İyi Parti kurucusu: AK Parti MHP’ye muhtaç değil, destek oluruz

İyi Parti kurucusu: AK Parti MHP’ye muhtaç değil, destek oluruz
28.06.2018
A+
A-

İyi Parti kurucu üyesi Mehmet Aslan, TBMM’de tek başına çoğunluk sağlayamayan AKP’nin MHP’ye muhtaç olmadığını söyledi. Aslan, İyi Parti’nin doğru bir şey söylediğinde AKP iktidarına destek vereceğini belirtti

İyi Parti kurucuları arasında yer alan ancak Meclis’e giremeyen Mehmet Aslan, Meclis’te salt çoğunluğu sağlayamayan AKP’nin MHP’ye muhtaç olmadığını söyledi.

KRT’ye konuk olan Aslan, 24 Haziran’daki seçimin tek galibinin Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan olduğunu söyleyerek, “Yiğidi öldür hakkını ver” dedi.

Aslan, AKP’nin Meclis’te MHP’ye muhtaç olmadığını, devletin bekası gereği İyi Parti’nin de AKP iktidarına destek verebileceğini söyledi.

Aslan şu ifadeleri kullandı:

“Bu seçimin tek galibi Recep Tayyip Erdoğan’dır. Yiğidi öldür, hakkını ver. Yüzde 50’yi asla geçemez denilen insan çıktı aldı. AKP dahi kaybetmiştir. Milletvekili sayısı düştü, aldığı oylar düştü. Meclis’te de mutlak çoğunluğu kaybetti. İyi Parti’ye baktığınızda Türk siyasetinin yeni bir kazanımıdır. Recep Tayyip Erdoğan tek kazanandır, İyi Parti de Türk siyasetinde kazanımdır. Sadece kanun çıkarmakla ilgili AK Parti’nin bir avuç milletvekiline ihtiyacı var. Bunu İyi Parti’den de alabilir eğer devletin bekası, milletin geleceği ve millet için faydalı bir kanunsa MHP’ye ihtiyacı yok. İyi Parti ile de çıkarabilir. İyi Parti iyi olabilecek ne varsa, kim doğruyu konuşuyorsa, doğru neyse onu savunacak. AK Parti çıkıp doğru bir şey savunuyorsa, söylediği şey millet için faydalı bir şeyse İyi Parti ona destek olacak.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.