Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 19°C
Gök Gürültülü

İktidar tape tape dökülüyor!

26.02.2014
A+
A-

YUSUF KARACA

Paralel Yapı” iktidarın zaafından yakalamış evire çevire dövüyor!
Son ‘tape’lerle artık kimse “komplo” laflarına inanmaz. Gelişmiş teknoloji ile kaydedilmiş telefon konuşmaları o kadar net ki, sanki böcekler konuşanların içine yerleştirilmiş!
Kim bilir, belki de böcekler içlerindedir! Ne diyelim, Allah kimseyi bu kadar kurtlandırmasın, böceklendirmesin!
İnsan öldükten sonra bedeni böceklenir derler. Bazıları ölmeden böcekleniyormuş!
Sayın Başbakan ile oğlu arasında geçtiği iddia edilen telefon konuşmaları, ibretlikti doğrusu. Önceki akşam uyuyamadım gerçekten. Olay her yönüyle çok düşündürücü…
İnsani açıdan, devletin geldiği durum açısından, yürütüldüğü iddia edilen milyar dolarlar açısından… Olaya ne yönden bakarsak bakalım, çok vahim bir durum.
İnsani açıdan değerlendirirsek:
Bir baba ile oğlu arasındaki konuşmaya “Paralel Kulak” kabartmak çok iğrenç bir durum. Çalma ve çırpma iddiasına geleceğiz, acele etmeyelim. Yani bir baba ve evlat, kim hangi yetkiyle kulak kabartır?
Bir mahalle imamının dahi ilk öğrettiği şey, kapı dinlemenin çirkin ve günah olduğudur. Kapı dinlemeyle asla kıyaslanamayacak “Paralel Dinleme” en büyük, insan hakkı ihlalidir. Terbiyesizlik ve de ahlaksızlıktır. İnsanlar evladıyla, eşiyle konuşmayacak mı?
Duyulduğunda anasından, babasından ve çocuğundan utanacağı, sadece eşine söyleyeceği söz ve cümleleri olamaz mı? Bundan daha büyük adi ve şerefsizlik olamaz.
Gelelim söz konusu paralara, tabi mahkeme sonucu ile kanıtlanmış bir durum yok. Önce bu tespiti yapalım.
Bunlar iddia!
Ülkede yolsuzlukları soruşturacak savcı ve mahkeme var mı? Onu da bilmiyoruz. Tabi mahkeme soruşturana kadar her şey ‘sıfırlanma’zsa…
Bilal Oğlan’ın anlamadığı için tam beş kez telefonla konuşarak, tüm Türk milletinin anladığı, milyar dolarları bulan paraları “sıfırlama” ve “eritme” görüşmeleri, iktidara yakışmayan bir durum değil. Epey alıştık bu işlere! Millet antrenmanlı artık, götürülen paralar normal geliyor herkese!
Bakan’ın oğlu Trilyon’a “birkaç kuruş” diyorsa, varın Başbakan’ın oğlunu düşünün. Bilal Oğlan’da nitekim “…Her yeri boşattıktan sonra elde kalan küçük para, 30 milyon Avro…” diyor.
Yani paralar dağıtıldıktan sonra kalan bu!
Sıfırlanmış hali, 30 milyon Avro…
Bakan’ın oğlu öyle olursa, Başbakan’ın oğlu böyle oluyormuş demek ki…
Hükümet ister “komplo” desin, isterse “tezgâh”…
Sonuçta milletin kaynakları iç ediliyor. Bugüne kadar küresel hırsızların sıfırladığı ve erittiği kaynakları hep anlatmıştık. Şimdi, içerde eritilen ve sıfırlananları dinliyoruz. İktidar “bu kadar yolsuzluk olsa bu işler olur mu?” yalanını daha ne kadar sürdürür onu bilemeyiz. Ancak “Kim gelse çalacak” tarzı, yandaş ağzı ile bu işler artık yürümez.
İşin en acı taraflarından biri de, bu güne kadar çalmaya fetva ve kılıf uydurmalarıydı. “Vakıf”, “bağış” numaraları herkesi kusma noktasına getirdi. Bu yetmedi, bir de “sıfırlama” ve “eritme” işlerine, Allah’ı karıştırdılar. “Allah’ın izni” ile çalınmaz ki!..
Allah kimseye öyle bir izin vermedi. Kimse “Allah rızası için” çaldığını iddia edemez. “Kızım Fatma bile yapsa elini keserim” ölçüsü ortada, daha siz kimi kandırıyorsunuz “Allah” diyerek?
Kendileriyle çelişiyorlar:
İktidar kendi ile ilgili ‘tape’lere “montaj” derken, karşı tarafın ‘tape’lerini niye dilinden düşürmez? Bırakın yargı işini yapsın montaj mı değil mi ortaya çıksın. Elin ‘tape’sini dinleyerek “ananas” edebiyatı yaparsın, Baykal kasetine vurgu yaparsın da niye kendi kasetine “montaj” dersin?
Bir başka soru: Söz konusu paralar Cemaatin bankasında olsaydı bugün bu ‘tape’ler ortaya çıkar mıydı? Bunu da iyi düşünmek lazım!
Kim ne derse desin, iktidar tape tape dökülüyor. Mart sonuna çıkmayabilir!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.