Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 18°C
Gök Gürültülü

Irkçılığı Araplar başlattı

15.04.2013
A+
A-

Başbakan Erdoğan; her yerde ırkçılıktan söz ediyor; cumhuriyet rejimini kötülüyor. İslam adına, 21. Yüzyıl insanına; 7. Yüzyıl insanlarının yaşam biçimini örnek gösteriyor. Onu da ters yüz ederek…

 

Peygamberimizin doğumunun kutlandığı “Kutlu Doğum” haftası nedeniyle yapılan konuşmalarda bile bunu gördük.

 

Bugün ortada 2 Muhammed gerçeği var.

 

Birincisi tarihte var olan ve büyük işler başaran; eylem, düşünce ve ahlak adamı; ilerici Hz. Muhammed…

 

Diğeri ise gerici mollaların padişahların iktidarlarını kutsamak için imal ettikleri hayali Muhammed. Bu ikinci Muhammed; şimdilerde gerçek Muhammed’in yerini almış durumda.

 

Gerçek Muhammed: Yoksulun, kölelerin, kadınların, gençlerin yanında idi. Arap derebeylerine karşı mücadele ediyordu.

 

Gerçek Muhammed: Adildi. Kendisine yapılan zulmü bile affedebilecek kadar geniş yürekliydi.

 

Gerçek Muhammed: Devlet malınından 1 Kuruş çalanın; savaşırken ölse bile şehit kabul edilemeyeceğini söylemişti.

 

Gerçek Muhammed: Yetimi, öksüzü dışlamaz, azarlamaz; asla büyüklenmezdi.

 

Gerçek Muhammed: Müslümanlığı, namaz-oruç-hac olarak değil; “iyi ahlak” olarak gündeme getirmişti.

 

Peki bugün anlatılan Muhammed’de, yani Diyanet Muhammed’inde bunlardan söz ediliyor mu?

 

Hayır!

 

Onlar, yüce Peygamberimizi, sarıklı bir molla, bir gerici gibi tarif ediyorlar. Onun toplumcu, akılcı, bilimsel eğitimci, adaletçi, eşitlikçi, ahlaklı, zulme karşı çıkan düzenini gizliyorlar.

 

Zalimliği, kibri, çıkarcılığı, devlet malını yağmalamayı, hırsızlığı Müslümanlık, yani Muhammed yolu gibi gösteriyorlar.

 

Gerçek Muhammed; Müslümanlara; kendisinden sonra “Ehl-i Beyt”ini, (yani Ali-Fatıma-Hasan-Hüseyin) vasi bırakmıştı. Ama sahte Müslümanlar; bu vasiyeti çiğnediler…

 

Çok değil; Peygamberimizin Hakk’a yürümesinden (632) 29 sene sonra; İslam düşmanı çizgi, İslam’ın halifesi olarak yönetime el koydu.

 

MUAVİYE ÇİZGİSİ

Bugün bize Hz. Muhammed’in hayatı altında da yalan söylüyorlar. Hz. Muhammed; İslam dinini yaymaya başlayınca; Mekke’nin zenginleri onu yok etmeye kalkıştılar. Bu sıkıntılı dönemde Hz. Muhammed’e; Hz. Ali’nin babası Ebu Talib sahip çıktı, korudu. Onun ölümünden sonra Peygamber Medine’ye kaçtı. Ama Mekkelilerin lideri Ebu Süfyan Müslümanları yok etmek için savaş başlattı. Bedir saldırısını; Uhut saldırısını, Hendek kuşatmasını yürüten Ebu Süfyan idi.

 

Gel görki Peygamberin vasiyeti çiğnendi; Ebu Süfyan ailesinin önü açıldı. Ve Ebu Süfyan’ın oğlu hain Muaviye 661 yılında ordu çekerek zorla halifeliğe el koydu. Ve peşinden de Peygamber’in Ehl-i Beyt’ine karşı bir katliam başlattı.

 

Peki bugün kendisini has Müslüman sayanlar; kimin yanındalar?

 

Muaviye’nin mi yoksa hayatını Peygamber’e adayan Ali’nin mi? Ehl-i Beyt’i bırakıp Muaviye’ye dua okuyanların akıbetini düşününce titrememek mümkün mü?

 

MEVALİ KİM?

Tarihteki en büyük ırkçılığı işte bu Ebu Süfyan-Muaviye soyundan gelme Emeviler başlattılar. Bunlar Arapları üstün ırk ilan ettiler. Türkler, Acemler, Berberiler, Hindular ise Mevali sayıldılar.

 

Mevali; “köle” demektir. Aşağı ırkı işaret eder. Öyle ki Emeviler çağında Müslüman bir Türk; Arap kadın ile evlenemezdi. Çünkü Türk Mevali idi; Arap kadın ise efendi…

 

Türkler ise böyle sert efendi-köle düzeni kurmadılar; bu düzeni hep reddettiler. Bu yüzden fethettikleri coğrafyalardaki halklara eşit davrandılar.

 

Büyük sorum şudur: Türkler; eğer Başbakan Erdoğan’ın ve BDP’lilerin dediği gibi asimilasyon yapsalardı; bugün ortada Kürt kalır mıydı?

Rıza ZELYUT

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.