Irkçılık yapan Fransızlara tokat gibi cevap! Lille taraftarları şehri Türk bayrakları ile donattı

Irkçılık yapan Fransızlara tokat gibi cevap! Lille taraftarları şehri Türk bayrakları ile donattı
26.05.2021
A+
A-

Lille’i şampiyon yapan Burak Yılmaz, Zeki Çelik ve Yusuf Yazıcı Fransa’da gündem olmaya devam ediyor… Lille’in attığı 64 golün 38’ine imza atan “mutheşem üçlü” Fransızlar tarafından yılın 11’ine dahi alınmamıştı. Hatta sponsor firma şampiyonluk fotosuna bizim çocukları koymamıştı… Lille taraftarları şehri Türk bayrakları ile donattı

Lille’i şampiyon yapan Burak Yılmaz, Zeki Çelik ve Yusuf Yazıcı Fransa’da gündem olmaya devam ediyor… Lille’in attığı 64 golün 38’ine imza atan “mutheşem üçlü” Fransızlar tarafından yılın 11’ine dahi alınmamıştı. Hatta sponsor firma şampiyonluk fotosuna bizim çocukları koymamıştı…

TARAFTARIN SEVGİLİSİ OLDULAR


16 gol 5 asist ile Fransa ligine damga vuran Burak Yılmaz’a Fransız taraftarların sevgisi her geçen gün artarken, Zeki Çelik ve Yusuf Yazıcı da Lille taraftarlarının kısa zamanda sevgilisi haline geldi.

IRKÇILIK YAPANLARA DERS!
Lille önceki gün düzenlenen törenle şampiyonluk kupasını kaldırıp şehirde tur attı. Lille taraftarları ise ırkçılık yapan vatandaşlarına ders verircesine sokakları Türk bayrakları ile donattı.

BURAK ADINI VERİYORLAR!

Burak ve Yusuf çektikleri selfie ile bu anı ölümsüzleştirdi. Lille taraftarları ise yeni doğan çocuklarına Burak adını vermeye başladı… Kutlamalarda ise “Burak Burak” sesleri şehri inletti.

Kutlamalarda Türk bayrağını yanından ayırmayan Burak Yılmaz, “Tabii ki biz Türk’üz, Türklüğün ne demek olduğunu biliyoruz” ifadesini kullandı. Burak, Lille taraftarlarının sevgisine layık olmaya çalıştıklarını da söyledi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.