İzmir Büyükşehir Belediyesi programına PKK destekçisi Slajov Zizek katıldı: Hasan Tahsin’in İzmir’i bunu hak etmedi

İzmir Büyükşehir Belediyesi programına PKK destekçisi Slajov Zizek katıldı: Hasan Tahsin’in İzmir’i bunu hak etmedi
31.05.2021
A+
A-

Göreve geldiği günden bu yana skandalları ile gündemden düşmeyen CHP’li İzmir Belediye Başkanı Tunç Soyer, yeni bir skandala daha imza attı. Soyer, belediyenin İzmir Sanal Kitap Günleri’ne, Türkiye düşmanı ve PKK destekçisi Slavoj Zizek’e konuşmacı olarak yer vereceği öğrenildi. CHP’li İzmir Büyükşehir Belediyesi bir kez daha çok konuşulacak bir skandala imza attı.

CHP’li belediyenin 28-30 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan İzmir Sanal Kitap Günleri’ne, Türkiye düşmanlığı ve PKK/PYD’ye olan desteği ile bilinen Slavoj Zizek’i davet ettiği öğrenildi. Zizek, düzenlenen etkinlikte Türkiye’den akademisyenlerle birlikte gerçekleşecek olan söyleşide İzmirlilerle buluşacak.

“ETKİNLİK İPTAL EDİLSİN”

Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyesi bir grup etkinliğe tepki göstererek iptal edilmesini istedi. TGB İzmir İl Başkanı Aylin Kum, Zizek’in özel olarak davet edildiğini belirterek, “Kaleminde Batı Asya halklarının, Mehmetçik’in kanı bulunan Zizek’in İzmir’de konuşmacı olmasını kabul etmiyoruz.” dedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i de eleştiren Kum, etkinliğin iptal edilmesi için İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger’e çağrıda bulunduklarını aktardı.

Bugüne kadar birçok kez Türkiye düşmanlığı ve PKK/PYD’ye verdiği destek açıklamaları ile gündeme gelen Zizek’in söz konusu etkinliğe davet edilmesine tepkiler ise gecikmedi. Kültür sanat etkinliği altında böyle bir skandala imza atan İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Başkan Tunç Soyer tepkilerin odağı haline geldi. Önümüzdeki günlerde gerçekleşecek olan etkinliğe PKK destekçisi Slavoj Zizek’in davet edilmesine kayıtsız kalmayan çok sayıda kullanıcı sosyal medya platformu Twitter üzerinden tepkilerini dile getirdi. Etkinliğin derhal iptalini isteyen on binlerce İzmirli #PKKseviciZizekİzmirde hastaghı ile tepkilerini dile getirdi.

AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Eyyüp Kadir İnan:

“CHP’de belediyenizin bu etkinliğini iptal edecek bir tane vatansever içinizde yok muydu?”

HIZAL: MUSTAFA KEMAL’İN İZMİR’İ BUNU HAK ETMEDİ

İzmir Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili avukat Özgür Hızal:

“Mustafa Kemal’in, Hasan Tahsin’in İzmir’i bunu hak etmedi”

TASLAK: TÜRKİYE’NİN PKK İLE MÜCADELESİNİ KARALAYAN BİRİNİ DAVET EDERKEN HİÇ UTANMADINIZ MI?

AK Parti İzmir Gençlik Kolları İl Başkanı Recep Tayyip Taslak:

“Tunç Soyer, uluslararası platformlarda Türkiye’yi kötüleyip İzmir’e davet etmediğiniz biri kaldı mı Türkiye’nin güvenlik politikalarını, PKK ile mücadelesini karalayan birini davet ederken hiç utanmadınız mı? İzmir gençliği olarak böyle bir programı asla kabul etmiyoruz!!”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.