Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 23°C
Sisli

İyi Partiden Ağır Tahrik

İyi Partiden Ağır Tahrik
05.10.2018
A+
A-

İP Genel Başkanı Akşener’i sert şekilde eleştiren MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, “Siyasi üslupsuz, işportaya düşen, yeni bir Genç Parti rolüne soyunmuş olan partisini kurtarma peşindedir. Ülkücü hareketin kadife eldiven içindeki demir yumruk olduğunu kimse unutmamalıdır” dedi.

 

GRUP toplantısında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye son derece seviyesiz yakıştırmalar da bulunarak, ülkücü ve milliyetçi camiayı kışkırtan İP Genel Başkanı Meral Akşener ve partisi, tahriklerine yenilerini ekliyor. Başkanlık Divanı imzasıyla yapılan açıklamada Devlet Bahçeli’ye yönelik iftiralara devam edildi. MHP Lideri Devlet Bahçeli, MHP’ye hakaretler sıralayan İP Genel Başkanı Meral Akşener’i sert sözlerle son kez uyarmıştı. Bahçeli açıklamada şunları ifade etmişti: “İyi bellemiş, tekeden süt çıkmaz. Bize saray yancısı, saray paspası, lastik diyen, üzerine binip bir daha da inmediği kıratıyla karanlık vadiler, katran geceler dolaşan Secah Bint Haris’te adap, edep, erdem, insaf, irade, millilik ve siyasi ahlak görülmez, aransa da bulunamaz. HDP’ye Kürt siyasi hareketi diyordu. PKK’lı Demirtaş için af istiyor, CHP’nin yörüngesine gönüllü şekilde giriyordu. Takmadığı maske, yapmadığı makyaj yoktu. FETÖ’nün dümen suyundaydı. Kalkmış MHP’ye eylem ve fikir ortaklarıyla saldırıyor, hakaretler sıralıyor; hadi oradan… Bu hanımefendiye son ihtarım, bölmek ve yok etmek istediğin MHP’ye karşı sinir ve sınırları ihlal eden vandal tutumuna devam edersen sonuçlarına katlanmak zorunda kalırsın. Demedi deme, büyük lafı dinle!”

 

İŞPORTAYA DÜŞTÜLER

 

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, “MHP’ye ‘küçük ortak’ benzetmesi yapan siyasi üslupsuz, öyle sanıyoruz ki işportaya düşen, yeni bir Genç Parti rolüne soyunmuş olan partisini kurtarma peşindedir” değerlendirmesini yaptı. Büyükataman, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye’nin yıkımı için ittifak edenlerin, ihanet ve ihtilaf çukurunda da ortak olduklarını belirterek, tarihin yarım asırdır sınadığı, kurgulanan her cendereden başarıyla çıkan MHP’nin aleyhine senaryo yazmanın da bu çerçevede, adeta bir alışkanlık halini aldığını ifade etti.

 

“Zira görünür/görünmez, muhteris figüran da oyuncu da mebzuldür” değerlendirmesinde bulunan Büyükataman, dikkatle tahlil edildiğinde habis planların ve sinsi projelerin, milli bekanın ağır hasar görmesine yönelik olduğunu ve kara kampanyaların bu amaca hizmet ettiğini kaydetti.

 

Davalarının hak ve hakikat davası, millet ve memleket sevdası, dertlerinin de Türkiye olduğuna işaret ederek, bugüne kadar hiç mahcup ve mağlup olmadıklarını belirten Büyükataman, şöyle devam etti: “İşte bu yüzden deliye dönüyorlar, idraklerini kaybediyorlar.

 

Temyiz kudretlerini kaybedip vasi atanacak hale geliyorlar. Bilindiği üzere, ‘Kınalı Yapıncak’, partisinin grup toplantısında partimizi hedef alan sözler sarf etmişti. Sayın Genel Başkanımızın veciz ikazından sonra gemi iyice azıya alıp, edebi bir tarafa bırakarak mahalle ağzıyla cevap yetiştirme gayretine girişti.

