Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 32°C
Parçalı Bulutlu

İhanetin ‘Yağmur’ları Yağıyor!

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
25.09.2014
A+
A-

Yıldıray Çiçek

17-25 Aralık operasyonunda rüşvete bulaştığı iddiaları yüzünden Star Gazetesi’nin adına “Havuz Medyası” diyorlar. AKP’nin adeta operasyon gazetesi oldu. Bizzat Erdoğan ailesinin denetiminde olduğu söyleniyor. Hatta bir ses kayıtın da Recep Tayyip Erdoğan Akşam Gazetesini ziyarete giden oğlu Bilal Erdoğan’ı “Oğlum Akşam Gazetesine niye gidiyorsun ya, ben Star’a gidiyor muyum?” diye fırçalamıştı.

Böyle bir gazetede Yağmur Atsız isminde bir yazar var. Yağmur Atsız, Türk milliyetçiliği mücadelesinin büyük ismi Hüseyin Nihal Atsız’ın oğludur. Fiziki benzerlik dışında hiçbir manada benzerlikleri yoktur. Zaten fikir ve düşünce benzerliği olsa “Türk milleti ve Türk diye bir şey yok” diyenlere teslim olup, onların kalemi olur muydu? Yazdığı gazetenin hakkını vermek için ara sıra MHP ve Lideri Devlet Bahçeli’ye sataşan ve zekâsını tartışmaya açan yazılar kaleme alıyor.

Yağmur Atsız, “Milliyetçiliği ayaklar altına aldık” diyen ve patronu durumundaki Recep Tayyip Erdoğan’ın ve onun kukla gibi yönettiği Ahmet Davutoğlu’nun gözüne girebilmek için MHP’ye saldırması çok doğaldır. Yazdığı gazetenin adı Star’dır. Elbette gazeteye yakışan yazılar kaleme alacaktır.

Yağmur Atsız, son olarak 49 rehine vatandaşımızın 101 gün sonra serbest bırakılması üzerine ortaya çıkan oyunlara ve bu oyunlara karşı çıkanlara yönelik bir yazı kaleme almış.

Yazısı içinde “Yeni Türkiye’de rehine böyle kurtarılır” diye ahkâm kesenlerin ahmaklığına benzer bir ahmaklık da söz konusudur. Çünkü bu ahmaklık, onların tabiriyle ‘Eski Türkiye’de bu vatandaşlarımızın rehin olarak alındığını ve o ‘Eski Türkiye’yi de bugün ‘Yeni Türkiye’ masalı anlatanların yönettiğini anlamayacak düzeye çıkmıştır. Bugün IŞİD’le pazarlık yapıp, rehineleri serbest bırakanlar bunlarsa, IŞİD’in eline vatandaşlarımızı teslim eden de yine bunlar değil mi?

Yağmur Atsız, tiyatrocuları savunmak için tiyatrocu ağzıyla köşesinde şu cümleleri kullanmış :

“Bu arada MHP nâm fırkanın gedikli Önderi Sayın Devlet Bahçeli de bermûtâd isilik dökerek yine çığlık çığlığa soruyor:

Müzâkerelerin içyüzü nediiiir?

Onlara neler vaat edildiği ne zaman fâşedileceeeeek?

Yoksa bizden gizli memleketi mi sattılaaaar?

Bakınız Devlet Bey!

Değerli Başvekîlimiz Erdoğan Bey bunca işi arasında vakit bulup da sizi muhâtab alır mı bilemem. Ama ben sevâbına merâkınızı giderivereyim bâri!”

MHP Lideri Devlet Bahçeli “IŞİD’le hangi pazarlıkların yapıldığı, vatandaşlarımızın özgürlüğü karşılığında nelerin vaat edildiği henüz gizemini korumaktadır.” sözlerinden sonra patronun Recep Tayyip Erdoğan “Siyasi ve diplomatik belli pazarlıklar sonucu vatandaşlarımızı kurtardık” demedi mi? Dedi. O halde tiyatrocu gibi triplere niye girersin Yağmur Atsız?

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin yönelttiği soruyu muhatapları kabul etmişken, sizin payınıza ne düşüyor da herşeye atılıyorsunuz?

Ortada pazarlık varsa karşılığında verilen bir şey de vardır. MHP Lideri Devlet Bahçeli işte bu sorunun cevabını ararken, pazarlıkta IŞİD’in eline seni mi verdiler de, onu gizlemek için muhatabı olmadığın konulara bulaşıyorsun?

AKP’nin komedi dükkânında yetiştirilmiş tiyatrocu Yağmur Atsız yazısını da “Müzâkereleri, Sayın Büyüğüm Davutoğlu’nun ricâsı üzerine bizzat ben yürüttüğüm için bütün teferruata vâkıfım. İsteğiniz müvâcehesinde protokollerin bir kopyasını da takdîme hazırım.” cümleleriyle bitirmiş.

Yağmur Atsız müzâkereleri madem sen yürüyorsun. Söyle bakalım, bugün kahraman ettiğin bu kişilerin yaptığı Suriye toplantısında savaş çıkarmak için kendi yönettikleri ülkelerine füze attırma, Türk toprağı olan Süleyman Şah türbesine bomba attırma düşüncesine niye yorum yapmadın?

O toplantı da dört kişinin sesi geliyordu. Müzakereci Yağmur Atsız senin sesin niye gelmiyordu? O toplantı da “Yahu devlet yöneticileri siz kafayı mı yediniz? Komşu bir ülkeyle savaş çıkarmak için, kendi ülkenize füze attırmayı düşünecek kadar nasıl psikopat oldunuz?” diyemedin mi?

İmralı’daki müzakerelere de katıldın mı Yağmur Atsız?

Öcalan “Ben ne dersem Tayyip onu yapıyor, taleplerim gerçekleşmezse 500 bin kişi ölür” diyor. Orada Öcalan’ın ağzının payını veremedin mi? Yoksa patronun gibi “Öcalan hidayete erdi” mi diyorsun? Yoksa savunduğun tiyatrocu AKP’liler gibi “Öcalan Kürtlerin lideri, muhatabımız Öcalan mı” diyorsun?

Yağmur Atsız, bu tiyatroları bırak. Biraz babanız olan merhum Hüseyin Nihal Atsız’ın eserlerini okuyun da beynine biraz Türk düşüncesi pompalansın! Eğer kitaplığınızda babanızın kitapları yoksa adresinizi verinde gönderelim.

Okuyun ki, hainlerin karşısında milli duruşunuz olsun. MHP Genel Sekreteri Sayın İsmet Büyükataman’ın sizin yazınıza verdiği cevaptaki nasihatleri uygulamaya bakın da, babanıza yakışan evlat olun!

AKP’nin tiyatrolarında şaklabanlık yaparak babanızın ruhunu incitmeyin!

“Hayırsız evlat” dedikleri sizin gibi olsa gerek Yağmur Atsız!

İhanet “Yağmur” olmuş ülkeye yağıyor.

Ama Hüseyin Nihal Atsız ruhu ve kalemiyle ihanetin her türlüsüyle mücadeleye devam edeceğiz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.