Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 21°C
Çok Bulutlu

“İşte Size “Yüzde 60’ı aptaldır!” Zırvasının Yalın Ve Gerçek Hikâyesi!”

24.09.2018
A+
A-

(Konu gerçek ise solcu biri de yazsa mutlaka ele alınmalıdır.)

“Samimi olarak söylemeliyim. Avrupalı Türk’ü sevmez! Hıristiyan olsanız bile sevmez… Sizler farkında değilsiniz ama onlar şu gerçeği çok iyi biliyorlar: Tarihten Türk çıkarılırsa, ortada tarih kalmaz!” Prof. Dr. Fritz Neumark’ın (1900-1991)

Okuyacağınız bu yazı “hayırlı sabahlar” demeyi gericilik olarak gören solun aydın geçinen tiplerinin bizden aydın diye geçinen tiplerin hikayesidir. Yazan da kendileri inanmayan da. Kendileri nasıl olacak bu işler diyen tiplerdir. İşte size öyle bir yazı. Yazısından alıntı yaptığım Aydınlık yazarı Soner Polat ancak olay Cengiz Özakıncı’nın kitabında geçiyormuş. Polat’ta konusu geçen bu yazıyı “Aziz Nesin’in Alman Yalakalığı: İşte ‘Türk Milletinin Yüzde 60’ı Aptaldır’ Sözünün Hikayesi isimli yazısında buraya aktardıklarım:

“Alman devletinin yüce çıkarlarını ve Almanların yeryüzündeki saygınlığını korumak ile yükümlü bir devlet görevlisi olan Petra Hanım, yayımlanmadan önce ‘o kitaba’ bir göz atmak istiyor. Okuyunca da küplere biniyor hali ile… Aziz Nesin’in, sivri bulunan yerleri çıkarabileceği teklifine, ‘Siz bunu iyisi mi hiç yayımlamayın!’ diyor Petra Hanım. Diyor ve Aziz Nesin’in Almanlara karşı duyduğu nefreti yumuşatabilmek için ona Almanya’dan bir ‘onursal doktora’ verilmesi için girişimlere başlıyor…

Bu ödül de bedavaya değil tabii! Bırakın Almanları aşağılamayı bırakmayı, onları övmesi; Türkleri de yermesi gerekiyor Aziz Nesin’in. 1990’da önerilen bu ödülü alabilmesi için, ödül raportörü Alman Profesör Essinger ile 1991’de bir söyleşi yapılıyor. Ünlü yazar şöyle diyor: ‘Türklerin yüzde 60’ı aptaldır!’ Ve devam ediyor: “Alman kültürü yücedir. Türkiye’de yüce diye bir şey yoktur. Almanlar biz Türkleri aşağılamakta haklılar, bizim Türk kültürümüz falan yok!” 1990’da onursal doktorluk önerip, 1991’de bu söyleşiyi yapıyorlar Aziz Nesin’le. Bu söyleşideki sözleri nedeniyle Aziz Nesin Almanlar için bir tehdit olmaktan çıkıyor.”

Polat yazısının son bölümünde ise; “Peki, sonuç mu? Aziz Nesin’in bu açıklamalarını kayıt altına alarak elini kolunu bağlayan Almanlar, kendisine fahri doktorluk yerine güzel bir nasihat çekiyor… Resmin tamamlanması için oğlu Ahmet’in HDPKK paçavraları ile Avrupa kentlerinde boy gösterdiğini ekleyelim. İşte size “Yüzde 60’ı aptaldır!” zırvasının yalın ve gerçek hikâyesi! Gayrı millî Türk basını yabancıların psikolojik harp savaşının ucuz mürekkebi olarak bu utanç dolu sözleri gündeminden hiç düşürmedi. Evet, doğru, ortada gerçekten de ciddi bir zekâ sorunu var! Ama bu sorunun Türk milleti ile uzaktan yakından alakası yok! ” şeklinde yazdı.

Böyle bir dönemde bir solcunun böyle bir alıntı yapıp yazması olumsuz karşılansa da gerçek bu. Herkes çok dikkatli olarak okusun ve yabancılar istediler diye ülkelerini kötüleyen yazılar yazmasınlar.

Yazarın belirttiği gibi ortada çok ciddi bir şekilde bir zeka sorunu var. Ancak bu sorun, Atatürk gibi bir büyük Liderin Allah’ın izniyle Türk’ün gücü, kudreti, imanı ve aklıyla Türkiye Cumhuriyeti Devletinin sorunu değil, Türk Milletini yaşadıkları aşağılık duygusundan ötürü küçük görmeye çalışan vasıfsız aydınların işidir.

Gerçekleri bilmek bizleri her zaman doğru düşünmeye itmiş ve inandırmıştır.

Sağlıcakla kalın!

FİKRİ ATILBAZ

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.