İlham Aliyev: ”Şuşa işgalden kurtarıldı”

İlham Aliyev: ”Şuşa işgalden kurtarıldı”
08.11.2020
A+
A-

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, işgal altındaki Şuşa kentinin, terör devleti Ermenistan unsurlarından temizlendiğini duyurdu.

Müjdeli haberi Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev bildirdi.

“KARABAĞ’IN KALBİ ŞUŞA…”

İlham Aliyev açıklamasında, “28 yıl sonra Karabağ’ın kalbi Şuşa’da ezan sesi duyulacak. 28 yıldır işgal altında olan Şuşa’nın Azerbaycan tarihinde hususi bir yeri var. Şuşa sadece Azerbaycan’ın değil, tüm Kafkasya’nın incisidir.” ifadelerini kullandı.

“ZAFER YÜRÜYÜŞÜMÜZ DEVAM EDİYOR”

Aliyev, açıklamasına şu sözlerle devam etti:

“Biz bu tarihi zaferi müzakere masasında değil savaş meydanında kazandık. Zafer yürüyüşümüz devam ediyor. Ermenistan yönetimini taleplerime yanıt vermezse sonuna kadar gideceğiz.

“ŞEHİTLERİMİZİN İNTİKAMI ALINDI”

Hocalı kurbanlarının kanı yerde kalmadı, şehitlerimizin intikamı alındı. İntikamımızı savaş meydanında aldık.”

Son dakika haber: Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev canlı yayında Karabağ’ın kalbi Şuşa kentinin işgalden kurtarıldığını açıkladı. Terör ve Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar, Azerbaycan’ın zaferinin ardından sosyal medyadan açıklamalarda bulundu.

“BÜYÜK BİR ZAFER”

Ağar “Son derece yüksek, rakımı 1.300-1600 m olan, SARP, 3 yanı dik ve yüksek kayalıklarla çevrili bir platoda konuşlu ŞUŞA’nın ele geçirilmesi son derece BÜYÜK BİR ZAFER. Ele geçiren Azerbaycan Ordusunun kudret ve kabiliyetine, inanç ve kararlılığına dair de ÇOK BÜYÜK BİR İSPAT” dedi.

 

 

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.