Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 33°C
Parçalı Bulutlu

İhanetinizin Belgeleri Ortaya Çıkarsa Ne Yapacaksınız?

12.04.2013
A+
A-

İsmail Özdemir

Devleti AKP mi yönetiyor yoksa PKK mı inanın artık belli değil. Başbakan olarak Türk Milleti son genel seçimlerle AKP Genel Başkanı’na yetki verdi ama AKP Genel Başkanı terörist başı ile kendi ifadesiyle, %95 oranında aynı vizyonda olduğundan mıdır bilinmez, onun talep ve fikirleri neyse Türkiye’yi bu çerçeve doğrultusunda yöneten bir anlayışa büründü.

Şimdi de adımlarını bu ölçüde atmaya başladı. Sözde terörün bitmesi adına Türkiye hukukun yok edilmeye, demokrasinin çiğnenmeye, değerlerin ezilmeye başlandığı bir dönemi yaşamaya başlamıştır. Terör bitecek nidaları ile anayasanın ve kanunların verdiği yetkiler rafa kaldırılıp, umursanmadığı gibi görevlerde yerine getirilmemektedir. Türkiye’de iktidarı ele geçiren terörist zihniyet ,yine onlar aracılığıyla hukuka da pislik bulaştırma peşinde koşmaya başlamıştır. AKP’nin gözü dönmüş bir şekilde buna göz yumması kabul edilebilir bir durum değildir.

PKK istiyor AKP önce toplumun gazını almak adına itiraz eder gibi davranıyor ama sonunda PKK neyi söyleyip, neyi talep ederse onların her biri birer birer hayata geçmeye başlıyor. Üstelik bu uğurda sergilenen kararlılığın zerresi terörle mücadelenin hiçbir döneminde görülmemişken, müzakere döneminin esasını oluşturuyor.

Terörün çözümü, silahın durması, artık şehit cenazesi kaldırılmamasını bu ülkede yaşayan herkes canı gönülden kabul eder. Ama bu beklentide olanlara birde beraberinde şunu sorun bakalım ne cevap alacaksınız; Terörün bitmesi için, silahların susması ve artık şehit vermememiz için terörist başının tüm taleplerini uygulayalım mı? Terörist başını dışarı çıkaralım mı? Terörist başının taleplerinden olan Türkiye’nin eyaletlere ayrılmasının yolunu açalım mı? Türkçenin yanına bir başka dil daha koyalım mı? Milleti artık millet ve bir olarak değerlendirmeyip, etnisiteye dayalı 36 farklı yapı olduğu kabulüyle Türklüğü silmeye başlayalım mı? Askerleri şehit eden, bebeklerimizi dahi kurşunlayan teröristleri salıverelim mi?..

İşte bu sorular AKP’nin söylemediği ama PKK’lılar tarafından “barış olacaksa…” şeklinde başlayan cümlelerin her birinde var olan konuların başında gelmektedir. Terörist başı ile Kasım ayından bu yana neyi konuştuğunu, neyi görüştüğünü, neyi pazarlık ettiğini, neyin karşılığında neyi vereceğini bir türlü açıklayamayan AKP iktidarı ise sözle “yapmayacağım, yapmam” dediğini bakıyorsunuz kısa bir zaman sonra uygulamaya geçiriyor.

Ortada iktidarın samimiyeti namına söz edilebilecek hiçbir konu yok. Zaten samimiyet olmadığı, PKK’ya sergilenen yakınlığın ve açıklığın TBMM ve Türk Milleti’ne gösterilmemesi, kısa zamanda PKK’nın istediği konuların haya geçirilmeye başlanılması itirazların yükselmesine ve AKP’nin planladığı, düşündüğü, kulağına fısıldanıldığından çok daha büyük bir kayba uğramaya başlamasına sebep olmaktadır.

Geldiğimiz noktada artık iktidar yetkilerinin yanı sıra milletin iradesi olan meclisinde AKP-PKK ortaklığına alet edilmeye başladığını görüyoruz. AKP ve BDP’li milletvekillerin bir araya gelerek, mecliste ortak komisyon kurulması teklifinin yine bu partilerin oyları ile kabul edilmesi ve sözde sürece destek amacını taşıyacağı ama özde ise PKK ile yürütülen ve bundan sonrada yürütülecek müzakerelerin meşru hale getirilebilmesi için yapılanlara şahitlik ediyoruz.

Ne memur, ne işçi, ne emekli, ne öğrenci, ne atanamayan öğretmen nede toplumda sıkıntı çeken diğer birçok kesimin talepleri bu zamana kadar göz ardı edilmiş, azarlanarak geri çevrilmişken teröristlerin talebi doğrultusunda anında mecliste kurulan sözde sürece destek gibi bir komisyonu kurup sonrada “millet süreci acaba neden desteklemiyor” diye düşünmek kadar büyük bir ahmaklık olabilir mi?

Türk Milleti herşeyi görmüştür. Terörist başı ve Başbakan Erdoğan yakınlaşmasının farkındadır. PKK’lılara sergilenen yakın duruşunun kendisine sergilemediğini anlamıştır. En önemlisi gelecek adına AKP’nin aklında bulunanın, doğrudan bin yıldır var ettiği kendi benliği ve zenginliğini yok etmek olduğunu gayet açık bir şekilde kavramıştır.

İşte AKP bu yüzden çuvallayacaktır. Kendi aklındaki, teröristlerle birlikte planladıkları hedefe ulaşamayacakladır. Zira buna Türk Milleti müsade etmeyecektir.

Bu nokta merak edilmesi gereken soru ise Habur’daki ihaneti ortaya çıktığında durumu “inkarla” kurtarmaya çalışanların, Oslo’daki ihaneti ortaya çıktığında durumu “kardeşim, sır küpüm” dedikleri isimler için alel acele meclisten kavga dövüş yasa çıkararak örterek sıyrılmaya çalışanların, acaba son dönemle alakalı yeni ihanetleri ve “bunların belgeleri” ortaya çıktığında artık ne yapabilecekleridir?

Bu sorunun cevabını AKP düşünmeye başlasa kendileri açısından iyi olur. Zira daha önceki olaylardan edindiğimiz tecrübe ortada. Siz ne kadar gizlemeye çalışsanız da bir şekilde ihanetin belgeleri ortaya çıkıyor..

Onun için artık yeniden aynı durumla karşılaşılırsa, bunun geri dönülmez yolun kesin alameti olduğunu iyi anlamalıdırlar. Kendileri adına durum göründüğünden daha ciddi ve vahimdir. Telaş ve korkuyu gizlemeye çalışsalar da her hallerinden okunmaktadır.

Asla unutulmasın ki, Türk Milleti’nin vicdanı kesinlikle leke tutmaz ve kirletilmesine de müsade etmez. Ellerine PKK’lılarla tokalaşmaktan ve sarılmaktan Türk Milleti’nin kanı bulaşmış olan AKP’nin bunu artık iyi anlaması gerekir…

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.