Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 27°C
Az Bulutlu

“Ilımlı Alevilik” tuzağı

21.09.2013
A+
A-

Bilindiği gibi Fetullah Gülen, İzzettin Doğan ile birlikte bir Cem evi yapıyorlar. Cemevi daha yapılmadan, temelinin atıldığı gün kavgalar başladı bile…

Herhalde, inşaat tamamlandıktan sonra kan gövdeyi götürecek. Umarım olmaz.

Türkiye’de milli duruş sahibi bir tek aleviler kalmıştı. Yani ulusal bütünlükten yana tavır koyan önemli bir camiadır aleviler. Bu sebeple hedef tahtasında olup, içlerine Truva atı sokulmak istenmesi muhtemeldir diyorum.

Sünniler ulusal bütünlüğe karşımıdır? Diye, akla bir soru gelebilir.

Ancak “görünen köy kılavuz istemez”. Ben çoğunluktan bahsediyorum. AKP ve Gülen grubunun icraatları ve yayınları neticesinde maalesef bu ülkede neredeyse, ulusal bütünlükçü olmak bu çevrelerce şirk olarak adlandırılmıştı.

Ama buna mukabil, bölücülük “kandil ibadeti” olarak telakki edilir oldu. Neymiş “Kürtlere hak vermek” lazımmış. Allah onları da Kürt olarak yaratmış mış…

Bre cahil adam!

Dünde Araplara Hak verdiniz ne oldu? İsrail kuruldu…

Şimdi Kürtlere hak veriyorsunuz ‘Büyük İsrail’ kurulacak. Kürtler Müslüman, hak dediğin şeyi bunlara yedirirler mi sanıyorsun? Açıktan desenize biz bu hakları kılıf olarak kullanıyoruz. Hem ayrılık ne zamandan beri hak oldu?

Konumuza dönecek olursak…

Fetullah Gülen Sünni kesimden bir isim olarak bilinir. Gerçekten Sünni midir onu da bilmiyoruz.

Papaz ve Hahamlarla olan dostluklarından ve onlarca yıldır “Üç Büyük Din” adı altında yürüttüğü ‘dinler arası diyalog’ çalışmalardan ötürü hangi dinde olduğunu ben şahsen bilmiyorum.

Fakat halk onu Sünni biliyor!

Biz de Sünni kabul edelim.

Sünni Fethullah Gülen!

“Kelime-i tevhidin birinci kısmını söyleyip, ikinci kısmını söylemeyenlere karşı bakışımızı değiştirmeliyiz” demişti. Yani ‘Allah’ın Resulünü kabul etmeyenlere yan gözle bakmayın, onlarda kurtulmuş’ demek istemişti.

Yine Sayın Gülen; “Kelime-i Tevhidin birinci kısmını kabul iman, ikinci kısmını kabul ise kemaldir” demişti. Burada demek istediği de aynı şey:

‘Muhammet Allah’ın Resulüdür’ demeseniz de, imanınız var ama kemal sahibi değilsiniz demek istiyor.

Gerçek böyle mi peki?

Asla…

Peygamberimizi kabul etmeyenlere Allah “Kâfir” diyor. O’nu kabul etmeden iman sahibi veya Müslüman olmak hiç ama hiç, mümkün değil.

Dinler arası diyalog faaliyetleriyle Sünni kesim adeta uyuşturulmuş ve tepkisizleştirilmiştir. Bir düşünelim lütfen… Batının saldırılarıyla İslam dünyasında kan gövdeyi götürüyor. Önlerinde ABD ve İsrail olduğu halde, Sünniler sessiz ve tepkisiz…

Neden?

Çünkü İşgal öncesi Türk milletinin diyalog mikrobuyla aklını ve imanını dönüştürdüler. Bakıyorsunuz tipi Müslüman… Konuşturuyorsunuz ağız Müslüman ağzı değil.

Yahudi ve Hıristiyanları cennete koyuyor. Müslüman’ı cehenneme sokuyor. Onlarında iman sahibi olduğunu iddia ediyor. Onların avukatı kesiliyorlar.

Bu kafalardan işgallere tepki beklenir mi?

Elbette hayır. İşgallere karşı çıkmak iman işidir. İman, diyalog mikrobuyla kalpten çıkınca, insan tepkisizleşir ve uyuşur. Bu insanların yaşadığı coğrafya işgale hazır demektir.

Gerek iktidarın, gerekse Gülen grubunun ortak faaliyetiyle Türkiye’de Sünniler istenilen noktaya getirilmiştir. Aleviler bu iki kesimle içli dışlı olmadıkları için sağlam kalmışlardı.

İşte bu sebeple Sünniler için Gülen’i devreye koyan güçler, korkarım ki Aleviler için İzzettin Doğan’ı devreye koymak istiyorlar.

İzzettin Dede hemşerim ve saygı duyduğum bir insan…

İnşallah Alevilerin Gülen’i olmayı kabul etmez. Ilımlı Sünnilik icat edenlerin oyunlarına alet olarak ‘Ilımlı Alevilik’ projesine malzeme olmazlar.

‘F tipi Cemevi’, ‘Ilımlı Alevilik’ oyunudur. ‘Peygambersiz İslam’ı Sünnilik diye yutturanlar, Ali’siz Alevilik peşindeler.

Yusuf KARACA

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.