Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 26°C
Az Bulutlu

IŞİD, PKK, Amerika, AKP, Türkiye Nereye?

09.09.2014
A+
A-

Fikri Atılbaz

IŞİD için NATO’da operasyon kararı verilmiş. Türkiye Cumhuriyeti de operasyon ekibinin içine dahil edilmiş. Ancak haberlere göre AKP çok tedirginmiş. Nedeni de 49 konsolosluk görevlisinin yaklaşık 2 aydır mezhep çetesinin elinde olması, IŞİD’in Türkiye sınırının yanı başında bulunması. AKP, “yazın yediği hurmalar kışın karnını tırmalar” pozisyonuna düşmüştür.

Ne yapmak istediği anlaşılamayan IŞİD, kendini yetiştirip, büyütenlere saldırmaya başlayınca ABD operasyon kararı aldı. BU mezhep çetesi, Musul’a girdiğinde, Telafer’i telef ettiğinde, Tuzhurmatu’ya saldırdığında, Türkmeneli’ni işgale kalkıştığında, sesi çıkmayan Amerika, sıra kendi vatandaşlarının elindeki petrol şirketlerine gelince, birden bire insanlık aklına geldi.

Türkiye, ne acıdır ki yardımlarını esirgemediği bir mezhep çetesinin elinde oyuncak oldu.

Dışarıda mezhep çetesine oyuncak olan AKP iktidarı, içeride de etnik köken kazıyıcılarının parmağında oynatılmakta. Genelkurmay Başkanlığının sitesinde 2014 Yılı Önemli Yurtiçi Olayları bölümünde şunlar yazıyor; 6 Eylül tarihinde, “Kimliği meçhul üç şahıs tarafından, Ağrı/Taşlıçay Bayrakaltı Köyü İlköğretim Okulu duvarında asılı bulunan Atatürk maskına ve sınıflara zarar verilmiş, bayrak direğinde bulunan Türk Bayrağı aşağı indirilerek yırtılmıştır”

5 Eylül tarihinde, “Bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından, Bingöl / Genç Gerçekli Köyü mülkî sınırları içerisinde bir vatandaş öldürülmüştür.” Bunları AKP iktidarı olaydan saymamakla birlikte anlaşıldığı üzere bayrak indirme olayı, demek ki Genelkurmay Başkanlığının kırmızı çizgileri arasında yer almıyormuş.

Koskoca Türkiye Cumhuriyeti Devleti etnik köken çetesinin oyuncağı oldu. Onlar her şeyi yapıyor, bölücü çeteyle savaşan, onlara büyük darbeler vuran korucular adeta birer birer avlanıyor, AKP iktidarı bunları olay olarak kabul etmiyor… Bayrağımız indiriliyor hala kırmızı çizgilerimiz aşılırsa söyleyeceğimizi söyleriz diyorlar…

Türkü de başka bir şey için söylüyor ama biz konumuza uygun soralım …. Bu ne haldır milleti öldürürsen, millete yandırırsan bu ne haldır… Türk milletini nasıl bu hale düşürürsünüz? Nasıl olur da, dışarıda IŞİD’e mecbur, içeride de PKK’ya mahkum bırakırsınız? Hangi maksatla yüreğimizi yakarsınız? Devlet başta olmayacaksa, Devletin başında olan iktidar muktedir olmayacaksa neye yarar?

Asker asla ve kata siyasete müdahale etmesin tamam; ancak Türkiye’nin güvenliğinden sorumlu olan asker bizi çetelerin eline teslim etmemeli. Yurt dışındaki çalışanlarımızı kaçıranları, Türkmeneli’nin canına kast edenlere anında cevap vermeli, o mezhep çetesini yok etmeli, bayrağımızı indiren gafilleri, bayrak şairimiz rahmetli Arif Nihat Asya’nın,

“Sana benim gözümle bakmayanın

Mezarını kazacağım.”

dediği gibi yapamıyorsan, bayrağa uzanan elleri kıramıyorsan varlık sebebimizin ne hükmü var?

Bu davranış biçimi insanlarda şiddetten başka bir çözüm yolu yok fikrini hakim kılmaktadır. Ne idiğü belli olmayan IŞİD halifelik ilan ediyor, dünya lideri ilan ettikleri kişi ve şürekası ağzını açıp da bir şey diyemiyor, Ne oluyoruz, bu korkunun sebebi ne? Hadi anladık, Almanya sizi dinledi diye elinde bir takım bilgiler var o yüzden ne derse desin ona iyi davranıyorsunuz. Ya bu IŞİD’in elinde ne var? Ya da bir şeyler var mı?

Bu ne haldır diye nasıl sormayalım? Her gün yanıyoruz, her gün bitiyoruz, her gün kahroluyoruz? Ne için bölücü bir terör çetesinin isteklerine hak olarak baktığınız için. IŞİD gibi lejyoner mezhep çetesini besleyip, büyüttüğünüz şimdide onun sizi bile tanımadığı, takmadığı için.

Türkiye-Suriye sınırının neredeyse tamamı sivil unsulardan arındırılıyor. Bu hat çok büyük bir kara cephesi demektir. Bu temizlik yapılan bölge yoksa Amerikan askerlerinin konuşlanması için mi yapıldı. 1 Mart tezkeresi oylaması ile Türk topraklarına girmesi engellenen Amerikan askerleri bu operasyonla o bölgeye mi konuşlanacaklar? Vazgeçilmez ittifaklığınız onların her istediğini yapmakla kaimdir, bunu hiç unutmayın.

Bizi bu duruma düşürenler her kim ise ona yardımcı olanlar kimler ise yargıdan kurtulamayacaklarını bilmelidir. Mahkeme-i Kübra’da Rabbim hesabı zaten soracaktır, kaçış yok. Lakin bu dünyada da hesap mutlaka görülmeli ve Allahın izniyle mutlaka görülecek!

İslam’ın bayraktarı ve kılıçtarı olan Türk milleti yalnız değil.

Sağlıcakla kalın!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.