Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 18°C
Gök Gürültülü

İHANETLE GURUR DUYANLAR

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
02.10.2012
A+
A-

YILDIRAY ÇİÇEK

 AKP nasıl bir toplum yarattı bunun cevabını AKP’nin aldığı oy oranından ve yapmış olduğu son kongresinden çok net anlayabiliriz. PKK’yı Irak’ın kuzeyinde koruyan, besleyen ve yönlendiren Barzani AKP kongresinde baş konuk yapılıyor ve tribünlere toplanan kalabalıklar Barzani konuşma yaparken “Türkiye seninle gurur duyuyor” diye slogan atıyor.

Bu AKP’lilerde nasıl gurur var anlamış değilim… Barzani’ye bu sloganı atan kalabalık Başbakan Erdoğan’ın “Sayın Öcalan” diye hitap ettiği (AB)(D)ullah Öcalan’da kongreye katılsa idi, “Türkiye seninle gurur duyuyor” sloganları atılır mıydı, atılmaz mıydı? Bunun cevabını Türkiye versin. AKP’ye oy veren %50, PKK’nın hamisi Barzani’ye aşk, sevgi duyup onunla gururlanabilir ama Türkiye’nin tamamı bu alçakla gurur duymuyor. Barzani AKP kongresine gelmeden önce “AKP kongresine Türk vatandaşları mı yoksa Peşmergeler mi katılacak?” başlıklı bir yazı yazmıştım. Barzani’ye kahraman muamelesi yapanların hala Türk vatandaşları olduğuna inanmıyorum. Soyu, kanı belli olan ve sütü bozuk olmayan hangi Türk vatandaşı Barzani ile gurur duyabilir ki?

Türkiye’den, Irak’tan, Suriye’den ve İran’dan toprak parçası alıp Büyük Kürdistan’ı kuracağını her fırsatta söyleyen, PKK terör örgütünü Türkiye’ye saldırtma konusunda sürekli yönlendiren Barzani alçağı iken onunla gurur duyabilmek için bir insanın gerçekten büyük bir karakter erozyonuna uğraması lazımdır. AKP’de bu karakter erozyonuna uğramışları toplama merkezi olduğu için fazla şaşkınlık yaratan durumda olmamaktadır.

Genel Başkanları Barzani ile oturup saz çalıp, türkü söylüyorsa, her fırsatta onunla kucaklaşıyorsa AKP’li şakşakçılara da elbette Barzani ile gurur duymak düşmektedir.

Mehmetçiğin katili ile gurur duyanların Türkiye’yi yönettiği bu devranda inanın söylenecek söz bulamıyorum. Nasıl bir ülke olduk, bu insanlarımız nasıl böyle zehirlendi anlamak mümkün değil. Habur’daki, Oslo’daki, İmralı’daki rezaletleri, pazarlıkları görmüş Türk milleti AKP’ye eli titremeden nasıl oy veriyor akılla, mantıkla izahını bulamıyoruz.

Elbette bu ihanet süreci böyle gitmeyecek, bu devran tersine dönecek… AKP’nin ihanet kongresinde Barzani’nin baştacı edilmesi ve gurur abidesi olarak görülmesi sonrası AKP’ye oy vermiş birçok kişinin de kanını donduran manzara olduğu muhakkaktır. AKP kongresinde bu ihanet manzaralarının yaşanmasından sonra başta MHP Genel Merkezi olmak üzere Türkiye genelinde bulunan MHP İl ve ilçe teşkilatlarını binlerce AKP’ye oy vermiş seçmen arayıp hem MHP’nin haklılıklarını kabullendiklerini söylemişler hem de AKP’ye oy vermenin pişmanlıklarını dile getirmişlerdir.

Barzani’nin AKP kongresine davet edilmesi, “Türkiye seninle gurur duyuyor” sloganları eşliğinde konuşturulması AKP’nin çöküşünü hızlandıracaktır. Geçmişte ihanetleri ödüllendiren vatandaşın artık ihanetleri cezalandırma zamanı gelmiştir.

Türklük gurur ve şuuru, bu ihanetle gurur duyanların kökünü kurutmalıdır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.