Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 32°C
Az Bulutlu

İsrail İnsanlık Dışı Saldırılarını Durdurmalı

19.07.2014
A+
A-

TÜRK OCAKLARI: İSRAİL İNSANLIK DIŞI SALDIRILARINI DURDURMALI, FİLİSTİN’İ TANIMALIDIR

Türk Ocakları Genel Merkezi İsrail’in Filistin’de yaptığı saldırılara dair bir basın açıklaması yayınladı.

BATI VE ABD İNSANLIKLA ALAY ETMEKTEDİR

İnsan haklarını ve milletlerarası hukuku hiçe sayan İsrail hükümetinin Gazze’ye yönelik saldırısı bütün hızıyla sürmektedir . Kara harekatının da başlaması ile Gazze’yi yerle bir etmeye girişen İsrail askerleri çoluk çocuk demeden Filistinlileri katletmektedirler. “Saldırılar karşısında mütekabiliyet” ilkesine göre davrandığını ileri süren İsrail’e, maalesef BM dahil hiçbir uluslararası güç söz geçirememektedir. Hatta başta ABD olmak üzere Batılı devletlerin bir kısmı, İsrail’in kendisini savunduğu gibi trajikomik bir tezle insanlıkla alay etmektedirler. Gazze’den atılan füzeleri kurduğu demir kubbe sistemi ile rahatlıkla savuşturan İsrail, yapacağı saldırılar öncesi karşı tarafa uyarı gönderdiğini ileri sürmesine rağmen TV Ekranlarında açıkça görüldüğü gibi uyarıdan bir dakika bile geçmeden saldırılarını gerçekleşmektedir.

İSRAİL ÇOLUK ÇOCUK DEMEDEN FİLİSTİNLİLERİ KATLETMEKTEDİR

Çoluk çocuk demeden yüzlerce insanı birkaç gün içinde katleden İsrail öte yandan Irak’ın kuzeyinde Kürdistan devletinin kurulmasının da bir numaralı destekçisidir. Suriye ve Irak’ın paramparça olması ve Müslümanların birbirlerini boğazlaması en çok İsrail hükümetinin işine gelmektedir.

TÜRKMENLER BAŞTA OLMAK ÜZERE ORTADOĞU’DAKİ MAZLUMLAR KORUNMALI

Bin yıldan fazla bir süredir bu coğrafyanın siyasî tarihine yön veren Türk milleti, yöneticilerimizin ısrarlı yanlışlarına rağmen Ortadoğu coğrafyasında etnik ve mezhebi temelli ayrışma politikalarına karşı birliği ve dayanışmayı savunmak durumundadır. Müslümanlar arası çatışmaları körükleyenlere karşı birlik dilini korumalıyız. Irak ve Suriye’de en mazlum ve mağdur durumda bulunan Türkmenlerin hak ve hukuku başta olmak üzere Ortadoğu coğrafyasında hakkaniyet esasına dayalı yeni bir düzen kurulmalıdır.

İSRAİL BAĞIMSIZ FİLİSTİN’İ TANIMALIDIR

İsrail Devleti Bağımsız Filistin Devletini tanımalı, bir an önce saldırıları durdurmalı ve Filistinlilerin haklarına riayet etmelidir.
Filistin halkına yönelik soykırım faaliyetini durdurması için İsrail’e karşı sözle değil, siyasi, diplomatik, ekonomik ve teknolojik işbirliği alanlarında uygulanacak müeyyidelerle cevap verilmelidir. Irak, Suriye ve Filistin’de katledilen masumlara Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, yetkililerimizden, İsrail’in saldırılarına bir an önce son verilmesi ve Irak ile Suriye’de akan kanın durması için gerekli girişimlerin yapılmasını talep ediyoruz.

TÜRK OCAKLARI GENEL MERKEZİ

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.