Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 21°C
Gök Gürültülü

İcimizdeki Beyinsizlerin Hali

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
14.03.2013
A+
A-

Yıldıray Çiçek

Bazı siyasiler ve yazarlar, AKP’nin ihanet projesi olan PKK açılımına yol açmak için önlerinde tek engel gördükleri MHP’yi etkisiz kılmak için sürekli “Terör biterse MHP biter” propagandaları yaparak MHP’yi halkın gözünde terörden beslenen parti imajıyla tanıtmaya çalışıyorlar.

PKK terörü ve işbirlikçileri karşısında hangi duruşu sergilediyse ve hangi tespiti yaptıysa bugüne kadar hep haklı çıkan MHP’yi bu şekilde tarif etmek isteyenin gerçekten menfaati söz konusu değilse akli dengesinin sorunları var demektir.

Kaldı ki, MHP (AB)(D)ullah Öcalan’ın yakalanmasından sonra iktidara geldi ve MHP’nin iktidarında terör sıfırlanmıştı. AKP iktidarında terör artıkça AKP’nin oyu da artmıştır, PKK’ya taviz verdikçe AKP’nin oyu artmıştır.

İşte bu yüzden MHP Lideri Devlet Bahçeli MHP’nin bir grup toplantısında ironi yaparak şu tespiti yapmıştır.

Başbakan Erdoğan ve partisi;

√ Şehide kelle katile sayın demiş, yüzde 34,2 oy almıştır.

√ Çiftçiye ananı da al git demiş, askeri yan gelip yatmakla itham etmiş, BOP eşbaşkanlığını kabul etmiş yüzde 46,5 oy almıştır.

√ Habur’da teröristleri karşılamış, Oslo’da PKK’ya yanaşmış, yıkım projesini başlatmış, KCK’nın kuruluşunda teşvik edici olmuş ve İmralı’yla gizli görüşmeler yapmış, yüzde 49,8 oy almıştır.

√ Şimdi de PKK’yla açık açık görüşmekte, İmralı canisiyle cüretkâr bir şekilde pazarlıklar yapmaktadır.

Herhalde bundan sonraki seçimlerde, AKP’nin yüzde 70 oy alması, Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni sürüm diktatör olması sürpriz olmayacaktır.

Bu ironiyi anlamayanlar, aptalın bile kuramayacağı değerlendirmelerde bulunmuş ve bulunmaya devam etmektedir. PKK’ya sahip çıkmak, PKK’nın terörüne yol açmak bu ülkede daha çok prim yaparken, MHP’nin teröre karşı çıkması sayesinde ayakta kaldığını söylemek ancak AKP/PKK beyni ile yapılacak bir yorumdur.

MHP’ye iktidara geldiğinde ortaya koyduğu siyasi otorite PKK’yı yerle bir ediyor, ülkede PKK’nın ismi dahi unutuluyor da, AKP iktidarında ise PKK terör örgütü Türkiye’yi yönetir hale geliyorsa, terörle yol yürüyen kimdir?

MHP’nin iktidar ortağı olduğu 57.hükümet zamanı, PKK’lı olduğu bilenen Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Feridun Çelik, Türk devletinin üniter yapısının korunmasından, milletin birlik ve beraberliğinden bahsetme durumunda kalırken, AKP’nin döneminde yine PKK’lı olduğunu gizlemeyen Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, federasyondan, sözde Kürdistan’dan, Apo’ya aftan bahsetmekte, PKK’lı teröristlerin leşlerini düzenlediği törenlerle kendi elleri ile gömmektedir.

AKP ve MHP arasındaki fark işte budur. MHP terörü bitiren, AKP ise terörü büyüten partidir.

AKP terörü bitirmeye değil, daha büyük bir iç savaş çıkarmak için zemin hazırlamaktadır. Sızdırılan İmralı tutanaklarında (AB)(D)ullah Öcalan’ın “Taleplerim gerçekleşmezse 50 bin kişiyle halk savaşı çıkaracağım” diye bir ifadesi varken, hala “barışın, çözümün önünde MHP engel” diye propaganda yapan şerefsiz ve haysiyetsizdir.

Terörle yol yürüyen, terör artıkça oyu artan, teröristlerle beraber ülke yönetmeye kalkan AKP iken, MHP’yi “terörden besleniyor” diye suçlamak gerçekten büyük bir kahpeliktir.

Ama Türk milleti görüyor ki, MHP’ye karşı yapılan hiçbir kahpelik, MHP’yi yolundan döndürmemektedir.

Bu ülkede terörden beslenen PKK açılımına destek veren kimse odur. MHP terörün kökünü kazıyan sicili ortada iken, şimdi AKP’ye “terörün kökünü kazı sana her desteği vereyim” derken MHP’yi “terörden besleniyor” diye suçlama yapanlara yüce Allah’ın şu ayetini hatırlatıyoruz:

İÇİMİZDEKİ BEYİNSİZLERİN YÜZÜNDENBİZLERİ HELAK EDERMİSİN ALLAHIM! (A’raf suresi 155.âyet)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.