Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 32°C
Parçalı Bulutlu

İhanetler ve Felaketler Ülkesi Olduk

01.11.2014
A+
A-

AKP ile birlikte felaketler ve ihanetler ülkesine dönüşen Türkiye’de yeni kalleşliklerin kapıya dayandığı anlaşılıyor. İhmal, yetersizlik, kayırma ve aldatmanın sonucu olarak, yarın sabah kalktığımızda hangi felaketlerle karşılaşacağımızı bilmiyoruz. Bildiğimiz tek şey, her an her şeyin başımıza gelebileceğidir. Bu vahamete paralel olarak, hükümetin dağdan indirip bağlarını çözerek şehirlere dağıttığı fistanlı alçakların yaptığı kahpe saldırıların devam edebileceğinin derin endişesini yaşıyoruz.

MİLLETİN ELİ YAKANIZDADIR

Artık çok iyi biliyoruz ki, yarın bugünden daha iyi olmayacaktır. Bizi böyle düşünmeye iten şey, hükümetten ve iktidar sözcülerinden gelen tutarsız açıklamalardır. Ümit veren hiçbir söz duymadığımız gibi, içinde bulunduğumuz felaket ve ihanet düzeninin artarak devam edeceğine yönelik beyanlara şahit oluyoruz. İktidarı şeref masalarında teslim alan ve meydanı boş bulan ihanet güruhunun, yeni isyan provaları yapma çağrıları karşısında hükümetin nasıl çaresiz kaldığını görmek, yüreğimizi sızlatmıştır. Güya tehditler savurarak, devlet gücünü hatırlatarak bu kalleşliklerin önünü kesmeye çabalıyorlar. Ancak, bu güruha bu cesareti bizzat verdiklerini unutuyorlar. Bir taraftan PKK-PYD’yi terörist olarak ilan edeceksiniz, diğer taraftan törenle ve devlet desteği ile silah, mühimmat ve eleman takviyesi yapacaksınız. Sonra da dönüp bu katil sürüsünün Anayasaya, kanunlara uymasını, kamu düzenine saygı duymasını bekleyeceksiniz. Hiç kıvırmaya, kandırmaya ve sulandırmaya uğraşmayın. Bütün yaşananların ve yaşanacak olanların vebali, “çözüm” diyerek, bu katil güruhuyla şeref masaları kuranların, dağdan indirilen canileri şehirlere salıp buradan bir barış ve huzur çıkacağını söyleyerek milletle alay edenlerin omuzlarındadır. Bu milletin eli her iki cihanda da yakanızda olacaktır.

AKP’Yİ GANİMET SAYIYORLAR

İhanet güruhunun niçin bu kadar azgınlaştığı ve neyi hedeflediği aklı başında olan herkesin malumudur. AKP’yi ganimet saymışlardır. Hayal edemeyecekleri kadar imkan bulmuş ve mesafe almışlardır. Seçimler yaklaşıyor ve milletin bu yalan, talan ve ihanet düzenine daha fazla yol vermeyeceği, net olarak ortaya çıkıyor. Onun için bu kadar acele ediyor, onun için AKP gitmeden kesin sonuç almak istiyorlar. Şeref masalarında verilen sözlerin tıkandığı yerde, kahpeliği, kalleşliği devreye sokup, alçak cinayetlerle, isyan provalarıyla baskı oluşturuyorlar. Yılanla yatağa girmenin sonucunu geçte olsa fark eden AKP, göbeğinden yakalanmıştır. Çaresiz durumdadır ve bütün ümidini İmralı canisine bağlamıştır. Bunu bir iddia olarak söylemiyoruz, bizzat kendi beyanlarına dayalı bir tespit yapıyoruz. Kendi canını ve geleceğini her şeyin önüne geçiren İmralı canisinin, bu hazin durumdan nasıl faydalandığını ve hükümetle nasıl oynadığını ve gündem belirlediğini içimiz sızlayarak takip ediyoruz.

HANGİ PROVOKASYON?

Bundan sonra ne olacağı bellidir. PKK güruhu başta Aynel Arap olmak üzere çeşitli bahanelerle katliam yaparak, kalkışmalarda bulunarak AKP’yi köşeye sıkıştırıp seçimlerden önce kesin sonuç almak isteyecektir. Bunun karşılığı asla silahları bırakmak, bölünme hedefinden vazgeçmek olmayacaktır. Hükümet sözcülerinin hala çıkıp, provokasyondan dem vurması, silahların bırakılmasından, huzurun gelmesinden söz etmesi, bu milletin aklıyla alay etmektir. Hangi provokasyondan söz ediyorsunuz? Bu hain sürüsünün hangi sözcüsünden, hangi liderinden bölünme hedefinden vazgeçtiklerine dair tek bir kelime duydunuz ki, şimdi de çıkmış milleti kandırıyorsunuz? Tam tersine, AKP ile birlikte en güçlü dönemlerini yaşadıklarını ve her istediklerini elde ettiklerini söylemediler mi? Barzani’ye gösterdiğiniz ilgi ve iltifat, PYD’ye devlet eliyle yardım yapmanız bu hainleri daha da ümitlendirmiş, daha da azdırmış ve zıvanadan çıkarmıştır. “Provokasyon yapıyorlar” dedikleriniz, bizzat sizin muhatap aldıklarınızdır. Kimi kandırıyorsunuz?

KİRLİ PAZARLIK

Çok büyük ihtimalle yeni şeref masaları kurulacak ve seçim üzerinden yeni pazarlıklar yapılacaktır. 2011 seçimleri öncesinde olduğu gibi, PKK ve uzantılarından seçimlere kadar kan dökmeyi, azgınlığı, isyan provalarını durdurmaları ve “çözüm” denilen ihanet sürecinin iyi şeylere vesile olmuş gibi gösterilmesine katkı yapmalarını isteyeceklerdir. Türk milletinin bütün bu yaşananları hazmedemeyeceği ve sandıkta hesabını soracağı korkusuyla, bebek katilinin serbest bırakılması ve bölünmenin kalan ayaklarının tamamlanması için seçim sonrasına sözler verilecektir. Ancak, şeref masasının karşı tarafında oturanların bu defa bu kirli pazarlıkta çok kolay ikna olmayacakları anlaşılıyor. Hele bir de AKP’nin sallandığı ve yeniden tek başına iktidarın neredeyse imkansız olduğu gerçeği düşünülürse, bizi neyin beklediği çok daha kolay anlaşılır.

İTLE YATAN BİTLE KALKAR

Bir defa daha görüldü ki itle yatan bitle kalkar. PKK ile kurulan masaların ülkeyi getirdiği yer terör, kalleşlik, alçaklık ve isyan provaları olmuştur. Bu da yetmemiş, teslimiyete ve ihanete dışarıdan da ivme kazandırılmıştır. Aynel Arap daha şimdiden bölücü güruh için yeni bir mevzi durumuna gelmiştir. Hükümet şimdi bir taraftan kendi elleriyle büyütüp beslediği bu belanın girdabında kıvranıp duruyor; diğer taraftan yine yetersizliğin, kayırmanın, yanlışın ve haramın ürünü olarak üzerimize yağmur gibi yağan felaketler karşısında çaresizce çırpınıyor. Tarihin en zor, en sıkıntılı ve en karanlık dönemini yaşıyoruz. Bedeli ağır şekilde Türk milleti ödüyor. Karanlığın en zifiri olduğu saat sabahın en yakın olduğu saattir.

Orhan Karataş

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.