Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 21°C
Gök Gürültülü

İhanet Her Yönüyle Ortaya Cıktı

05.03.2013
A+
A-

İsmail Özdemir

Aylardır AKP’nin bir türlü kamuoyuna açıklamadığı, daha doğru bir tabirle açıklayamadığı terörist başı ile görüşmelerin içeriğinde neler olduğu konusu Milliyet gazetesinde geride bıraktığımız hafta çıkan haberle gün yüzüne çıkmış oldu. Bu haber terörist başı ile İmralı’ya giderek onunla görüşen BDP’liler arasındaki diyaloğu yayınlayarak AKP’nin aklında bulunanları, PKK’nın ve bebek katilinin hedeflerinin neler olduğunu ortaya koymuştur.

Terörist başının ifadelerinden anlaşılacağı üzere Türkiye’nin sonu AKP ve PKK işbirliği ile hazırlanmaktadır. Ortada var olan AKP ile PKK’nın tam uyum içerisinde hareket ettiği ve iki tarafında sözde çözüm adına Türkiye’nin çözümü için aynı bakış açısıyla bu uyumu yakaladığı gözlemlenmektedir.

AKP-PKK Uyumu

AKP’nin “terör bitecek” vaadinin asılsız olduğu ve özünde bebek katilinin ifadelerine bakıldığında “terör istediği, amaçladığı ne varsa hepsine ulaşacak” biçiminde değerlendirildiği netlik kazanmıştır. PKK’nın istediği, hedef olarak kendisine belirlediği ne varsa öyle görünüyor ki AKP tarafından hayata geçirilmek için ilke haline getirilmiştir.

İmralı’da bulunan bebek katilinin “Biz AKP’yi çıkaran gücüz” açıklamasının öncesinde 18 Şubat 2013 tarihinde PKK’nın yöneticilerinden olan Murat Karayılan’da “AKP’nin iktidar olmasında PKK’nın çok büyük katkısı olduğunu” ifade etmiştir. İki açıklamayı yan yana koyduğunuzda PKK’nın aynı görüşle AKP’nin varlığını ne derecede büyük bir beklentiyle önemsedikleri gerçeği ortaya çıkmaktadır.

Bebek katili ve PKK’lı Murat Karayılan, AKP’nin iktidar olmasında katılarının büyük olduğunu ifade etmekle diğer taraftan AKP’yi silah ve kanla beslediklerini de ima etmiş olmaktadırlar. Tek ve en iyi bildiği işi silaha sarılmak ve canilik olan bir terör örgütünün tepesinde bulunan isimlerden gelen bu açıklamalara karşın, AKP kanadından hala bu iddialara yönelik bir cevap verilememiş olması Türkiye’nin nasıl bir zihniyet tarafından idare edildiğini gözler önüne sermektedir.

Terörist Başı, Başbakan Erdoğan’ı Teslim Almıştır

AKP her hali ile bebek katiline ve PKK terör örgütüne teslim olmuş imajı sergilemektedir. Ortada PKK’nın propagandası artık adeta resmi bir şekilde yürütülüyorken, PKK’nın hedefleri AKP’nin suskunluğu ve teslimiyeti ile Türkiye’nin önüne çözüm olarak sunulmuşken Türkiye’nin başında bulunan iradenin tarafının Türk Milleti’nden yana olmadığına şahitlik etmekteyiz.

Bebek katili her anlamda AKP’yi ve Başbakan Erdoğan’ı avucuna almış durumdadır. Ve onlar üzerinden Türk Milleti’ni tehdit etme gibi bir hadsizliği de sergilemektedir. İmralı’ya giden BDP’lilerin “Sizin konumunuz ne olacak” şeklinde sorduğu soruyaverdiği”(Gülerek) Ne ev hapsi, ne de af bunlara gerek kalmayacak. Herkes, hepimiz özgür olacağız. Şunu bilin ki bu hamlem komployu boşa çıkaracaktır. Ben komployu aşıyorum. Başarılı olursam, Ne KCK tutuklusu kalır ne başkası. Bu olmazsa 50 bin kişiyle halk savaşı olacak. Ölen ölecek, ben karışmıyorum. Yalnız, herkes bilmeli ki, ‘Ne eskisi gibi yaşayacağız, ne de eskisi gibi savaşacağız’. Kendime güveniyorum. Şunu iyi bilin devlet de ben de vazgeçemeyiz. ” cevabı bu anlamda kendisine yer bulmaktadır.

Bebek katili bu açıklamaları ne zaman yapmıştır? Başbakan Erdoğan’ın bizzat kendisi ile görüşmek için İmralı’ya gönderdiği özel temsilcileri ile görüştükten sonra… O zaman bu fikri AKP tarafından kabul görülmüş olacak ki böylesi ifadeleri rahatlıkla söyleyebilmektedir.

Bugünlerde köşeye sıkışan ve “Genel af gündemimizde değil” diyen Başbakan Erdoğan’ın, bebek katilinin kast ettiği “herkesin özgür olması” konusunda yorum yapmaması ise ayrı bir vahamettir. Bundan kasıt acaba özerkliğin başkanlık sistemi karşılığında kabul edilmiş olması mıdır?

Diğer yandan terörist başının açıklamalarında AKP-PKK koalisyonun amacına ulaşamaması durumunda ise açık açık PKK’nın saldırılarını boyutunu ve şeklini değiştirerek artıracağı mesajı verilmektedir. Terörist başı kendisinin istediklerinin olmaması durumunda Türkiye’de iç savaş çıkaracaklarını ifade ediyor ama ne iktidardan nede devletin ve milletin bölünmez bütünlüğünü korumakla görevli olan hiçbir kurumdan hala yanıt gelmiyor.

AKP-PKK Özerklik İçin Anlaştı mı?

Bu açıklamayı kabul etmek ve bunun karşısında sessiz kalmak herhalde sadece Başbakan Erdoğan ve diğer iktidar görevlilerinin yapabileceği bir davranış olsa gerek. AKP bu ruh hali ile bölücülüğün nihai hedefine yol açarak onu sonlandırabilmek ve Türkiye’yi öyle yada böyle bölünme yani özerklik ile yüzleştirmek istemektedir. Bölücülerin aklında var olan budur. Onlara göre Başbakan Erdoğan ve iktidara taşıdıklarını ifade ettikleri AKP tarihi bir fırsattır. Bu zamana kadar imkansız olan ne varsa hepsi AKP ile mümkün kılınmıştır. Kendilerinin ifadelerine bakılırsa AKP ile anlaşmaya vardıkları konunun özü budur.

Kandil’e gidip PKK’lılarla görüşen ve bebek katilinin mektubunu orada bulunan teröristlere AKP iktidarının izin vermesi ile ileten heyetin içerisinde yer alan BDP’li Gülten Kışanak’ın, Türkiye’ye girmesinden hemen sonra Diyarbakır’a gelerek burada üç bin kişi önünde yaptığı konuşmasında “Kürdistan’da özgür ve eşit olmak istiyoruz. Özerk bir yönetim istiyoruz. Bunlar Türkiye’yi barışa götürecek taleplerdir. Bu süreci adım adım yürütürken, özgürlükler büyüyecek ve özgür bir ülkede yaşayacağız. Biz yaparsak doğru yaparız. Biz kazanırsak büyük kazanırız. Kürt halk önderi bu meydanda sizlerle halkımızla buluşacak bir gün. Sayın Öcalan özgür olacak. Sayın Öcalan halkıyla buluşacak. Hep beraber kazanıp özgürleşeceğiz.” ifadelerine yer vermesi bahsini ettiğimiz gibi Türkiye’ye AKP’nin nasıl bir son planladığının göstergesidir.

Ancak bu iş kesinlikle AKP’nin ve terörist başının istediği yönde yürümeyecektir. İnanın bu dönem uzak değildir. AKP bugünlerde hiç olmadığı kadar tedirgindir ve hiç olmadığı kadar karamsardır. Zira artık takke düşmüş kel görünmüştür. Türk Milleti bu ihanetlere geçit vermeyecektir.

Bir sona ulaşacaklarını düşünenler bunun aslında kendi sonları haline dönüşeceğini unutmamalıdırlar. Türk tarihi bunun gibi birçok örneğe sahiptir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.