İhraç kararının arkasından HDP çıktı!

30.06.2018
A+
A-

24 Haziran sonrası suların durulmadığı CHP’de, PKK karşıtı açıklamalar yapan Gürsel Erol’un ihraç istemiyle disipline gönderilmesi seçimde HDP’yi kurtaran CHP’de HDP hassasiyetinin halen sürdüğü şeklinde yankılandı.

2010’da bir kaset kumpası sonucu genel başkan olan Kemal Kılıçdaroğlu’nu 9 seçim yenilgisi de koltuğundan kaldıramadı. 24 Haziran sonrası suların durulmadığı CHP’de, PKK karşıtı açıklamalar yapan Gürsel Erol’un ihraç istemiyle disipline gönderilmesi seçimde HDP’yi kurtaran CHP’de HDP hassasiyetinin halen sürdüğü şeklinde yankılandı. Parti içindeki ulusalcılar, HDP ile kurulan gönül ittifakına zarar gelmemesi için Kılıçdaroğlu’nun Erol’un ihracını istediğini belirtiyor.

 

24 Haziran sonrası suların durulmadığı CHP’de, PKK karşıtı açıklamalar yapan Gürsel Erol’un ihraç istemiyle disipline gönderilmesi seçimde HDP’yi kurtaran CHP’de HDP hassasiyetinin halen sürdüğü şeklinde yankılandı.

 

İSTİFA ÇAĞRILARINA KULAK TIKIYOR

 

2010’da bir kaset kumpası sonucu liderlik koltuğuna oturan Kemal Kılıçdaroğlu’nu 9 seçim yenilgisi de kaldıramadı. Her seçim sonrası yükselen ‘istifa’ çağrılarına rağmen Kılıçdaroğlu, bugüne kadar girdiği 5 kurultayda da yeniden genel başkan seçilmeyi başardı.

 

PARTİDE DEMOKRASİ İŞLEMİYOR

 

Partideki yönetim değişikliği taleplerine disiplin kartını açarak cevap veren Kılıçdaroğlu’nun bu hareketi, “Kılıçdaroğlu, yenilgiyi hazmedemiyor. Bu yüzden doğruları söyleyenleri kapının dışına koyuyor” şeklinde yorumlanıyor. Türkiye için demokrasi isteyen Kılıçdaroğlu’nun demokrasiyi CHP içinde işletmediği vurgulanıyor.

 

GÖNÜL İTTİFAKI KURBAN İSTİYOR

 

Kılıçdaroğlu’nun önceki gün yaptığı olağanüstü PM’de, kendisine karşı muhalif olan isimlerden bir tek PKK’ya karşı açıklamalar yapan Gürsel Erol’u disipline sevk etmesi partide dikkat çekti.

 

ULUSALCILARIN HASSASİYETİ

 

PKK karşıtı açıklamalar yapan Erol’un ihraç istemi, HDP’nin barajı geçmesi için destek veren CHP’nin kağıt üzerinde olmayan ama gönülden yaptıkları ittifakın yansıması olarak nitelendiriliyor. Parti içindeki ulusalcılar, HDP ile kurulan gönül ittifakına zarar gelmemesi için Kılıçdaroğlu’nun Erol’un ihracını istediğini belirtiyor.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.