşı olan herkes için bir görev haline gelmiştir. AKP-PKK ortaklığının yıkım hayallerinin hiçbir zaman sonuca ulaşamayacağını dosta-düşmana gösterme zamanıdır.

Devamı gelecek

Bu mitingler devam edecektir. Her mitinge bu ülkenin vazgeçilmez değerlerinden birinin adı verilmiştir. Nitekim, Bursa Türk tarihindeki önemine ve şanına uygun olarak “Kuruluş” adıyla şahlanmıştır. İzmir’de “Bayrak” yükselecektir. Sırasıyla Adana’da “Vatan Mitingi”, Erzurum’da “Birlik Mitingi”, Konya’da “Türkçe Mitingi”, Elazığ’da “Kardeşlik Mitingi”, İstanbul’da “Demokrasi Mitingi”, Samsun’da “Kurtuluş Mitingi” ve Ankara’da “Türkiye Mitingi” yapılacaktır. Bu mitingler AKP-PKK ortaklığını temellerinden sarsmaktadır. Bu sarsıntı devam edecek ve ilk seçimde de yerle bir olacaklardır. Zira, Türkiye’nin kurtuluşu bu ittifakın bozulmasında ve sandığa gömülmesindedir. Türk milletinin bu konuda üzerine düşeni yapacağından en küçük bir şüphemiz yoktur.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.