Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 30°C
Az Bulutlu

İktidar ülkeyi Osmanlıca bölüyor!

13.12.2014
A+
A-

Bir “Osmanlıca” tartışmasıdır sürüp gidiyor. Gerekçe ecdadın mezar taşının okunamaması…

Güler misin, ağlar mısın?
Mezar taşları AVM yapılacak bir yerde olsun, bak bakayım “Osmanlıca” diye bayılanların ne yaptıklarına sen o zaman. Adamlar cami yıkıp yerine AVM diktiler. Mezar taşını, değirmen taşına çevirip bir gece döndürürler alimallah!
Ecdadın kanlarıyla suladığı vatan topraklarını yabancılara satan bir zihniyetin, ecdadın mezar taşına niye sarıldığını iyi düşünmek lazım. O sebeple mesele “Osmanlıca” filan değil, kimse oyuna gelmesin. Hele “uzun adam” Osmanlıcayı din-iman meselesine kadar indirgedi ki, iş iyice cıvıdı.
Epey zamandır kendini sosyal medya üzerinde bir Osmanlıcılık pompalaması yapılıyordu. Sosyal medya üzerinde tartıştığım birine sordum neden “Osmanlıyım” diyorsun da “Türküm” demiyorsun. Bana verdiği cevap ilginç: Türk değil, Ermeni’yim…
Ermeni’yim de o zaman. Türk vatandaşı olduğun halde neden özellikle Türk veya Ermeni demiyor da Osmanlıyım diyorsun diye sorduktan sonra, bana engel koydu bu Osmanlıcı vatandaş!

Hepsi Türk olmayanların sığındığı bir liman oldu bu yeni Osmanlıcılık!
Bunlara “Eritme”nin Osmanlıcasını sorsak susarlar. Ya da “sıfırlama”nın!
“Kutulama”nın Osmanlıcasını söyleyin desek, “montaj” deyip sıvaşacaklar. Bak “montaj”ı Türkçe söylerler ama!
“Montaj” diye bastırırlar!
Oysa hiçbir şeyin “montaj” olmadığının o kadar farkındalar ki, meseleyi Türk’çe düşünmek yerine “Osmanlıca” ayağına yatarlar. ABD bu iktidarın eline bir Osmanlı oyuncağı verdi, 12 yıldır oynuyorlar. Yetiştiricileri merhum hocaları için “bunlar çocuk” demişti de inanmamıştık.
Çocuk çocuk oynadılar, bu oyuncakla…
Bomba ile oyun oynanır mı? Ama bunlar oynadı. Ellerinde patladı o bomba sadece biz değil tüm İslam dünyası yandı. ABD’nin Büyük Ortadoğu Projesi dediğini bunlar “Osmanlı” diye bunu yutturmaya kalktı. Hem de yükselen “Büyük İsrail” inşaatına rağmen!
“Büyük İsrail” inşaatının hale sahibi İsrail’i, projesi sahibi ABD’yi milletten gizlemeyi başardılar. Çünkü inşaatın yüklenici firmasıydılar. Çok önceden yüklenmişlerdi bu görevi. Yüklenici firma olup ta taşeron firmalara ihtiyaç olmaz mı? İşte taşeron örgütlerde malum IŞİD, NUSRA, EL-KAİDE VE PKK…
Bu örgütlerle neden adları anılıyor sanıyoruz. Aynı inşaatın ameleleri hepsi!
İşte tam bölünürken, Türkçe konuşmamak gerekiyordu ki “Osmanlıca” yetişti imdatlarına. Bölünürken Osmanlı oluyoruz!
Küçülürken birileri bizlere “Osmanlıca” türküler dinletiyor. Sağ olsun(!) bölünürken acı çekmemize gönülleri razı gelmemiş olmalı!
Osmanlıca yazıp, Osmanlıca düşünerek bölünmeyi hissetmeyeceğiz!
Ülkenin doğusunda ayrı dil, ayrı yönetim, ayrı hukuk ve hatta ayrı devlet. Karşı çıkanlara Osmanlıca hikâyeler anlatacağız. “Ecdat var ya…” diye başlayıp mangalda kül bırakmayacağız. Ama kendi topraklarımıza vize ile gireceğiz.
Önceden askerler terörü kovalarken şimdi teröristler askeri kovalıyor ama biz bunları Türkçe konuşmayalım diye, Osmanlıca geliyor!
Kısacası, iktidar ülkeyi “Osmanlıca” bölüyor!
Olay mezar taşı okuma olayı değil. Türk’ün topyekûn mezara koyulma olayıdır. Başımıza geçirilen ABD çuvalı bu gerçekleri görmemize engel oldu. Bu iktidar “İslam” dedi papa çıktı. İslam’ı getireceğiz dediler ama Papa’yı getirdiler. “Osmanlıca” diyerek görün bakın neler getirecekler.

Yusuf KARACA

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.