Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 30°C
Parçalı Bulutlu

İP’çiler hadi gözünüz aydın…!

İP’çiler hadi gözünüz aydın…!
28.01.2019
A+
A-

12 Eylül Zulümlerinin Baş Mimarı Nurettin SOYERİn oğlu
Zillet-i illet ittifakının İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı
CHP ,CHP İP zillet ittifakının 31 Mart’ta yapılacak seçimlerde kendi açılarından en önemli merkez sayılan İzmir’de Tunç Soyer’i aday yaptı

12 Eylülde,ülkücü olup ta “SOYER”adını duyunca,aklına işkence zulüm gelmeyen Ülkücü yoktur.Unutanlar da zaten ülkücü değildir!

12 Eylül döneminde Ankara Sıkıyönetim başsavcısı olan babası Nurettin Soyer, 587 sanıklı “MHP ve Ülkücü Kuruluşlar Davası” nın iddia makamındaydı. Bu pozisyonunu politik ve ideolojik amaçlarına hizmet için tarihi bir fırsat saydı. Hazırladığı iddianame hukuki açıdan bir rezaletti. Sadece MHP‘nin ve tüm ülkücü kuruluşların yönetici kadrolarını değil, harekete yakınlığı ve ilişkisi bulunan genç-yaşlı tüm milliyetçileri anayasal düzeni yıkmak amacıyla örgütlenen bir suç çetesi olarak tanımlayıp yasalar üzerinden “infaz etmek”, milliyetçilik fikrini bir daha ayağa kalkamayacak şekilde toplumsal hayattan silip atmak istiyordu.

12 Eylül sadece askeri bir darbe değildir. Bunun bir de 80 öncesinden gelen siyasi ve ideolojik ayağı vardır. Ecevit terör ve anarşinin zapt edilmez hal alması üzerine 1979’da kerhen başta Ankara ve İstanbul olmak üzere birkaç şehirde Sıkıyönetim ilan etmek zorunda kalmıştı. Başbuğ bu süreçte sıkıyönetim ilan edilmesini istemişti ve hakkında soruşturma açılmıştı solcu yargı tarafından

Hükümet bu özel dönemde görev yapacak hakim ve savcıların kimlerden oluşacağını çok önemsiyordu. Milli Savunma Bakanı H.E.Işık bu iş için müşaviri solcu Bnb. Askeri Hakim Olcay Mis’i görevlendirdi. Böylelikle görüşlerinden emin oldukları solcu ve Marksist kimler varsa sıkıyönetimin yargı kadrosu yapıldı. Askeri yargıda daha çok sayıda olan milliyetçilerden kimseye yer verilmedi CHPli bakan.Moğolltay ”solcuları değil de MHPlileri mi atayacağım ”demişti zaten Nurettin Soyer bunlarda biriydi. Dönemin Ankara Sıkıyönetim Komutanı, müfrit MHP karşıtı olan Nihat Özer, zihniyetleri örtüştüğünden Soyer’i vakit geçirmeden başsavcı yaptı.

Oysa Soyer’in nasıl bir fanatik solcu ve milliyetçi hasmı olduğu önceki yıllarda bir çok karar ve uygulamalarına yansımış, bazı MHP milletvekilleri reddi hakim talebiyle şikayetçi olmuşlardı

Nurettin Soyer daha darbe resmen açıklanmadan saat 24 sularında özel ekibini yanına alarak parti genel merkezini resmen bastı. Nihat Özer Bolu’dan gelen özel komando taburunu ve bir tankı emrine tahsis etmişti. Tank nasıl olduysa(!!) arama başlarken bir elektrik direğine çarpıp deviriyor. Böylece gün ağarıncaya kadar süren arama karanlıkta yapılıyor. Zabıt tutmak gibi hukuki kurallar umursanmıyor. Soyer yapılanları bizzat yönetiyordu.

Oysa darbe saat 4’e doğru Evren tarafından ilan edildi ve diğer bütün siyasi parti genel merkezlerinin aranması saatler dokuza gelirken başlatıldı. Mamak davaları, soruşturma ve tutuklamalar, Soyer’in hemen yanı başında oluşturduğu C-5 işkence merkezi, burada yaşananlar ve sadist bir karakter olduğunu herkesin gördüğü Raci Tetik’in tutuklulara uyguladığı ahlak ve insanlık dışı eziyetler, Soyer’in isim isim belirleyip ülkücülere işkence yapma görevi verdiği 12 kişilik Pol-Der’li ekibin ülkücü gençlere yaptıkları tarihimizde bir benzeri daha bulunmayan ağır bir insanlık suçu, hukuk faciasıdır. Soyer ve arkadaşları MHP ve ülkücü kuruluşların birer suç örgütü olduklarına kesinlikle inanmışlardı. Ağır şekilde cezalandırılmaları hatta asılmaları gerektiğini düşünüyorlardı. Bu nedenle ceza yasalarının temel kuralı olan belgeden, kesin olgulardan hareket ederek suçlama yapmak yerine tam tersini yaptılar. Soruşturma ve kovuşturmayı “önce hükmü verip“ nasılsa işkenceye dayanamayıp çözülürler mantığıyla yürüttüler. İddianameyi bazı radikal solcu öğretim üyelerinden ve yazarlardan destek alarak yazdı..
Bütün bu yaşananlar Soyer’in bilgi ve talimatıyla olmuştur.

Bu sözde Mahkeme aslında komünistlerin ifadesiyle ”halk mahkemesi”sonucunda MHP ve ülkücü kuruluşlar davasında 5 idam ve 9 müebbet verilmiş, 221 ülkücü de 36 yıl ile 10 ay arasında değişen hapis cezalarına çarptırılmıştı.

İşin ilginç ve kamuoyunun da bilmediği tarafı Soyer’in bu davasında Alparslan Türkeş’in, “Cürüm işlemek için oluşturulan silahlı teşekkülün yöneticisi” olmaktan ötürü 11 yıl hapis cezası almış olduğu.

Bu hukuk katliamının bir numaralı sorumlusu zalim işkenceci Nurettin Soyer’in oğlu da, göğsünü gere gere babasını her yönüyle ve tüm yaptıklarıyla sahiplendiğini ilan edip, bir bakıma meydan okuyor.

80 öncesi yıllarda kardeşiyle birlikte ikamet ettikleri Küçükesat’daki evlerini,o dönemde aranmakta olan marksist militanlara mekan yapmışlardı

Yıllar sonra solcu yazar çizerler militanlar bu evin kendileri için ne kadar güvenli olduğunu övgüyle anlatırlar…!

CH İP zillet-i illet ittifakı kaşar solcu babası gibi milliyetçi ülkücü düşmanı oğlunu aday yaparak sadece İzmir’dekileri değil, ülke genelindeki tüm ülkücü ve milliyetçileri tahkir ediyor.

İp teki ‘’İyi ülkücüler! hani ’’Türkeşciyiz diyen sahtekarlar da ‘’MHP’yi sandığa gömün ‘’diyen proje kadının sözüne uyarak bu ve buna benzer adaylara oy verecek .Sonrada utanmadan sıkılmadan bizim vatanın Bekası İçin Milli Karar,Cumhur İçin İstikrar🇹🇷️ birlikteliğimize laf edeceksiniz…

Hadi oradan densizler omurgasızlar..!

İhsan Akan

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.