Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 11°C
Rüzgarlı

İster CHP’li, ister AKP’li, ne olursan ol, oyunu MHP’ye ver

11.05.2015
70
A+
A-

Sebebi belli. CHP’nin iktidar olma şanssı yok, AKP düşüşte, İktidar olma namzedi sadece MHP görünüyor.

 

Maşallah diyorum. 23 Mayıs günü açıklanan MHP’nin beyannamesini anlatmayı henüz bitiremedim. MHP mitingleri tüm hızıyla başladı. Devlet beyin sözleri kurşun gibi ağır. Ülkücü olduğundan öyle söylüyor diyecekler, beni tanımıyordur. Yağ çekmek hiç işim olmadı.

 

 

Söylediklerim tamamen gerçek. İlk mitinglerde, Çankırı, Kastamonu ve Sinop’ta büyük kalabalıklar toplandı. “Müzakere masasını yıkacağız’ söylemi, kulaktan kulağa, yürekten yüreğe vatan sathını dolanıyor. Allah inşallah bunu yapmak için elimizi kuvvetlendirir.

 

 

 

Devlet Bey, sert ve beklenen konuşmaları yapıp, sözleri söylüyor. 400 vekil alırsa ne yapacağı sorusuna ’17-25 Aralığın hesabını sormak’ anlamında Erdoğan’ı yüce divana yollayacağını belirtiyor. Devlet sözü verdiği için inanıyoruz.

 

 

 

Bu arada MHP’nin seçim beyannamesinin çok etkili olduğunu da belirteyim. Sahada çalışan arkadaşlar, bıkmadan usanmadan MHP iktidarında yapılacak olanları anlamaya devam etsin. Bilhassa AKP iktidarı giderse yardım kesilir sözlerinin yalan olduğunu, MHP iktidarında o yardımların bırakın kesilmesini daha da artacağını anlatsınlar.

 

 

 

Meselâ yaşa ve prim gününe takılan epeyce bir vatandaşımız var. AKP onları duymazdan geldi. MHP ne diyor? “Yaşa ve prim gün sayısına takılanların mağduriyetini mutlaka gideceğiz.”

 

 

Kadınlar ve aile için atılacak adımlarda önemli. “Kadın istihdamını yaygınlaştıracağız, kadınlara doğum için doğum borçlanma hakkını getireceğiz. Aile birliğinin korunması amacıyla çalışan eşlerin aynı il içinde görev yapmalarını tesis edeceğiz. Girişimci kadınlara yüzde 50’si hibe olmak üzere destek vereceğiz.”

İhtiyaç sahibi olup evlenemeyen gençlerin desteklenmesi meselâ:”Evlenecek ihtiyaç sahibi gençlerimize kamu bankaları aracılığıyla 10 bin lira faizsiz kredi alma imkanı getireceğiz” diyor MHP.

 

4-C’liler, kamuda çalışan taşeron işçiler, geçici işçilerde unutulmamış. “Kamuda çalışan taşeron işçiler, 4C’liler, geçici statüde çalışanları kadroya alacağız. Geçici ve mevsimlik işçilerin mağduriyeti giderilecek, kamu işlerine naklen atanabilme imkanı atanabilecektir. Eşit değerde iş yapan eşit ücret alacaktır.”

 

 

KİT’ler zarar ediyor diye daha çok da IMF, Dünya Bankası, Ab ve ABD istiyor diye hızla özelleştirme yapıldı. Emekliliğine az kalan işçiler düşünülmedi. Sokağa atıldı adeta.
Sadece sokağa değil Ankara’nın buz gibi soğuğunda havuzlara atıldılar.

MHP diyor ki “Kamuda çalışan taşeron işçiler, 4C’liler, geçici statüde çalışanları kadroya alacağız.Geçici ve mevsimlik işçilerin mağduriyeti giderilecek, kamu işlerine naklen atanabilme imkanı sağlanacaktır. Eşit değerde iş yapan eşit ücret alacaktır.”

 

 

MHP iktidarında yapılacakları günlerdir yazıyorum, henüz bitiremedim. 7 Haziranda Allah bize her birinin gerçekleştiğini göstersin. CHP’nin, İttifakçıların hatta AKP’nin iktidar olmaları zor.

 

 

O bakımdan diyorum ki; Gönlünde hangi parti olursa olsun, bu defa mührü üç hilale bassın. Ülkenin çıkan çivisini anca MHP yerine çakar. Kürt açılımı denilen bölücü cini çıktığı lambaya sokmaya sadece MHP’nin gücü yeter.

***

 

 

OKUR MEKTUBU

“….. yazınızı okudum. İnşallah MHP tek başına iktidar olur. Yoksa Atatürk’ten sonra halk ile arasına mesafe koyan CHP ile çiftçiyi ağır masraflar altında bunaltan ve hububatı, cevizi dahi ithal eden AKP iktidarı bize daha çok gereksiz meşakkat çektirir.” (Ö.A)

***

‘POLİS DEVLETİ’

Televizyonlarda bazı diziler öncesinde şöyle bir ibare okursunuz. ‘Az sonra seyredeceğiniz olaylar ve kişilerin günümüz Türkiye’si ile ilgisi yoktur.’ Az sonra okuyacaklarınızı da öyle bir nevi. Takdir sizin.

 

 

Başlıkta yer alan kavram yani ‘Polis Devleti’ yöneticilerin, halka karşı hiçbir hukuk kuralı ile bağlı olmadığı yönetim biçimi. Bu devletler çeşitli adlar altında da tarih boyunca karşımıza çıkmıştır. ‘Otokrasi, Faşizm, Diktatörlük, istihbarat devleti. Meselâ ‘Stalinizm’ denilen Stalin yönetiminde SSCB(Rusya) milyonlarca insanın hatta Türk’ün bizzat devlet eliyle katledilmesine sahne olmuştur.

 
Sahte deliller, Stalin’in kontrolündeki mahkemelerde yine sayısız insan suçlu bulunmuş, hakkını arayamamıştır. Komünizm ve faşizm insanların kanını emmenin adını ‘her şey insanlık için’ paravanı ardında yapmıştır.

 

 
“Diktatörlük(Tek parti diktatörlüğü) Devletin idaresinin ve her türlü yetkinin tek bir parti elinde bulunmasıdır. Tek parti rejimi vardır. Bu diktatörlük çeşidinde de demokrasiden söz edilemez. Partinin başında otoriter bir lider olabileceğinden kişi diktatörlüğüne benzeyebilir. Daha çok Sovyetler Birliği’nin Stalin döneminde uygulanan komünizmde görülmüştür.”

Durduk yere bunu niye yazdığımı merak etmeyin. Öylesine yazdım işte.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.