İntikam ve Proje Partisi Olmanın Misyonu

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
24.11.2017
A+
A-

İntikam ve proje partisi İP üzerinden MHP’ye zarar verme çabaları devam ediyor. Özellikle “Sol ve Doğan medyası” bu görevi üstlenmiş durumdadır. MHP’den istifa haberlerini spota çıkararak ve abartarak veren bu medya organları, MHP’ye katılımları ise adeta yok saymaktadır.

MHP’ye Kayseri’de 626 kişi, Adana’da 500 kişi, Rize’de 200 kişi, Gaziantep’te 150 kişi, Karabük’te 450 kişi, İstanbul/ Çekmeköy’de 430 kişi, Yozgat’ta 300 kişi katıldı. Türkiye’nin her yerinde buna benzer katılım törenleri yapıldığı halde yalan ve abartılı istifaları MHP’ye zarar vermek için manşetten verenler, bu katılımları görmezlikten gelmektedir.

Daha öncede belirttim. MHP’nin son seçimlerde aldığı oy toplam (5 milyon 691.737 )iken, şu an MHP’den istifa edenler resmiyette 1000 kişi bile değilken, “MHP bitti, tükendi, çözüldü” haberleri satılmış medya oyunu değil de nedir?

(İP) isminde parti kurulmadan aylar önce, ne adı, ne programı, ne yöneticileri belli olmadan “%20 oy alıyor” yalanı ile parlatmaya çalıştılar ve kurulduktan sonra bu yalana kendilerini bile inandırdılar. Paçalarından MHP düşmanlığı akan CHP güdümündeki anketçi Hakan Bayrakçı bu yalan algı sürecini başlattı ve başlatılan yerden devam ettiriyorlar.

Şuna dikkat ediyor musunuz?

“%20 oy alacak” denilen parti için sadece MHP’den istifa ettiği söylenenler var, o da toplasan resmiyette 1000 kişi bile değil… Niye hiç AKP’den, CHP’den ya da başka partiden istifa edenler yok?

Bu üfürdükleri oy oranını uzaydan mı alacaklar acaba?

AKP’den istifa edip katılan yok, CHP’den istifa edip katılan yok, başka partiden istifa edip katılan yok… Başka partilerden vatandaş katılmadığı gibi, parti yönetimine bol bol solcu-devrimci doldurdular ama vatandaş olarak sol partilerden istifa edip gelende yok.

Bunların hali de “Aslı yok yaylasında 1500 koyunum var” durumunu andırıyor.

“MHP’den intikam alma” adına başını CHP’nin çektiği Hayır blokunda proje olma adına iyi kullanılıyorlar. Bunlarda kullanıldıkları için oldukça memnunlar. Ağızları kulaklarına varmış durumdadır. Sonuna kadar “Hayır blokunda direneceğiz” diyorlar.

TÜRK BAYRAĞI, ATATÜRK, İSTİKLAL MARŞI, SAYGI DURUŞU

“İntikam ve proje partisi İP” daha yola çıkarken ne halt olduğunu herkese çok net göstermişti. Antep ağzındaki “Adamın Ömer diyeceği ağzını büzmesinden bellidir” sözü var ya, bunlarınki de o hesap, ne oldukları baştan belliydi. Kapta ne varsa, şimdi dışarıya o sızıyor.

En son yaşattıkları tartışma da, Edirne’de program yaptıkları salonda Atatürk posterinin ve Türk bayrağının asılma şekli olmuştur. Meral Akşener ve İP posterleri tepede, Atatürk ve Türk bayrağı saygısızca yere yakın şekilde asılmış. Yayınladığımız fotoğrafta vahim durum daha net gözüküyor.
Birileri bu manzaraya kılıf bulmaya çalışıyor da, aynı parti açılışını yaptığı gün, İstiklal Marşı okumayı ve saygı duruşunda bulunmayı da unutmamış mıydı?

Bu tür manzaralarla kime mesaj veriliyor acaba?

Batı’nın medya organları bunları övüyor, bunlar kendilerini CHP ve HDP’nin içinde olduğu “Hayır Blokuna” kelepçelediler. Parti kurucuları arasında CIA bağlantılı kişiler var, PKK ve HDP’ye sempatiyle bakan kişiler var. Parti program taslağında “Kürdistan” ifadesine yer veren bunlardı. Partinin kuruluş gününde “parti programı” diye herkese dağıttıkları metinlerde teröristbaşı Öcalan’ın “Eşit Vatandaşlık” kavramına yer veren bunlardı. (Tepkiler üzerine silmek zorunda kaldılar.) PKK’lı Ahmet Kaya’yı ölüm ve doğum yıldönümlerinde ananların kimi bu partide kurucu, kimi başdanışman…

İP’in Edirne programında, Türk bayrağı ve Atatürk posterinin yere yakın bir şekilde asılmasına kılıf bulmaya çalışanlar, bunlara nasıl kılıf bulacak acaba?

Nasrettin Hoca’nın fıkrasındaki gibiler:

Nasreddin Hoca’nın yanında seslice yellenen biri, kabahatini örtbas edebilmek için ayağını tahtaya sürtmeye başlamış. Hoca gülümsemiş;

– Haydi sesini uydurdun diyelim. Ya kokusunu ne yapacaksın?

***

2019 için hesaplarını “İkinci tura kim kalırsa o hayır blokundan elbette ki biz sonuna kadar onun yanında durup çalışacağız” diyenlerin bu kokuyu yok etmesi mümkün değildir. Çünkü bu durumdan biraz CHP, biraz HDP memnun olmalıdır.

Bunlarda kimi zaman “unuttuk” diyerek, kimi zaman yaptıklarını inkâr ederek, kimi zaman ihanetlerini gösterip geri çekerek, kimi zaman eylem ve söylemleriyle “CHP ve HDP yanınıza yancı olarak geldik” demektedirler.

İYİ rol yapamıyorlar, her yanları patladı. Önümüzdeki günlerde ne patlamalar olacak. İzleyin, takip edin…

 

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.