İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener HDP ile 2019’daki ortaklığı itiraf edip tavsiyede bulundu: HDP 2023’te aday çıkarmalı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener HDP ile 2019’daki ortaklığı itiraf edip tavsiyede bulundu: HDP 2023’te aday çıkarmalı
06.06.2021
A+
A-

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP’nin yayın organı olan Halk TV’de katıldığı canlı yayında, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı ile ilgili konuştu.

“ORTAK ADAYIN FAYDALI OLACAĞINA İNANIYORUM”

Gelecek seçimlere nasıl bir ittifakla gidileceğini zamanın göstereceğini ifade eden Akşener, “Ben 24 Hazirandaki tecrübeme dayanarak, ülkenin nefes almasına engel olacak bir tutumda bulunmam. Ama o tecrübeden çıkardığım bir tecrübe var benim de önerdiklerim var. Biz bu konuda bir şey konuşmadık. Benim önerim şu; gördüğüm şu oldu ortak bir adayla gidilmenin faydalı olduğuna inanıyorum.” dedi.

“HDP KENDİ AYRI ADAY ÇIKARMALIDIR”

2019 yerel seçimlerinde HDP ile yaptıkları ittifakı “stratejik çalışma” olarak nitelendiren Akşener, “Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Millet İttifakı tek aday çıkarmalı ve HDP kendi ayrı aday çıkarmalıdır” şeklinde konuştu.

HDP DE “ORTAK ADAY” DEMİŞTİ

Millet İttifakı’nın 2019 yılındaki yerel seçimlerdeki ittifak ortağı HDP’nin Eş Başkanı Mithat Sancar da geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada ‘ortak aday’ vurgusu yapmıştı. Muhalefet ile ortak aday çıkarmanın iyi bir seçenek olduğunu vurgulayan Sancar, “İttifakı kim bozarsa büyük vebalin altında kalacaktır” demişti.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.