Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 22°C
Gök Gürültülü

İmam ve din alimi bu kadar imansız olamaz !

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
20.02.2014
A+
A-

YILDIRAY ÇİÇEK

Çok eskiden ufak hırsızlık yapanlar yüzünü gizlemeye çalışır ,utanırdı. AKP iktidarı ile birlikte bu utanma ortadan kalktığı gibi büyük hırsızlıklar hem normalleşiyor hem de hırsızlara destek için tekbirli , dualı gösteriler bile yapılıyor. Sözde din adamları , imamlar hırsızlığı meşrulaştırmak için fetvalar veriyorlar. İmamlar Cuma hutbelerinde bunun zeminini hazırlayan vaazlara başvuruyor.

MHP Lideri Devlet Bahçeli’de geçtiğimiz günlerde “Rüşveti gizlemek için yandaş ve sözde alimlerden fetvalar almıştır. Allah’tan korkmaz, kuldan utanmazlar yolsuzluğa dini kılıf bulmak için her kılığa girmiş, her değerlerini ayaklar altına almışlardır.” Sözleriyle bu duruma dikkat çekmiştir.

Oysa İslam’ın yasakladığı en büyük günahların başında hırsızlık,yolsuzluk ve rüşvet olayları gelmektedir. İslam hırsızlığı, yolsuzluğu ve rüşveti lanetlemektedir. Gerçi birbirlerini Allah ve Peygamber ilan eden AKP’liler için gerçek İslam’ın hırsızlığı ve rüşveti lanetlemesinin bir önemi olabilir mi?

“Çalanda ,çalanlara destek verende de biz Allah için yapıyoruz” gibi sapkın bir düşünce yaratma peşindedir. Sözde imamlar hırsızlara destek verilmesi için dualar ediyor ,toplanan kalabalıklarda “Amin” karşılığını veriyor. “Allah’ım aklımızı, imanımızı koru” diyeceğimiz manzaralarla karşı karşıyayız.

Sözde din alimlerinin , sözde imamların hırsızlığı meşrulaştırmak ve masumlaştırmak için verdiği fetvaların tek anlamı imansızlık tohumlarının yeşermesidir.

AKP iktidarında imam ve din alimi olmak İslam’a aykırı ne varsa onlara onay vermek olarak işlev kazanıyor herhalde. Böyle bir imansızlık hiçbir iktidar zamanı görülmemiştir. Eğer az daha sınırları zorlasalar inanın İslam’ın ve imanın şartlarından biri haline getirecekler hırsızlığı ve rüşveti…Adamın evinden kutular içinde istiflenmiş para çıkıyor , ilk ifadesi :İmam -Hatip yaptıracaktık onun hayır parası bunlar”

AKP’lilerin “hayırsever işadamı” dediği başka bir adamda ona-buna fuhuş için kadın ayarlayan çıkıyor…AKP iktidarında iman ve ahlak kavramları bile artık değişir oldu.

Başbakan Erdoğan’ın “AK Parti’yi ‘AK’ yapan yolsuzluğa karşı verdiği mücadeledir” sözü tarihinin en kısa fıkrasıdır ama size yazımızın içeriğine oturacak bir fıkra anlatmak istiyorum..

“Köyün birine hırsız dadanmış. Hırsız özellikle ayakkabılara meraklıymış. Cemaat camiye girip namaza durunca bulduğu ayakkabıları torbasına doldurup kayboluyormuş.

Sonunda köylü pusuya yatmış, hırsızı, torbası elinde kıskıvrak yakalamış. Köy heyeti toplanmış. Hırsıza ne ceza vereceklerini tartışmışlar. Birisi bir öneri getirmiş.

-En iyisi imam yapıp önümüze geçirmek. Böylece gözümüzün önünde olur, hırsızlık yapamaz…

Köylünün aklı bu işe yatmış, adamı imam yapmışlar…

Aradan yıllar geçmiş. Gurbete çıkan bir köylü dönüşte hırsız imamın neler yaptığını, hırsızlığın bitip bitmediğini sormuş.

Demişler ki:

-Herif imamlığa devam ediyor, hırsızlık yapmıyor…

-Demek sorun çözümlendi?

-Yok canım… Birkaç adam tuttu. Hırsızlığı onlara yaptırıyor. Kendisi de “Hırsızlık günahtır, sakın çalmayın” diye vaaz veriyor…”

***

“Şu an Türkiye’de de manzara aynı fıkradaki gibidir.” diyeceğiz ama ortada hırsızlık var “Hırsızlık günah” diyen imam ve din alimi bile yoktur. Allah korkusu olmadıktan sonra ister imam ,ister din alimi sıfatını taşı ne olacak ki?

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.