İYİ Parti yönetimi terörizmin pençesindedir

İYİ Parti yönetimi terörizmin pençesindedir
23.09.2021
A+
A-

Devlet Bahçeli’den İYİ Parti ve CHP’ye çok sert sözler: Bunun adı vatana millete ihanettir..

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Cumhuriyet Halk Partisi’yle İP’in aynı anda HDP’yi meşru organ görüp sözde Kürt sorunu üzerinden PKK’ya zeytin dalı uzatmaları terörizmin değirmenine su taşıyan bedhahlıktır.” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP ve İYİ Parti’ye çok sert sözlerle yüklendi. Bahçeli, Millet İttifakı’nın Kürt sorunu üzerinden HDP’yle çözüm masasını işaret etmesi sonrası, “HDP’yi meşru görmek, meşruiyet kavramına vurulmuş paslı zincirdir. CHP Genel Başkanı tarihi bir yanlışın içindedir” dedi.

“BUNUN ADI VATANA MİLLETE İHANETTİR”

MHP lideri Bahçeli’nin açıklamaları şöyle:

Osmanlı İmparatorluğu’nun son dönemlerini de kapsayacak şekilde geride kalan 1,5 asrın perdesi aralandığında, sömürgeci güçler tarafından önce sorun tanım ve tarifinin yapıldığı, ardından ihanet, istila ve işgal projelerinin devreye alındığı bariz olarak görülecektir.

Her seferinde yapay sorunlara çözüm tekliflerinin dayatılması, ya devletimizin ya da insan ve toprak varlığımızın acıklı ve kanlı çözülmesiyle sonuçlanmıştır.

Bu meyanda zillet çarkı sürekli dönmüş, hıyanet mesaisi devamlı surette işlerlik ve işlevsellik kazanarak bugünlere kadar gelmiştir.

Sözde Kürt sorunu emperyalistlerin hiç taviz vermediği, işbirlikçilerinin hiç vazgeçmediği bir istismar, bir inkar, bir ihanet mekanizması olarak kullanılmıştır.

Herkesi uyarıyorum, kökeni, mezhebi, dili ve yöresi ne olursa olsun, Türkiye’de tek bir insanımız bile sorun değildir veya siparişi Türkiye düşmanları eliyle verilen yığma bir sorunun parçası görülemeyecektir.

Sözde Kürt sorunundan bahsetmek, başka bir ifadeyle Kürt kökenli kardeşlerimi sorun olarak işaretlemek, hatta fişlemek demektir.

Bunun adı da vatana ve millete ihanettir.

“CHP GENEL BAŞKANI TARİHİ BİR YANLIŞIN İÇİNDEDİR”

Cumhuriyet Halk Partisi’yle İP’in aynı anda HDP’yi meşru organ görüp sözde Kürt sorunu üzerinden PKK’ya zeytin dalı uzatmaları terörizmin değirmenine su taşıyan bedhahlıktır.

Kalbinde vatan sevgisi olup da HDP’nin PKK demek olduğunu bilmeyen, görmeyen, idrak etmeyen yoktur.

HDP’yi meşru görmek, meşruiyet kavramına vurulmuş paslı zincirdir.

CHP Genel Başkanı tarihi bir yanlışın içindedir.

“İP YÖNETİMİ TERÖRİZMİN PENÇESİNDE”

İP yönetimi terörizmin pençesinde güç ve iktidar devşirmenin izindedir.

arşımızdaki tablonun makul ve münasip tek bir yanı bile asla gösterilemeyecektir.

Anlaşılan odur ki, HDP, zillet ittifakının diğer ortaklarını kapı kulu, siyasi kukla, kürek mahkumu haline çevirmiştir.

Oy için, iktidar için, koltuk için, makam için Türkiye düşmanlarının bayatlamış projelerine tutunanları, bununla da kalmayıp kuvveden fiile geçenleri Türk milleti affetmeyecektir.

CHP’YE ‘AYM’ GÖNDERMESİ: MERAK KONUSU HALİNE GELMİŞTİR

Anayasa Mahkemesi’nin HDP’nin kapatılmasını esas alan davayı görüştüğü sırada, CHP Genel Başkanı’nın sivri çıkışı akılları bulandırmış, kuşkuları arttırmıştır.

CHP ile Anayasa Mahkemesi arasında kirli bir temas hattı kurulup kurulmadığı, HDP’nin aklanması maksadıyla kripto mesajların karşılıklı gidip gelmediği herkesin merak konusu haline gelmiştir.

Zamanlama itibariyle çok manidar olan bir dönemde HDP’yi meşru görmek, meşruiyet çemberine almaya heveslenmek Anayasa Mahkemesi üzerinde fiili baskı kurmak anlamına gelecektir.

CHP Genel Başkanı’nın kulağına ne fısıldanmışsa, önüne koyulan ödev listesi neleri ihtiva ediyorsa aynısıyla tatbik ve telaffuz edilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.