‘İYİ’  Parti’de İç güveysi sendromu

Meral Akşener’in genel başkanlığında kurulan İYİ Parti’de şimdi de “İç Güveysi” tartışması yaşanmaya başladı. Meral Akşener ve Koray Aydın’ın işbirliği Ümit Özdağ cephesinin tepkisini çekti. Özdağ’a yakın kurmaylar, açıkça olmasa da sohbetlerde gelişmeler karşısında ellerinin kollarının bağlandığını, “Bu eve iç güveysi geldik. Severler de döverler de” dışa vurmaları dikkat çekti.

KOMİTEDE BY-PASS

Kulislerde konuşulanlara göre, Meral Akşener ve Koray Aydın, İYİ Parti’de ipleri tamamen ele aldı. Gerek Kurucular, gerek Genel İdare Kurulu ile il ve ilçe başkanlarının seçiminde Meral Akşener’in ve Aydın ikilisinin tercihleri etkili oldu. Aynı uygulama il ve ilçe başkanlarının atanmasında da kendini gösterdi. Başlangıçta Koray Aydın, Musavvat Dervişoğlu ve Nevzat Bor’un eşit yetkilerle donatıldıkları açıklanan 3 kişilik teşkilatlanma komitesinde de sıkıntılar ortaya çıktı. Ümit Özdağ’ı temsilen komitede yer alan Nevzat Bor, karşı cephe tarafından By-Pass edildi. Yapılan toplantılar ile il ve ilçe başkanlıklarının belirlendiği toplantılara Nevzat Bor çağrılmamaya başlandı.

GİDECEK KAPIMIZ YOK

Bu arada Ümit Özdağ cephesinde sıkıntılar ve tepkiler giderek yükselmeye başladı. Yaptıkları toplantılarda “istifa” dahil bir çok seçenek masaya yatırıldığı ortaya çıktı. Ümit Özdağ’a “Yol yakınken istifa et, kahraman ol” baskıları giderek arttığı bildirildi. Ümit Özdağ’a yakın bir isim gelişmelerden rahatsız olduklarını  söylemekten kaçınmazken, “Gidecek kapımız yok. Bir tercih yaptık. Çaresiz kaldık. Elimiz kolumuz bağlı. İç güvesi gibiyiz” ifadesini sık sık kullanması da çekti.

 

 

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir