Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 21°C
Gök Gürültülü

İhanete yeni gerekçe

21.03.2013
A+
A-

Ankara’da patlayan bombalar alçaklığın, kahpeliğin, namertliğin yeni bir versiyonu olarak ortaya çıkarken, 10 yıllık AKP Türkiye’sinin de acı bir tablosunu beyinlere sokmuştur. Bu zihniyetin, bu icraatın, bu gidişin varacağı yer daha çok terörden, daha çok kalleşlikten, daha çok acıdan başka bir olamaz. Nitekim, Türkiye bunu yaşamak ve bedel ödemek zorunda kalıyor.

YATAK ODALARINI DEĞİL, BUNLARI TAKİP EDİN

Olayın üzerinden daha dakikalar geçmeden yapılan açıklamalar, ülkenin niye bu halde olduğunu, bu alçaklığı yapanların bu cüreti nereden bulduklarını da bir defa daha belgelemiştir. Olay yerine gidenlerin ilk gördüğü, haberlerde ilk duyurulan şey, bunun bir DHKP-C eylemi olabileceği yönündeydi. Bu taşeron örgüt ortam bulması halinde bu tür kahpelikleri her zaman yapıyor. Dolayısı ile önemli olan, bunlara bu fırsatı vermemektir. Şimdi, bu alçaklara bu imkanı vermişsiniz. Ankara’nın göbeğinde ellerini kollarını sallayarak silah taşımışlar, keşif yapmışlar, iki yere aynı anda saldırı düzenlemişler ve haberiniz olmamış. Sonra da çıkıp, sanki bu yetersizlik size ait değilmiş gibi, masal anlatarak, konferans vererek, zihin bulandırarak işin içinden çıkmaya çalışıyorsunuz. İnsanların yatak odalarını takip edeceğinize, keşke bu kalleşleri takip etseydiniz de bunlar yaşanmasaydı.

KİMİ KANDIRIYORSUNUZ?

Aslında söylenecek olanlar bundan ibarettir. Ancak, AKP ve yanaşmalarının yine ilk dakikadan itibaren nasıl bir telaş içinde olduklarını, durumdan vazife çıkarma ve milletin aklıyla alay etme gayretlerini ibretle gördük. Bu süreçten rahatsız olanların işiymiş de, Türkiye’de barışın olmasını istemiyorlarmış da, bu tür provokasyon olabileceğini zaten biliyorlarmış da, daha neler neler. Bu kahpeliği yapanlar, sizin süreç dediğiniz şeyin altını dolduranlardır. PKK ile DHKP-C’nin ne farkı var? Yetersizliğinizi, teslimiyetinizi fırsat bilip, bu tür alçaklıklarla, bu tür vahşetlerle, bu tür saldırılarla, kan dökerek, bomba patlatarak, insan kaçırarak ülkeyi bu noktaya getirip, sonra da sizi masaya oturtmadılar mı? Zaman zaman işbirliği yaptıkları devletin resmi kayıtlarında yer almıyor mu? PKK’yı kullanalar da, DHKP-C’yi kullananlar da ayni mihraklar değil midir? Hepsinin arkasında BOP’un ve BOP yolunda gidenlerin kirli yüzü, Obama’nın beyzbol sopası, AB’nin derin hesapları yatmıyor mu? Kimi kandırıyorsunuz? Bu gerçekler orta yerde dururken PKK’nın ve terörün içinde olanların bile çıkıp ahkam kesmesi, AKP’yi kurtarmaya uğraşmasını ibretle gördük. Ve sonuçta bu olayı da getirip, AKP-PKK ortaklığının üzerine örttüler.

SADECE ÜLKE-MİLLET DÜŞMANLARINA YARIYOR

Zerre kadar aklı, azıcık insafı, birazcık vicdanı olan herkes çok iyi bilir ki, bu tür olaylar sadece ve sadece ülke ve millet düşmanlarının işini kolaylaştırır. Daha önce defalarca örneklerini gördük. Hrant Dink’i öldürenler kime hizmet etmiş oldular? Türk milletine mi, Türk düşmanlarına mı? O katlim dolayısı ile Türk milleti ağır bir baskı altına alınırken Türk düşmanları sokaklara dökülüp hayal edemeyecekleri fırsatlar yakaladılar. Binlerce insan Ermeni olmakla övünüp, nefretin, kinin, ihanetin zirvelerinde dolaştı. Her fırsatta bunu tekrarlıyor ve mesafe kat ediyorlar. Şimdi burada da aynı şey oluyor. Kim ne amaçla yaptı veya yaptırdı, ne sonuç aldı, belki de bunu hiçbir zaman bilemeyeceğiz. Ancak, AKP-PKK ortaklığı için bu saldırı bulunmaz bir fırsat oldu. Birine deseydiniz ki, öyle bir şey yap ki, AKP-PKK ortaklığı bunu kullansın, bunun üzerinden yaptıklarını haklılık kazandırmaya çalışsın, masum ve mağdur duruma düşkün, ancak böyle bir şey bulabilirdi. Nitekim, bu fırsatı kaçırmamış ve bu olayı millet zihnini bulandırmakta kullanabilmek için anında seferber olmuşlardır. O kadar ki, varlığı ve devamı tamamen kan ve teröre bağlı olan İmralı canisinin sözcüleri bile, sureti haktan görünmeye çalışmışlardır.

AKP TERÖRDEN BESLENİYOR

Terör ne acıdır ki AKP’nin soyadı haline gelmiştir. Sıfırlanmış terör, bitmiş ihanet canlandırılmış, azdırılmış ve ülkenin başına bela edilmiştir. Daha önce de belirttiğimiz gibi terörle AKP arasında gizli, ama kuvvetli bir bağ oluşmuştur. Terör arttıkça, ihanet yayıldıkça, ülke bölünmeye yaklaştıkça AKP’nin oyları da artmış ve iktidarı uzamıştır. Seçim sonuçlarıyla terör olayları ve şehit sayısı arasındaki orantı kesin ve en küçük şüpheye yer bırakmayacak şekilde bunu gösteriyor. Bu gerçek orta yerde dururken, başbakanın çıkıp, “terör biterse MHP’den ne kalır? Terör bitmesin diye elinden geleni yapıyor” demesi, insan aklıyla alay etmenin yeni ve vahim bir versiyonu olmaktan ileri gidememiştir. Rakamlar, gerçekler, seçim sonuçları terörün sadece ve sadece AKP’yi beslediğini, AKP’yi büyüttüğünü gösteriyor. Dolayısı ile terörün bitmesi eğer bir partiyi bitirecekse bu ancak ve ancak AKP olabilir. Nitekim, kendileri de bunun farkında olmalı ki, sıfırlanmış terörü büyütüp ülkenin başına bela etmekle kalmadılar, şimdi de terör yapanların 30 yıldır silahla yapamadığını masa başında teslim ederek, kesin sonuca bağlamaya uğraşıyorlar. Bu durum haliyle diğer terör gruplarını, diğer hainleri de iştahlandırıyor.

AKP ve yanaşmalarına tavsiyemiz, bir şey söylemeden önce, özellikle de MHP hakkında konuşmadan önce bir defa aynaya bakmalarıdır. Zira ortada, İmralı’yı PKK genel merkezine dönüştürmek gibi bir tarihe geçmiş bir sicil var.

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.