İstanbul’u kaybettiren Akparti içinde ki SIZINTI’ lardır…

İstanbul’u kaybettiren Akparti içinde ki SIZINTI’ lardır…
29.06.2019
A+
A-

23 Haziran Pazar günü Türkiye üç aya yakın bir süredir devam eden en büyük gündeminden arındı. 31 Mart seçimlerinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine Akparti’nin itirazının sonrasında geçersiz oyların sayılması farkın azalması ve seçimin yenilenmesi ile devam eden sürecin sonunda Millet İttifakı adına CHP’ nin adayı Ekrem İmamoğlu İstanbul’ un yeni Büyükşehir Belediye Başkanı oldu.

Belki de 2018 yılının Kasım ayına kadar Türkiye’nin %95’ inin tanımadığı Ekrem İmamoğlu Türk siyasetinde ki en önemli koltuklardan birine oturmayı başararak inanılmaz bir yükseliş gösterdi. Hızlı yükselişlerin hızlı düşüşleri doğurduğu büyük bir gerçeklik olarak hafızam bana hatırlatırken Ekrem İmamoğlu’nun Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyesi olduğu günlerden tanıdığım için bende hiçbir zaman samimi ve doğal bir insan izlenimi bırakmamıştır. Çok yapmacık bir şahsiyet olduğunu düşündüğümü büyük bir kesimin kendisini melek ilan ettiği bu günlerde tarihe not düşmek adına belirtmek isterim.

Seçimlerin yenilenmesinin çok büyük bir hata olacağını düşünüyor ve yenilenen seçimde İmamoğlu’nun Binali Yıldırım’ ı geride bırakacağını görüyordum fakat bu kadar oy farkı beklemiyordum. Seçimin yenilenmesi ile yaratılan mağduriyet ve Akparti’ nin yürüttüğü çok yanlış seçim kampanyası bu kaçınılmaz sonu hazırladı.

Akparti kurulduğu günden bugüne girdiği seçimleri iki gruba ayırarak ve grupları 15 Temmuz’ dan önce ve sonra olarak belirleyerek bütün seçimleri ve bu seçim süreçlerinde ki Akparti’ nin seçim kampanyalarını çok detaylı bir şekilde incelemenizi tavsiye ediyorum. 15 Temmuz öncesinde ki Akparti seçim kampanya performansları ile 15 Temmuz sonrası Akparti seçim performanslarında çok büyük farklar göreceksiniz. Gözden kaçan bir detayın bu farkın ana sebebi olduğunu düşünüyorum ve 15 Temmuz darbe girişiminin ne denli büyük bir planın sonucu olduğunu bir kez daha görüyorum. Gözden kaçan bu detay 1993 yılından 15 Temmuz gecesine kadar Recep Tayyip Erdoğan’ ın yanında olan ve Akparti’ nin kuruluş süreci ile 15 Temmuz darbe girişimine kadar ki bütün seçimlerde ki seçim kampanyalarının mimarı olan Erol Olçok’ un oğlu ile beraber Boğaz köprüsünde şehit edilmesidir. Bu günlerde o gece Erol Olçok’ un tesadüfen can vermediğine ve planlı bir şekilde öldürüldüğüne daha çok inanmaktayım.

Cumhur İttifakının ortağı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli büyük bir özveri ve kararlılık ile yenilenen İstanbul seçimine odaklanmış 49 Milletvekili ve neredeyse bütün illerde ki il ve ilçe başkanlarını İstanbul’a seferber etmişken Akparti’ nin belli konumlarda ki kadrolarının yaptığı kritik hatalar seçim sonucuna büyük etki etti. Cumhur İttifakı adına yenilen İstanbul seçimlerinin kaybedilmesinde ki en önemli etken Akparti kadrolarından temizlenemeyen ve halen dahi aktif görevlerde mevcudiyetlerini devam ettiren Fetö kadrolarıdır. Akparti’nin bir an evvel kadrolarını büyük bir titizlik ile gözden geçirmesi elzemdir. Fetö yapılanmasının en büyük özelliği ve başarısı Sızma kabiliyetleridir. Akparti bu sızıntıyı bertaraf edemezse siyaset hayatında ki sonunu Anap’ ın yaşadığı sona uğraması kaçınılmaz bir son olacaktır.

Sahi bunların dergisinin adı da “SIZINTI” idi değil mi?

GÖKHAN ÇELİK

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.