İP’İ GANİMET SAYDILAR VE MENFAAT ETRAFINDA BİRLEŞTİLER…

25.06.2019
A+
A-

Yazıma; Sayın İzzet Ulvi Yönter’in şu sözleri ile başlamak istiyorum: “İftira, insana ve insanlığa karşı işlenmiş ağır suçtur! Mayası temiz, sütü lekesiz, vicdanı şüphesiz hiç kimse haksızlık yapmaz, çıkarı uğruna olmayan bir şeyi varmış gibi söylemez, göstermez. Müfteri acizdir, haindir, korkaktır, kahpedir, kalleştir, İblistir, elbet şerefsizdir.”

Meral Akşener’in yol ve dava arkadaşı HDP Onursal Başkanı Ertuğrul Kürkçü’den açıklama… HDP Onursal Başkanı Ertuğrul Kürkçü “Öcalan’ın HDP’yi siyaseten yönetmeyi değil, gündelik siyaset içinde felsefi ve tarihsel doğrultusunu gözden kaybetmeden yürümesi için uyarmayı hedefleyen mesajından Saray’a hiç bir pay düşmez.”

Derdimiz davamız, Milliyetçilik sevdamızdır. Tarif doğru, Lider doğru, Yol doğru. Sen doğru git, varmazsa kaderdir. Derdimiz; Devlet yaşasın, Davamız; Hakikat Davası. Hedefimiz; Turan, Liderimiz; Devlet Bahçeli. Vatan Bir Olsun, Millet Bir.

İP, bir siyasi parti değil toplama bir menfaat ortaklığıdır. İdeolojisi ve yönü olmadığı gibi, köklü, samimi ve kararlı bir kadrosu da yoktur. Bugün İP’i oluşturan kadroların tamamı bir zamanlar başka görüşleri savunuyor, başka siyasi partilerde yer alıyorlar, ülke meselelerine çok farklı bakıyorlardı.

Sayın Nevzat Ünlütürk diyor ki: “Akçeli Koray Aydın, vicdanın kapkara olmuş, gözün dönmüş! Apo itini Liderimizle nasıl yan-yana koyabilirsin, biz dün bebek katili dedik bugünde bebek katili diyoruz!. Siz HDP’le aynı yere oy vermediniz mi? Aynı safta durmadınız mı?”

İP’i ganimet saydılar ve Menfaat etrafında birleştiler. Bu durum geçicidir ve işin özünde durum değişmemiştir. Hala birbirlerine tahammülleri yoktur. Bunun örneklerini yaşadık.

En ateşli İP savunucularının, hatta milletvekili bakan olanların, menfaatin dışında kalınca nasıl ateş topuna döndüklerini ibretle izledik.

Sayın Suat Yılmaz diyor ki: “Türk Devleti bir yandan Afrin, Kandil ve Türkiye’de dağdaki bebek katillerini yok ederken bir yandan da bu hainlerin siyasi kanadını kırmaya çalışıyor, CHP ve İP ise HDP ile kol kola girmiş PKK’lıların belediyelere sızmalarında taşeronluk yapmaya devam ediyor…”

Hiç kimsenin şüphesi olmasın İP, denen parti saman alevi gibidir yanar ve söner. Çok kısa zamanda siyasetin tozlu raflarında yerini alacaktır. Çünkü siyasette bu örneklere çok rastladık. İP, menfaatler üzerine kurulmuş, kullanılmak için el üstünde tutulan bir proje parti olduğunu cümle alem biliyor.

Zira, menfaatin nasıl paylaşıldığını, bu paylaşımın arızaya uğraması durumunda ortalığa nelerin saçıldığını, İP ile Cemaat arasında yaşananlar sırasında sadece Türk milleti değil, bütün dünya büyük bir şaşkınlıkla izlemiştir.

Sayın Semih Yalçın diyor ki: “İP’in Sümbül Ağa’sı Koray aydın, MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin açıklamaları üzerinden bölücübaşı Öcalan’ı Cumhur İttifakının paydaşı olarak göstermeye çalışmış. Sümbül Ağa, daha da ileri gidip Genel Başkanımızın ifadelerinin Ülkücü ve milliyetçi camiada infial yarattığı yalanına başvurmuş. Vay politika kokarcası vay! Bu şahsın sözleri, CHP’nin arkasına takılmak suretiyle İP’in oluşturduğu kuyruktan daha uzun birer kuyruklu yalandır.”

Menfaatten pay alabilmek için hayatı boyunca savunduklarını bir kenara bırakıp, Ülkücülerin kanı ellerinde olanların etrafında toplanan İP ve tayfası İnşallah Ülkücülerin ahında boğulup sonsuza uğurlanır… Bir daha dönüşü olmayan yolda yok olup gider.

İP, denen parti haram havuzlarında toplanan paralarla kurulan nereye ve kimlere hizmet ettiğini herkesin bildiği, karanlık yolun yolcuları olduğuda karanlık terör örgütleri ile iş birliği yaptıkları da ortadadır.

Sayın İsmet Büyükataman diyor ki: “Bir ucu Kandil’de, diğer ucu Pensilvanya’da bulunan İP’in ucu kaçmış durumdadır. Genel Başkanının FETÖ ile ilişkisini ifşa eden mi ararsın, Demirtaş’a övgüler düzen mi?..”

İftira, insana ve insanlığa karşı işlenmiş ağır suçtur! Mayası temiz, sütü lekesiz, vicdanı şüphesiz hiç kimse haksızlık yapmaz, çıkarı uğruna olmayan bir şeyi varmış gibi söylemez, göstermez. Müfteri acizdir, haindir, korkaktır, kahpedir, kalleştir, İblistir, elbet şerefsizdir.

Bunların bir çoğunu yakından tanıyoruz. Ne hayat tarzları, ne düşünce yapıları, ne gelecek hesapları MHP ile asla uyuşmaz. İP’i bir ganimet saymışlar, İP’te buluşmuşlar hep birlikte iyi ki, burdayız demişler…

İP, CHP tetikçiliğine soyunmuştur. Düşünmezler, araştırmazlar ve itiraz etmezler. Kendilerine çok ters, çok aykırı gelse de CHP zihniyetini millete hazmettirmek için seferber olurlar.

İz.HDP’ye kucak açan, PKK’ya kulağını kaptıran, Türk düşmanlarının kuluçkası olan ne kadar düşük ve dönek varsa MHP ile teröristbaşı arasında bağ kurmaya teşebbüs ediyor! Şerefiniz kadar konuşun desek hayatı boyunca susacak olanların tezviratları ayaklar altında, çukurun dibindedir.
Tek ölçüleri, tek kriterleri, tek doğruları İP’in menfaatleri… İP, CHP’den aldıkları işaretle anında harekete geçer, hep bir ağızdan aynı şeyleri söyleyip hazmettirme operasyonunu tamamlarlar.

Haram havuzunda toplanan paralarla kurulan bir partinin bu Ülkeye, bu millete ne faydası olur Allah aşkına… Hele ki, İP denen bir partinin bir genel başkanı var ki, evlere şenlik. Ne konuştuğu belli, ne yolu belli, nede kıblesi belli…

Yazımı; Sayın İzzet Ulvi’nin şu sözleri ile bitiriyorum: “Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin vatan, millet, beka ve dava sevdasını sorgulama densizliğine heves ve tevessül etmek alçaklıktır, ahlaksızlıktır… Devlet Bahçeli demek adam gibi adam demek, Türklüğün ve Türkiye’nin bekasına adanmış yürek demektir… Fitne-ficur kaybedecektir!”

Zakir Tercan

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.