Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 21°C
Gök Gürültülü

İş çığırından çıktı, AKP Caniyi affa hazırlanıyor

20.03.2013
A+
A-

Neval KAVCAR

Geçmişte TBMM’de saçına taktığı paçavra bandıyla ve ‘Kürtçe yemin’ krizinden sonra nevruzda, Öcalan’ın konuşmasını Leyla Zana okusun demiş İmralı canisi. Öyle istiyormuş. Bu ellerine verilen yol haritasında var olmalı. Sadece bir hafta önceden vatandaşa hazmettiriliyor. Ve bölücülerle niye mücadele ettiniz diyerek devletten de intikam almadır bu.

Ey Türk Milleti iyi dinle!1991’de Amerika 1. Körfez Savaşı sonrasında Irak’ta 36. Paralel üstünü ayırdığında, orası Kürdistan olacak diyenlere inanmamıştınız değil mi? Irak’ın kuzeyine aynı yıl barış sever cemaatimiz hemen okul açmış, hayır sever iş adamlarımız da imar etmişti. AKP döneminde de petrol borularını topraklarımıza uzattılar, Dünyaya açıldı peşmerge.

1. Körfez Savaşının ardından peşmergeyi korumak için sınırımıza konulan Çekiç Gücün asli görevinin, peşmerge ile birlikte PKK’yı korumak olduğuna vatandaş hiç inanmadı. Çünkü siyasilerimiz, basın ve sözde aydınlar bunu ‘masal’ diye niteledi. O itibarla Kürecik füze kalkan ve patriotların başımıza gelecekte ne iş açacağını o pencereden görüp değerlendirmeli.

Neticede sınırlarımız içine kurulu NATO üsleri, radarları ve yabancı askerlerin kontrolündeki Türkiye’den bahsediyoruz.Olası bir savaşta bu unsurların tavrının ne olacağını düşünün desek, aklı evveller çıkıp ‘BM, NATO kuralları’ vs. der. Oysa tek kural var, o da ‘batının menfaati.’ 2. Körfez Savaşında ise Irak tamamen işgal edildi ve fiilen değilse bile, sözde Kürdistan parçasının, merkezden ayrı yapılanması sağlandı.

Ardından Suriye’deki parçada Kürdistan’ın iki nolu parçasının vücut bulduğunu, Suriye devlet başkanı Esat söyledi.O vakte kadar yaklaşık altı aydır, Suriye’nin kuzeyi hakkında kimse konuşmadı ve’o parça PKK ve Kürtçü unsurların kontrolünde’ sözleri hayali bulundu.

Türkiye ise meşum sona yasalarla, kendi rızası içinde hazırlanıyor. Amerika bölgeden toprak parçası koparacağız diye, Irak ve Suriye senaryosunu uygulasa, Türk milleti ayaklanır. Tarihi iyi okuyan batı bu defa, kurbanını kaçırmamak için aldata aldata çukura sürüklüyor.

Sözde aydınlar, gazeteler ve AKP iktidarı ‘analar ağlamasın, barış olacak, PKK bitecek’ gibi yalanlar söylüyor. Ey vicdansızlar! PKK sadece Türkiye’de yok ki. Biz yalan söylüyorsak bebek katili kendisi söyledi tutanaklar vasıtasıyla.

‘PKK’nın tasfiyesi yok. Bölgede devlet kuracağız’ anlamında cümleler var.

Irakta, Suriye’de savaşla elde edilen topraklar, Türkiye’de iktidarın gönüllü işbirliği ile PKK’ya verilme adımı atılıyor. Barış denilen şey Öcalan’a af ve özerklik demek. Vatanımızın parçalanması demek. Nasıl olup da böyle bir gidişata çanak tutuyorlar?

***

Adım adım bölünmeye doğru

PKK’da bir adım gerileme yok. İmralı’da hayat verilen Öcalan, 21 Martta Leyla Zana’nın ağzından halka hitap edecekmiş. Bu ne rezillik? Türkiye devleti ayak, teröristler baş mı oldu?

Tabii, Öcalan AKP’ye genel başkan olsun derken bir gerçeğin altını çiziyorum. Ne dedi Erdoğan? ‘Anayasa’yı BDP ile yaparız.’ O derece yani. BDP ve AKP koalisyonu bugüne mahsus işbirliğinde değildi. AKP geldiğinden beri, PKK amacına destek veren bir hedef doğrultusunda yürüdü. 36 etnik kökenle birlikte, Türkler alt unsur söylemi böyle bir şey.

BDP’yi Phillips raporu gereğince PKK’nın uzantısı olmaya hazırlama yani PKK’yı siyasallaştırma çalışmasını AKP başarı ile yönetti. (PKK’nın Silahsızlandırılması; Hareketinin Sınırlandırılması ve Yeniden Kazandırılması-David Phillips-Ekim 2007)

Ne için? ‘terör bitsin masalıyla.’ Tabii başkanlık hesabı da var. Erdoğan’ın Siirt ara seçimi ile meclise girmesinden üç ay sonra elzemmiş gibi CHP ile birlikte ‘İkiz yasaları’ çıkarması, bölünme şerhi düşmemesi sizce tesadüf mü? Varlık sebebi sanki ‘Kürt açılımı’ymış gibi davranan Erdoğan sonrasını konuşuyorsak eğer, elbette yerine bebek katili Öcalan’ı öneririz.

***

Cani TBMM’ye Elinizi çabuk tutun diyor

Elbette hepsi danışıklı döğüş. O yazıyı hazırlayan hazırlamış. BDP eş başkanı Demirtaş’ın duyurduğu bölümün tercümesi ise aynen şöyle: “PKK’nın taleplerini içeren Kürt açılımı sürüyor. Nevruzda yapacağı açıklama ile birlikte, PKK’nın siyasi ve askeri kanadı üzerine düşeni yapacak. PKK bunu yaparken TBMM’deki partilerde ‘Türksüz Anayasa başta olmak üzere, PKK’ya af, özerklik, kendi ordumuzu kurma’ gibi bağımsızlık hareketimizin önünü açmalı.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.