Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 30°C
Az Bulutlu

İzansızlar Vicdansızlardır

20.06.2014
A+
A-

Fikri Atılbaz

Bu gün kafa kesip, kestikleri kafayla top oynayan, öldürdükleri insanların ciğerini yiyebilecek kadar yamyam olan, Başbakan Erdoğan’ın deyimiyle Suriye’nin gerçek evlatları, Musul’u, Telafer’i, Tuzhurmatu’yu işgal etmiş, oralarda Türkmenleri katletmektedir. Bence bu merhametsizler Suriye’nin gerçek evlatları değil, Yezid’in gerçek evlatları, Erdoğan’ın Frankenstein’lardır.

Frankenstein, aslında yaratığın değil onu yapanın adıdır. Öldürdükleri insanların, ciğer, kalp, sakatatını yiyen bu caniler, ucube kılıklı, yüzlerini gizleyen bu insanlar, yarın onları besleyen, yataklık eden, ülkemiz sınırları içinde tedavi ettiren, yatmalarına izin verilen bu caniler, ya Başbakan’ın evlatları diye anılırsa, bundan kim ya da kimler memnuniyet duyacaktır?

Ortadoğu’daki durumu görüp, bu karmaşadan ancak ben kendime ait bir düzen kurabilirim, böylece kaos biter anlayışına hakim olan zihniyet; kendi mezhep devrimini gerçekleştirmek istemektedir. Bu konuda yardımcı olabilecek, parayla emrinde çalışabilecek kim varsa herkesin desteğini almaktadırlar.

İşler umdukları gibi gitmemiş, yarattıkları Frankenstein’ın zararı kendilerine de dokumaya başlamıştır. Yezid’in evlatlarının 21.yüzyılda yeniden türemesine sebep olan bu zihniyet, fena halde çamura batmasına rağmen, bu terör ötesi çetelerin, kestiği kafalarla top oynadıklarını, çıkardıkları kalpleri, ciğerleri yediklerini gördükleri halde, Türkmenleri katlettiklerini bildikleri halde sessiz kalan ve onlara terörist dahi diyemeyen zihniyet perişanları oynamaktadır.

Bu zihniyetin artık başımızdan gitmesi gerekmektedir. Her olay sonrası, pısırıklığını ve yön değiştirmesini yazdığı akademik hikayelere bağlayan, böylece içine düştüğümüz durum anlaşılmaz sanan Dışişleri bakanı, “Irak’ta kaos varmış gibi göstermek istiyorlar” demişti. Fakat şu an Irak’taki kaosun tam ortasında Türkiye bulunmaktadır.

Konsolosluk çalışanlarının kaçırılmasıyla eli kolu bağlanan Türkiye, bu musibetten, bakanın yazdığı akademik hikayeleri okuyarak uykuya dalan Başbakanla kurtulamaz! Çünkü bu akademik hikayeler, başarısızlığa kılıf olmaktan, dinleyenleri uyutmaktan başka bir işe yaramıyor.

Suriye’deyken besleyip büyüttükleri, adam öldürme, katletme makinesi haline gelen Frankenstein çetelerinin eline düşürüldük. Biz artık akademik hikayelerle uyutulan değil, Milliyetçi Hareket Partisinin Lideri Devlet Bahçeli’nin

“Güçlü bir devlet, kudretli bir ülke, kararlı ve milli bir hükümet eli silahlı teröristlerden insaf beklemez, keyfine göre hareket etmez.

Gerekirse Musul’u ve mücavir alanları havadan ve karadan ablukaya alır, oradaki iki tugayımızı harekete geçirir; hem vatandaşlarımızı hem de Türkmenleri ölüm kapanından çekip çıkarır.” dediği gibi somut adımlar bekliyoruz. Ortadoğu’nun çıbanbaşı olan terörist çeteleriyle içli dışlı olmaktan vazgeçin. O çetelerden Türkiye^ye hayır gelmez. Onlar şer’leriyle beraber hareket etmektedirler.

Acı olan aydın diye geçinen, aslında ay-dın olan bazı müsveddelerin IŞİD’i terör çetesi gibi görmeyip, bebek, kız, anne, çoluk çocuk demeden öldüren, katleden, insanları diri diri yakan başka bir terör çetesi olan PKK’yı meşrulaştırma yolunu seçmişlerdir.

İzansızlar vicdansızlardır. Evet, insanda vicdanın oluşabilmesi için anlayış, kavrayış yetisine sahip olması gerekir. Olayları izan neticesinde, kalp ve aklı arasında ilintiyi kurup iç muhakeme sonucunda vicdan denen mekanizmayı harekete geçirmesi gereken insan doğru yolda ve adaletin yanında yer akarak adil olabilir.

İzansız olanlar, bu sebeple vicdansız olanlardır. Vicdanı olmayan, vicdanı titremeyenin insanlığından söz edemeyiz. IŞİD’i terörist görmeyip, ideolojileri var diyerek PKK taşeronunu da haklı kılmaya çalışanların insanlığından şüphe etmek gerekir.

Evet, IŞİD’in bir ideolojisi var. Öldürdüğü insanın vücuduna nasıl işkence edilir, konusunda çalışmalar yapmaktadır. Bazı güç odaklarının taşeronudur. Öldürmeyi kendilerine sanat edinmiş bedevi kaçkınlarıdır. PKK mı? Al birini vur diğerine!

Sağlıcakla kalın!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.