Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 21°C
Gök Gürültülü

İş üstünde yakalandılar

06.03.2013
A+
A-

Orhan Karataş

İhanet Türkiye’nin iflahını kesiyor. İmralı canisi meydan okuyor. Hain güruhu içeride dışarıda şov yapıyor. Ülkenin varlığı ve birliği ile futbol topu gibi oynanıyor. MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli grup konuşmasında AKP-PKK ortaklığının ortalığa saçılan belgeleri üzerinden çok hayati tespitler yapmış ve mutlaka cevaplandırılması gereken çok kritik sorular sormuş.

Tiyatro salonu

AKP grup toplantısında Başbakandan bütün bu yaşananlarla ilgili bir açıklama yapması bekleniyor. AKP’den tutarlı, ciddi, sorumlu bir davranış, başbakandan bu hain güruhu karşısında duyarlı ve kararlı bir duruş bekleyenler yine yanılıyor. Sayın başbakan bindirilmiş kıtalarla ve atılan sloganlarla bir tiyatro salonuna dönüştürülmüş grup salonunda, ortama uygun açıklamalarda bulunuyor. Sayın Bahçeli’nin ülkenin içinde bulunduğu durumu çok net biçimde ortaya koyan değerlendirmelerine ve insaf ve vicdan sahibi herkesin hislerine tercüman olarak sorduğu sorulara cevap vermek yerine, aslı astarı olmayan şeylerle MHP’yi suçlayarak, gerçeklerin üzerini örtüyor. “MHP milli duruş gösteremiyor” gibi akıllara durgunluk veren bir değerlendirme yapıyor. Hele bir de “istismar” değerlendirmesi var ki, bir defa daha “pes artık” diyoruz.

Söylenmesinden değil yazılmasından rahatsız

Varlığı tamamen istismar üzerine kurulu olanların, sicilinde istismarın dünya çapında örnekleri bulunanların MHP gibi özü sözü bir, 44 yıllık çizgisinde zerre kadar kırık bulunmayan, her dediğinde haklı çıkan, ülke ve millet sevdasını canını ortaya koyarak ispatlamış bir partiyi milli duruş gösterememekle ve istismarla suçlaması, ancak komedinin her türünün oynandığı bir tiyatro salonunda mümkün olabilir. Sayın başbakan daha sonraki sözleriyle bu tespitimizi bir defa daha doğrulamıştır. Söylediklerine bakılırsa İmralı canisinin ifşaatlarında, meydan okumalarında rahatsız olacak bir şey yoktur, ama bunların medyada yer alması büyük suçtur ve bunu yapanı eninde sonunda bulacaklarmış. Sayın başbakan bununla da kalmıyor ve kendi grubuna trajikomik bir talimat veriyor: “Konuşmayın, baltayı taşa vurursunuz. Kristale zarar verirsiniz.” Belli ki kristali daha kendi grubuna bile anlatamamış ve kendi arkadaşlarına dahi güvenmiyor.

Ülkesini küçük gören kim?

Ve artık alıştığımız ne tarihte ne dünyada eşi benzeri olmayan bir milliyetçilik değerlendirmesi ve cevabı içinde bir soru: “Kendi ülkesini bu kadar küçük gören nasıl milliyetçi olabilirmiymiş. Terörü çözmek için ne yaptınız?” Kendi ülkesini küçük görenler çareyi kendi gücünde değil, eli kanlı terörist başının, dağdaki katillerin, sınırdaki peşmergenin insafında arıyorlar. Terörü çözmek için ne yapıldığı AKP’ye teslim edilen Türkiye’den bellidir. İmralı canisi ile masa kurmadan, dağdaki katillere af yolu açmadan terörü çözdüler ve huzurlu bir ülkeyi size teslim ettiler. Cesaret, büyüklük, milliyetçilik işte budur. Siz asıl bitmiş terörü neden azdırdığınızı ve bu durumlara nasıl getirdiğinizi bu millete anlatın.