 

Siyasi üslupsuzluğu bir üslup haline getiren ve bununla da övünen ama 24 Haziran seçimlerinde aziz milletimizin verdiği dersi bile hala idrak edememiş olan ‘Kınalı Yapıncak’, terbiye sınırı bırakmadan partimizi ve şartlı ceza indirimi teklifimizi eleştiriyor. ‘Bu af hikayesini getirir de FETÖ’nün kodamanlarının salıverilmesine bağlarsanız…’ diyor. ‘Kınalı Yapıncak’ ve yancıları bilmez ama millet farkındadır ki 15 Temmuz’dan çok önce FETÖ belası- na bayrağı ilk olarak MHP açtı”

 

SENİ KİM BAKAN YAPTI?

 

15 Temmuz 2016’da darbe girişimi sırasında Ankara’daki ilk çıkışı MHP’nin yaptığını, milli duruşu da MHP’nin gösterdiğini vurgulayan Büyükataman, şunları kaydetti: “Temyiz kudreti kaybının belirgin bir göstergesi olan hafıza kaybıyla dumura uğradığı için kendisi hatırlamayabilir ama Ülkücü Hareket çok iyi hatırlıyor. Kendileri ‘yurtta sulh’ deyip FETÖ’cü hakimlerle MHP’yi ele geçirmeye çalışırken MHP, FETÖ’ye karşı bir savaş veriyordu ve bir milim bile geri adım atmıyordu. FETÖ liderinin ‘O hanıma sahip çıkın, koruyun’ dediği hanım kimdir? ‘İçişleri Bakanı biz yaptık, bizim referansımızla oldu’ dedikleri kişi kimdir?

 

KINALI YAPINCAK

 

Tabii ki bu kişi FETÖ üzerinden sahte racon kesen kişidir. Türkiye bunları bilmektedir. FETÖ’nün kodamanlarından bahseden ‘Kınalı Yapıncak’, FETÖ kodamanı görmek istiyorsa, ‘FETÖ’cüler ona destek veriyor’ diyen Genel Başkan Yardımcısı’na, ‘Ben FETÖ’nün belediyeler başimamıyım’ diyen milletvekiline ve dönüp geçmişine bakıp, eski konuşmalarını dinleyip, ‘1980 öncesi Fetullah Gülen’in dinler arası diyalog modeli uygulansa sağdan soldan ölümler olmazdı’ diyen kendine bakmalıdır.

 

15 Temmuz darbe planını çok öncesinden bilen FETÖ mensuplarının tamamı, niçin MHP kongresinde taraf olup adeta seferberlik ilan edip ‘Kınalı Yapıncak’ı desteklemiştir” MHP’ye ‘küçük ortak’ benzetmesi yapan siyasi üslupsuz, öyle sanıyoruz ki işportaya düşen, yeni bir Genç Parti rolüne soyunmuş olan partisini kurtarma peşindedir. Unutmayalım ki Genç Parti de 2002 seçimlerin- deki misyonunu tamamladıktan sonra ilk yerel seçimlerde tabela partisine dönmüştü. Merak etme, çok sürmez. 6 ay sonra, adı gibi her şeyini taklit ettiğin adın da partin de kalmaz. Hayatı siyasal pazarlıkla ve ‘küçük ortak’ olma gayretiyle geçmiş, beş parti değiştirip her seferinde bir önceki söylemlerinden kendi ağzıyla rücu etmiş, en sonunda kendi kurduğu partisinde de iki defa beyan ettiği istifasından geri adım atmış bu pazarlamacının yetiştiği siyaset geleneğinde, sığınacak liman arama hastalığı kalıcı haldedir” Büyükataman, “(Balık bilmese de Halık bilir) demeye devam edeceğimizden ve yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmamalıdır. ‘Demirden korksa trene binmeyeceği’ni ifade edene, bir kere yanlış trene bindiyse, koridordan ters tarafa yürümesinin hiçbir anlamı olmayacağını hatırlatmak isteriz. Son olarak, Ülkücü hareketin kadife eldiven içindeki demir yumruk olduğunu da kimse unutmamalıdır” ifadesini kullandı.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.