İP’ten istifa eden Ümit Özdağ: HDP ile anayasa çalışmasının 64 saatlik görüntüsü var

İP’ten istifa eden Ümit Özdağ: HDP ile anayasa çalışmasının 64 saatlik görüntüsü var
04.03.2021
A+
A-

Canlı yayında zehir zemberek sözlerle İYİ Parti’den istifasını açıklayan Ümit Özdağ, “Akşener istediği kadar inkar etsin HDP ile anayasa çalışması yapılmıştır. Bu çalışmaların 64 saat görüntüsü var, ben bir bölümünü seyrettim. Aylardan beri Erozan’un bu çalışmalara katıldığını söylüyorum. Farkında mısınız bir kere Özdağ sen yalan söylüyorsun demedi. Neden bu soruyu kendinize sormuyorsunuz? Akşener ve Kılıçdaroğlu, Erozan için konuşuyor.” dedi. İP’ten istifa eden Ümit Özdağ: HDP ile anayasa çalışmasının 64 saatlik görüntüsü var

64 saatlik görüntüsü var

Partisinden istifa eden Ümit Özdağ’ın çok konuşulacak açıklamaları şu şekilde:

“AKŞENER YALAN SÖYLEDİ”


Aday olmadığımız halde delegelere dağıtılan bir kara listede üstü çizilecek olarak açıklandık. Aday olmayanların üstünü nasıl çizebilirsiniz. Bu liste kim tarafından oluşturuldu? Akşener, bilgisi olmadığını söyledi. Yalan söylediğini düşünüyorum, hatta biliyorum. Bu liste Akşener ve Koray Aydın tarafından oluşturulmuş…

Kongrede demokrasiye nasıl tecavüz edildiyse, bu kongrede de komplo kurulmuş ve arkadan vurulmuşuzdur.


İYİ Parti içindeki FETÖ’cü ilerleme ne yazık ki devam ediyor. Hayatını Türk milliyetçiliği için mücadele vererek, PKK-FETÖ ile mücadele eden Ümit Özdağ’ı Buğra Kavuncu’nun FETÖ ile iktisatlı olduğunu söyleyince ihraç eden zihniyet, Güneysu İlçe Başkanı’nı da tabi ki eder.

“HDP İLE ANAYASA ÇALIŞMASININ 64 SAATLİK GÖRÜNTÜSÜ VAR”

Akşener istediği kadar inkar etsin HDP ile anayasa çalışması yapılmıştır. Bu çalışmaların 64 saat görüntüsü var, ben bir bölümünü seyrettim. Aylardan beri Erozan’un bu çalışmalara katıldığını söylüyorum. Farkında mısınız bir kere Özdağ sen yalan söylüyorsun demedi. Neden bu soruyu kendinize sormuyorsunuz? Akşener ve Kılıçdaroğlu, Erozan için konuşuyor.
İYİ Parti davasına yapılan ihanetler ne yazık ki bununla bitmiyor. 2020 içinde İYİ Parti Genel Sekreteri olan zat, Uğur Poyraz’dan bahsediyorum. Şu anda yetkileri elinden alınmış… Bir öğle yemeğinde CHP’lilerin olduğu bir masada AK Partililerin hazırladığı bir çalışmaya katılıyorum diyor. Akşener’e basın toplantısında bu bilgini doğru olup olmadığını sordum. Akşener bunu geçiştirmeye çalıştı.

Sonuç olarak ilk gün olduğu gibi bugün de bu 3 iddianın arkasındayım. Aradan geçen aylar içinde ortaya koyduğum gerçekler kabul görmüştü. 19 Ekim 2020’de FETÖ’cü sızmayı değerlendiren açıklamalarım üzerinden 24 saat geçmeden hakkımda bir ihraç kararı alındı. 80 il başkanının önüne mektup konularak imza atılması istendi.

İYİ Parti’de benim ihracımla ilgili alınan tek demokratik karar Muğla’da alınmıştır. Diğer 80 ilin başkanları Akşener ve Aydın’ın baskılarıyla imzalamıştır. Bugüne kadar İYİ Parti Genel Merkezi tarafından partinin hiçbir etkinliğine davet edilmedim.

“İYİ PARTİ’DEN İSTİFA EDİYORUM”


Siyaseten iyi tanıdığım Akşener’in beni tekrar İYİ Parti’den ihraç edecek cesareti olmadığını biliyorum. HDP ile aynı masaya oturanlarla, HDP’yi Kürtlerin temsilcisi olarak görüp kapatılmasını istemeyenlerle, aynı partide bulunmam mümkün değildir. İYİ Parti’den istifa ediyorum.
CHP, HDP, İYİ Parti, ve Saadet Partisi’nin Anayasa taslağının tamamına ulaşıldı


Muharrem İnce ile Ümit Özdağ parti kurarsa alacakları oy oranı yüzde 11 diyor. Akşener’in merakı bizlerin parti kurduğumuz zaman kaç oy alacağımıza dair bir merak, bizim böyle bir merakımız yok.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.