İş üstünde yakalandılar

AKP’nin çırpınışları boşunadır. Takke düşmüştür. Bu partinin ne olduğu, BOP yolunda neden gelip nereye gittiği bütün çıplaklığı ile ortaya çıkmıştır. Sayın Bahçeli partisinin grup toplantısında bu durumu şu sözlerle özetlemiştir: “AKP zihniyeti, Oslo’dan sonra tekrar iş üstünde yakalanmış, siyasi şerefini, siyasi kalitesini ve siyasi ahlakını tam olarak İmralı’nın köhneliğine gömmüştür. Eğer gerçekten de AKP suçlu arıyorsa BDP’ye, BDP derin kulak arıyorsa AKP’ye bakmalıdır. Siyasetin bu iki şer cephesi, iblisin bu iki yeryüzü müdavimi Türk milletine psikolojik operasyon tezgahı kurmuş, kamuoyu algısını yönetmek için beraberce kaynattıkları bölücülük kazanına varlığımızı ve hayat haklarımızı atmışlardır. Öcalan’ın hezeyanlarını yayımlayan gazeteye yönelik olarak Başbakan’ın kullandığı argo ifadeler aslında suçüstü basılan bir zanlının telaş ve çırpınışıyla eşdeğerdir.”

Bu kepazeliğe onay veriyor musunuz?

Gelinen noktada sayın Başbakan MHP’ye saldırarak zihin bulandırmaya uğraşmak yerine, sayın Bahçeli’nin sorduğu ve insaf ve vicdan sahibi herkesin cevap aradığı şu sorulara cevap vermelidir: “Başbakan Erdoğan İmralı canisinin BDP’lilere hezeyanlar içinde açıkladığı düşüncelerin neresinde kendisine bir rol biçmektedir? Bu kepazeliklere onay vermiş, bu şerefsizliğe destek sağlamış mıdır? Başbakan Erdoğan İmralı canisiyle neyi görüşmekte, neyin pazarlığını yapmakta, neleri vaat etmektedir? 14 yıl evvel mevta olmuş, kadavra haline dönmüş, sinmiş, bitmiş, İmralı kodesine tıkılmış bir katili, tekrar Türk milletine ve devletine diklenen ve kafa tutan cürete getiren esas amil Başbakan’ın kapalı kapılar arkasında verdiği umutlar mıdır? Başbakan Erdoğan; şeytanla, canavarla, şehidimizin, gazimizin varlığına namlu çeviren günahkarla hangi sözde çözüm ve barış projeleri altında buluşmaktadır?”

İşte cevap

Sayın başbakan, bu ihanet sürecine destek vermemesi ve oynanan oyunu ifşa etmesi üzerine, “MHP bulunmaz Hint kumaşı mı?” diye sormuştu. İşte cevabı: “Milliyetçi Hareket Partisi Hint kumaşı değildir, ama Başbakan’ın panzehiri, bölücülük mikrobunun aşısı, terörün hasmı, kardeşliğin aşığı, huzurun bekçisi, istikrarın gözcüsü, gerçek barışın sözcüsü ve Türk milletinin ta kendisidir. İmralı karanlığında yönünü kaybedenler, Kandil kuyusuna atlayanlar bizi anlayamaz, bizimle boy ölçüşemez. Terör postacılığına kadar işi götürenler bizimle aynı hizada ve seviyede bulunamaz. Mardin’de milliyetçiliğe ve Türklüğe küfür edip, Balıkesir’de tek millet diyerek münafıkça çark edenler bizimle buluşamaz, bizimle herhangi bir şey paylaşamaz. Çünkü biz Milliyetçi Hareketiz, zikzak çizenlerden, patinaj yapanlardan, kötülüğün çukuruna, karambolun kucağına, kimliksizliğin uçurumuna düşenlerden ve yaşarken siyasi ceset haline gelenlerden hamd olsun olmadık, asla da olmayacağız.”

Tavsiye

MHP’nin çözümden ne anladığı ve çözüm önerisinin ne olduğunu sık sık sorgulayan sayın başbakana, MHP grup toplantısında sayın Bahçeli’nin yaptığı ve tamamı haber sayfalarımızda yer alan konuşmayı, bir defa okumanın yeterli olmayabileceğini bildiğimiz için birkaç defa okumasını özellikle ve altını çizerek tavsiye ederiz.

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.