Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 18°C
Gök Gürültülü

İP’in İpi Kopmuştur

25.07.2018
A+
A-

Genel sekreter olan Aytun Çıray anlaşılıyor ki adam olamamış artık değişmemesi gereken kelimeleri değiştirerek kullanmaktadır. Aytun bey ısrarla “Türkiye demokrasisi” veya “Türkiyelilik” diye belirten ifadelerinin karşılaşmayacağını herkes bilirken anlaşılan bir tek anlamayan sayın Çıray bunu kavrayamamıştır.

Olur olmaz konuşmakta ve kendi kaypaklığını Milliyetçi Hareket düşmanlığını lider Bahçeli üzerinden geliştirerek bir şeyler yaparım diyor. Bu atmosferde hiç oluşmaması gereken şeyler oluşup yer almasını sağlıyor. Aytun Çıray’ın geliştirdiği Lider Bahçeli düşmanlığı onu da Lideri Meral hanım gibi çok derinden yaralamışa benziyor.

Bu durum bir kez daha bize gösteriyor ki parti kurup, içine çürüğü, sapı doldurup ben Milliyetçi bir parti kurdum demeye benzemiyor. Neymiş demek ki Milliyetçiyim diyorsan harbiden Milliyetçi olacaksın. Ülkücüysen Milliyetçiliğe bağlı Ülkücülüğü yaşayacaksın o zaman belki sana bizden biri diyebiliriz. Ancak Y-CHP’den bir projede kullanılmak üzere serbest kalan biri için bunları söylememiz mümkün değil.

Büyük umutlarla hep birden birlikte şişirmeye çalıştıkları Meral adla balonu onu ve daha küçük grupları şişirme girişimi nihayetinde son buldu çünkü birlikte hareket ederek girmek zorunda kaldıkları seçim bitmiş oldu. Ne yazık ki seçimlerden umut ettikleri sonuç çıkmamıştı kurdukları Millet ittifakı her yanından, lastiklerinden patlamıştır.

Bu ittifakla Y-CHP kalkınacağına Y-CHP kendine ait oyları kaybetmiştir. Yine bu oylar çoğunlukla İnce’ye yaramıştır. Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamalarla İnce’nin partisinden fazla oy aldığını kabul etmektedir. Görülmüştür ki, Milliyetçi Hareketi bitireceğiz diyenlere hep beraber çuvallamıştır. Milliyetçi Hareketçiler yine bildikleri şeyi yapmışlar Milliyetçi Hareket demişlerdir.

Milliyetçi Hareketi parçalamak için monte edilmiş olan İP bu işte başarılı olamamıştır. Milliyetçi Hareketi bitirmek için kurulmuş olan İP görülmüştür ki kendi ayaklarına dolanmıştır. İP ipi Milliyetçi Hareketi bitirmek için onu mevcudiyetine bela edenler bu kalkıştıkları yolda umduklarını bulamamışlardır. Milliyetçi Hareketi bölüp yüzde 3’lere düşürecek olan, bu amaçla kurulan İP ipi kendi boynuna dolamıştır. Hatta büyük umutlarla kurulan İP seçim sonunda kopmuştur.

Yani içimizdeki dış kuvvetler başarılı olamamıştır, hedefe ulaşamamışlardır. En başından beri bölmek istedikleri Milliyetçi Hareketi bölememişler baraj altında bırakmak istedikleri Ülkücü Milliyetçi Hareket baraj üstünde kalmış ve iktidarında güçlü bir ortağı olarak hem Tayyip Erdoğan’ı Başkan seçtirmiş hem de Türkiye’nin koruyuıcusu olduğunu herkese kabul ettirmiştir.

Milliyetçi Hareketi bitirerek Y-CHP’nin iktidar olmasını isteyenler istedikleri ile başbaşa kalmışlardır. 9,99 da kalmış olsalar da yüzde 10’luk çizginin altında kalmışlardır. Yaptıkları ittifak sayesinde Meclise taşınmışlardır. Bu taşınmak iktidar ortağı olmasına yetmemiştir. Liderinin partisinden düşük oy alması Liderin varlığının sorguya çekilmesi demektir.

9 seçimdir AKP’nin arkasında nal toplayan Y-CHP’nin liderine alışmış olanlar, partisinden aşağı oy alan bir kadına da Lider demeyi sürdürebilirler. Ancak Türkiye kendine çizilmeye çalışılan bu yolda açılan köstebek yuvalarına düşmeden yürümeyi her şeye rağmen becerecektir.

Sağlıcakla kalın!

FİKRİ ATILBAZ
,Çorum masör

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.